Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
    Няма да се впускам в детайли , но положението в кутията ми е такова : http://i1014.photobucket.com/albums/af264/Alphavillain/IMG_20150614_2102321_zpsuntr4crm.jpg ...
    Извън кутията в момента имам MSI GTX 770 Twin Frozr и Crucial Ballistix Sport 1600 cl9 1.35v + заветния G3258 :D

Въпросът е следния , дали е удачно да чакам Skylake i7 с Печкиума и колко точно performance decrease ще видя ? За дъно... тук нека не се изхвърляме , вземам нещо бюджетно с Z97 чипсет , Gigabyte Z97 - D3H например. Видео в момента няма да сменям , по простата причина , че искам да видя защо е целия hype покрай r9 300 series.
    Другия вариант е да си взема 4790k , да скипна обаче Skylake като платформа и да не видя благинките на DDR4 , USB 3.1 Type C , etc. поне до следващия ъпгрейд... 

Редактирано от Alphavillain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще ползваш машинката. Ако ще е за игрички, хвърли едно око на темата, която psycho_666 пусна преди известно време, прецени си дали въпросният Pentium ще ти върши работа поне временно (два-три месеца) и ако да, скачай на някое евтинко Z97 дъно тип AsRock Z97 Anniversary и виж докъде ходи Pentium-ът с охлаждането, което имаш - аз така бих направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно 300 серията ще спомена, че се очаква изцяло rebrands (доста тъжно предвид над година и половина чакане), с изключение на топ моделите - Fury/Fiji. Но пък цените може да са добри. На 16ти ще разберем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ни едно от двете. :)

Елбрус само :)

Мда ще си има настолен калкулатор ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Росен : Troll level over 9000

@Enigmatic : Винаги има вариант за скок към зеления тийм , 970тка мисля , че на 1200p ще ми върши работа прилична цифра време.Поживём — увидим , както са казали братята руснаци.
    BTW : при теб как е положението с 280x-a и Пентиума , конфигурацията става подобна и от първа ръка винаги е добре да се чуе мнение от първа ръка.

@killchain : Благодаря за темата , изчел съм доста подобни , но нямам преки наблюдения над консистенцията на кадрите.Z97 Anniversary хич не ми харесва като идея , цената към мен не е много по - различна от горепосочения Gigabyte.Мноого ме блазни идеята за новите Z170 , всички tease-oве са много красиви и май наистина ще си ползвам G3258-цата известно време , остава въпроса за coolera на дневен ред.Имам 3 избора : 212 EVO , NH-U14S , NH-D14 , не мисля , че е рентабилно да се мисли за NH-D15 дори и за 4790k ... AIO Water cooler-ите мисля да им дам почивка , ако ще е вода ще е изцяло custom loop.Ясно ли е , дали cooler-ите за 1150 ще са съвместими с 1151?

Забравил съм да уточня , машинката се ползва за dayli usage , moderate gaming (3-4до 5 часа макс и то не всеки ден) на заглавия като Wildstar(GPU Favor) , WOT (тук се гледа едно бързо ядро , f$%k multithread.) , WOW (най - големия ми проблем с Pentiuma ще е тук , Shadow Of Mordor не съм доиграл още и сега почнах Witcher 3. Както се вижда от кутията клока и добрия въздушен поток не са ми от проблемните места , шума обаче е , Long live PSU Overkill! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда ще си има настолен калкулатор ;)

Эльбрус ОС

@Росен : Troll level over 9000

Защо да съм трол? За това че казвам истината ли?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да споделя впечатления от игрите, които спомена, щото въпреки, че си я взех моята с намерения за по-тежичките игри .. а цъкам LoL и CS. GTA 5 върви на high-ultra с около 40 фпс (без advanced опциите), като цяло спокойно си играя. За World of tanks гледах, че добре върви, Shadow of Mordor също. Задължително го клокни (хубаво е да не минава 80 градуса), за да изкараш максимална производителност.

Ясно ли е , дали cooler-ите за 1150 ще са съвместими с 1151?

Noctua ще са.

Иначе се очаква добър скок на производителноста на Skylake спрямо Haswell, но пък все пак leak-овете не винаги са прави. Ако не ти се чака спокойно се метни на 4790к и след време, като изостане, го клокни. В GTA 5 можеш да видиш колко нищожна е разликата между поколенията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даам , аз преди малко направих ордъра за дънце :D Сега остава драмата с охладителя, за която предстои доста четене на объркваща информация :)
    Благодаря за отговорите на всички , мисля , че темата е изчерпана!След няколко дена като всичко е в кутията мога да направя шотче , ей така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По въпроса за охладителите...ще трябва ъпгрейд. Noctua  предлага безплатнен ъпгрейд при представяне доказателство за покупка на техен охладител. За другите не знам. 

ПП: Видях, че enigmatic ме е изпреварил с линк. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По въпроса за охладителите...ще трябва ъпгрейд. Noctua  предлага безплатнен ъпгрейд при представяне доказателство за покупка на техен охладител. За другите не знам.

Интересувал ли си се доколко това важи за милата ни родина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересувал ли си се доколко това важи за милата ни родина?

Амиинфото бе от ХБГ. Ако там не знаят, аз откъде да знам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега се разрових , предлагат се планки и от по - големите вносители .
    Благодаря на всички за отговорите , мисля , че темата е почти изчерпана , остана да избера между двата гиганта - NH-D14 и NH-U14S :)  При все , че няма да ми е жал за Пентиума и ще го изпържа , колкото ми позволи мисля да заложа на nh-d14-ка.
    Като ми дойдат чарколяците ще покажа снимков материал и ще видя как е клок-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Амиинфото бе от ХБГ. Ако там не знаят, аз откъде да знам?

Някой скоро ми беше казал, че точно в България е трудна работа, та затова. Това в HWBG може да е било преведена статия.

Сега се разрових , предлагат се планки и от по - големите вносители .

Благодаря на всички за отговорите , мисля , че темата е почти изчерпана , остана да избера между двата гиганта - NH-D14 и NH-U14S :)  При все , че няма да ми е жал за Пентиума и ще го изпържа , колкото ми позволи мисля да заложа на nh-d14-ка.

Като ми дойдат чарколяците ще покажа снимков материал и ще видя как е клок-а.

Да споделя впечатления от U14S - не съм стигнал още до клок, но бях пуснал един стрес тест на конфигурацията от подписа - 100% товар от AIDA64 и не видях повече от 55-56 градуса - и това в доста топла стая (без климатик). Беше за малко, де, но все пак. D14 сигурно ще е още по-добре, но ще трябва да внимаваш и с памети, и с видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой скоро ми беше казал, че точно в България е трудна работа, та затова. Това в HWBG може да е било преведена статия.

Да споделя впечатления от U14S - не съм стигнал още до клок, но бях пуснал един стрес тест на конфигурацията от подписа - 100% товар от AIDA64 и не видях повече от 55-56 градуса - и това в доста топла стая (без климатик). Беше за малко, де, но все пак. D14 сигурно ще е още по-добре, но ще трябва да внимаваш и с памети, и с видеокарти.

AIDA64  при мен дава с десетина градуса по-малко от Prime95. Втория тест на Prime95  почва да загрява моя процесор много. Освен това включвам и Heaven,  за да загрее видеокартата, защото е без задна планка и в кутията става ад. Така охлаждането на процесора трябва да се справя с по-трудна задача. 

А за HWBG  да, това си беше превод или по-скоро официално становище на Noctua. Дано другите да я последват, че аз пък съм с CM :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.