Премини към съдържанието
tgenkova

Разликата между служебно правоотношение и трудово

Препоръчан отговор

Много се надявам някой да ми обясни разликата между служебно правоотношение и трудово?

Експерт в регионален инспекторат на образованието се назначава от кого - от началника на регионалния инспекторат или от министъра на образованието и кога започва да тече съответно служебното и трудовото му правоотношение?

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се надявам някой да ми обясни разликата между служебно правоотношение и трудово?...

Не знам кой кого назначава в инспектората, но трудовите правоотношения са регламентирани в Кодекса на труда, а служебните - в Закона за държавния служител - виж тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се надявам някой да ми обясни разликата между служебно правоотношение и трудово?

Експерт в регионален инспекторат на образованието се назначава от кого - от началника на регионалния инспекторат или от министъра на образованието и кога започва да тече съответно служебното и трудовото му правоотношение?

Предварително благодаря!

Както hlevoust вече отговори - разликата между служебното правоотношение и трудовото е, че служебните правоотношения са регламетирани от Закона за държавните служители спрямо държавния служител, а трудовите - от Кодекса на труда.

Именно в Закона за дъжавните служители е описано, че експертен и ръководен персонал се назначава със заповед на министъра, след като бъде обявен и проведен конкурс.

На третия въпрос - нали вече знаем разликата между служебно и трудово правоотношение?! След като бъде извършен конкурса, пак по заповед на министъра се назначава държавния служител. Към него вече се отнася Закона за държавните служители, а не Кодекса на труда...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.