Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравйте, имам едно питане относно избор на монитор, конкретно, кое по- добре да се вземе с LED или TN матрица и  при коя от двете има по- качествена картина и по-добри цветове? Tова при положение, че и двата са Full HD? Ако може с едно изречение, предимствата на едната или другата технология? Мониторът ще се ползва за по-стари игри, с не толкова добра графика и филми.

Благодаря.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш две понятия - LED е видът на подсветката (която напоследък се ползва на мястото на по-старата катодна), TN е типът на матрицата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш две понятия - LED е видът на подсветката (която напоследък се ползва на мястото на по-старата катодна), TN е типът на матрицата.

Добре, мерси, а освен TN какви са другите видове и има ли такива и кое по - добър избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, мерси, а освен TN какви са другите видове и има ли такива и кое по - добър избор?

Предпочитани са AH-IPS мониторите, които предават реални цветове и "тормозят" малко очите.

Другите монитори които са добри са с VA матрица.

Но, основно се предпочитат IPS.

Другото, което се гледа при избор на минитор, да e flicker free.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.