Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

piron45    2

Здравейте, имам въпроси към знаещите. Става въпрос за горния лаптоп. Стана вече на 10г, макар че външно не му личи. Жената го ползва и от известно време все се оплаква че е бавен. Понеже беше с Windows XP и рам от 512GB, реших малко да го ъпгрейдна.Направих проверка че може да му се качат 2GB рам и го направих, инсталирах Windows 7 ultimate  и тук започнаха проблемите. Качил съм само антивирусна NOD 32 и една Мозила и като погледнах на Таск мениджъра положението е отчайващо. Само с отварянето на една страница с браузъра процесора скача на 100% и не мърда от там, което не ми се струва нормално. Обикновено при самото отваряне процентите скачат, но след това падат на ниско ниво - 2, 3, 5%. Но сега все едно процесора забива на 100% и дори стои там доста дълго време след като затворя браузъра. Пробвах дори като изключа антивирусната, но положението си остава същото. Та някой дали може да ми каже какво може да се направи в случая. Мисля си дори да прегледам възможност за смяна на процесора.

Качвам две снимки  на таск мениджъра.

ПП Да допълня че опитах с инсталация на 3 различни релийза на Windows 7, но резултата е същия, нещо друго  - опитах да върна старото Windows XP SP3, но пък на него не иска да ми инсталира драйверите. Изкарва ми някакви грешки. Пак качих 7-цата и положението е без промяна. За два дни 5 инсталации без напредък.

post-143058-0-63430900-1434295406_thumb.

post-143058-0-53768700-1434295418_thumb.

Редактирано от piron45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

baikolio95    746

Тая машина няма да работи добре с новите ОС. За нея са ХР или Линукс. ХР с 2ГБ памет все още ще успява да се справя. Какъв по-точно е проблема с драйверите?

http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Здравейте, имам въпроси към знаещите. Става въпрос за горния лаптоп. Стана вече на 10г, макар че външно не му личи. Жената го ползва и от известно време все се оплаква че е бавен. Понеже беше с Windows XP и рам от 512GB, реших малко да го ъпгрейдна.Направих проверка че може да му се качат 2GB рам и го направих, инсталирах Windows 7 ultimate  и тук започнаха проблемите. Качил съм само антивирусна NOD 32 и една Мозила и като погледнах на Таск мениджъра положението е отчайващо. Само с отварянето на една страница с браузъра процесора скача на 100% и не мърда от там, което не ми се струва нормално. Обикновено при самото отваряне процентите скачат, но след това падат на ниско ниво - 2, 3, 5%. Но сега все едно процесора забива на 100% и дори стои там доста дълго време след като затворя браузъра. Пробвах дори като изключа антивирусната, но положението си остава същото. Та някой дали може да ми каже какво може да се направи в случая. Мисля си дори да прегледам възможност за смяна на процесора.

Качвам две снимки  на таск мениджъра.

ПП Да допълня че опитах с инсталация на 3 различни релийза на Windows 7, но резултата е същия, нещо друго  - опитах да върна старото Windows XP SP3, но пък на него не иска да ми инсталира драйверите. Изкарва ми някакви грешки. Пак качих 7-цата и положението е без промяна. За два дни 5 инсталации без напредък.

Просто ти е стара машинката и това е и вече време е да я сменяш... Силно ти препоръчвам!

Иначе -да... Машината ти е направена за Windows XP...

Но забелязвам, че почти всички сайтове на Nova са някакви тежки(без Vbox7) и ми е трудно да разбера защо се получава така!

Преди време си спомням, как с моят 4-ядрен процесор бях посетил едно видео от техния Novaplay и ми взе 40-50% от процесора, а аз си спирам рекламите!

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Просто изключи хардуерното ускорение на флаш плеъра. Пробвай Internet explorer за браузване.

Не е зле да се спрат и някои процеси, които не са жизнено необходими за работа. Например, ако не се ползва с друг компютър в мрежа, могат да се спрат услугите:

- Computer Browser

- Server

- Workstation

Ако не се ползва безжична мрежа, може да се спре WLAN AutoConfig

Справка за услугите

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този лаптоп буквално е ветеран. Просто нищо не може да се направи вече за него. Ще трябва да купувате нов лаптоп или настолна конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    piron45    2

Тая машина няма да работи добре с новите ОС. За нея са ХР или Линукс. ХР с 2ГБ памет все още ще успява да се справя. Какъв по-точно е проблема с драйверите?

http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers

Ами от сайта съм ги свалил драйверите и само за чипсета върви нормално, останалите не тръгват и излиза някакво съобщение за грешка.

Благодаря и за останалите отговори, ще пробвам ако може да се подобри работата, ако не ще върна пак ХР-то и ще мъча него. За съжаление не мога да си позволя нова машина в момента.

Този лаптоп буквално е ветеран. Просто нищо не може да се направи вече за него. Ще трябва да купувате нов лаптоп или настолна конфигурация.

Така е, макар да изглежда физически като нов :)  А настолна си имам, от нея пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Инсталаторите на драйвърите трябва да се инсталират в съвместим режим(Vista SP2)!

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Инсталаторите на драйвърите трябва да се инсталират в съвместим режим(Vista SP2)!

Доколкото разбрах от първия пост, проблемите с драйверите са с ХР-то...

... нещо друго  - опитах да върна старото Windows XP SP3, но пък на него не иска да ми инсталира драйверите. Изкарва ми някакви грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Уточни, ако можеш, грешките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    piron45    2

Уточни, ако можеш, грешките.

Благодаря на всички отзовали се, снощи успях да го излъжа и отново е с ХР . Малко трудно ме пусна на драйверите, но накрая успях след различни опити от архива директно или разархивирани. Сега работи добре, процесора не забива на 100%, а се държи нормално в ниски граници. Явно 7-цата наистина не е за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.