Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

минах на Chrome преди няколко дена у нас и поради забавяне реших да видя youtube с какво се възпроизвежда. Видях HTML 5, затворих Chrome-а, деинсталирах флаша и на затворен Chrome качих Flash player 18. Сега гледам, че пак се ползва HTML 5. Трябва да излизам и няма сега да сменям на Flash да видя как е. 

Какво е вашето мнение ?

Не може на изрядна технически и поддържана машина с тези параметри да имам ядове с един youtube и малко други действия на компютъра...

post-302391-0-49524300-1434433584_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо пък да не може все пак процесорчето е пяло пред публика преди доста време. Така и не разбрах какво точно сте правили и какво целите но може да погледнете тук.

https://chrome.google.com/webstore/detail/disable-youtube-html5-pla/enmofgaijnbjpblfljopnpdogpldapoc

В последно време браузърите станаха доста лакоми да не говорим че примерно FF има голям Memory Leak в момента подобни неща спокойно може да важат и за другите браузъри. Освен това има голяма разлика на какви резолюции се пускат клиповете. Само тестовете ще дадат реална представа за вашата машина кое е по-добре. Може да пробвате и с по-стари версии на браузъра да видите дали и там го има проблема, просто потърсете из интернет стабилни версии за този браузър. Пробвайте и алтернативи за сравнение. https://vivaldi.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако да кажем имаме html 5 и flash player кое ще товари повече? може ли да се направи подобен тип заключение?

Най-вероятно прекалявам и в бързината преди да излезна си вкарвам някакви 'филми',а всичко си върви нормално, но все пак... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвайте и алтернативи за сравнение. https://vivaldi.com/

T.e пак същият хром, но с друга иконка. И очакваш някаква значима разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не използвате Firefox, щом искате Flashplayer?

Редактирано от Р. Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъвто и браузър да използвате все ще гледате you tube на HTML 5 формат,просто защото от you tube използват този стандарт,а не защото вашия браузър така е решил......... :) Това е така от доста време би трябвало да го знаете!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И едното и другото си имат предимства и недостатъци. Под Flash можеш да използваш Hardware acceleration.

Ако искаш под Chrome да използваш Flash Player, си изтегли този add-on Disable Youtube™ HTML5 Player.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И едното и другото си имат предимства и недостатъци. Под Flash можеш да използваш Hardware acceleration.

Ако искаш под Chrome да използваш Flash Player, си изтегли този add-on Disable Youtube™ HTML5 Player.

Това ми хареса. Аз кажи речи само заради YouTube я взех тази карта без много много да му мисля.

Мерси на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъвто и браузър да използвате все ще гледате you tube на HTML 5 формат,просто защото от you tube използват този стандарт,а не защото вашия браузър така е решил......... :) Това е така от доста време би трябвало да го знаете!

с firefox и opera 12.17 гледам Тубата с Флаш,защото HTML5 ми товари процесора повече и дори 1080р има леко насичане,но това е заради хардуера ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди имаше опция да си избереш дали да ползваш Flash-базирания плеър или този под HTML5. Сега явно го няма този избор. И по-добре, понеже за мен Flash е отживелица.

Хардуерно ускорение не се ползва само във Flash. Можеш да видиш дали е включено от менюто на Chrome > Settings > Show Advanced Settings... (долу) > Use hardware acceleration when available

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И по-добре, понеже за мен Flash е отживелица.

При условие, че видеото върви по-добре, изглежда не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих тая тема, че не ми се прави нова. Някой знае ли каква е причината да не мога да гледам винаги клипове с резолюция 1440p, както и доста често няма опции за 1080p/60fps? И с HTML5 и  с Flashplayer  е така. Опера ми показва, че клипа е 1440p, дори един път успях да го пусна, макар и не с 60  фпс, но като цъкна да го отворя, няма опции за 1440p., а често и за 1080p/60 фпс. Да не би това да е свързано със скоростта на нета? Пробвах с три браузера, все тая. Преди време имах проблеми с HTML5, който не искаше да пуска на повече от 480p., но сега е все едно дали с HTML5  или Flashplayer.

Ето какво имам предвид:

2015-07-03_175355.jpg

А като отворя клипа, ето какво става:

2015-07-03_175453.jpg

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Връзка към видеото?

На това имаш ли 1440p?

Да. Днес качих един клип за проба. Ето линк:

Да не би да има някакви ограничения за качване и гледане на клипове в самия Youtube?

Дори преди бях с Flash Player 17,  сега е 18. В Chrome бях с HTML 5,  сега сложих и там Flash Player 18. 

А може би защото е 60  fps  та затова? Защото останалите клипове на 1440p и 30 фпс  ги пускам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми изчезват и тия 60 фпс, които се появяват. Няма ги в момента нито на 720, нито на 1080p. 

ПП:

Ебаси майката, сега се появи и 1440p60. Отказвам се да се занимавам. 

2015-07-03_191810.jpg

От тук се стартира.  От моите браузери не иска. Интернет връзка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой беше казвал преди че големите формати се активират по-късно и когато клипа е повече посещаван. Нещо от сорта пестене ресурси.

Интересното обаче е друго.

http://www.clipconverter.cc/

YouTube Video High Definition (1080p, 60fps), size: 77 MB
    YouTube Video High Definition (720p, 60fps), size: 47 MB
    YouTube Video High Definition (720p), size: 44 MB
    YouTube Video High Quality (480p), size: 17 MB
    YouTube Video Standard Quality (360p), size: 10 MB
    YouTube Video Mobile Version (3GP), size: 3 MB

Даже сайта не вижда над 1080p

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но от тук се вижда. Ето сега цъкам на 1440p  и си тръгва. Разширявам екрана и качеството е супер. Отивам в Youtube, отварям клиповете си и дори няма 1080p60 HD. 

Дори ей сега си направих експеримент, стопирах клипа и променях на стоп-кадър резолюциите. Има разлика между 1080 p. и 1440 p. Значи клипа съществува, но не всеки и отвсякъде може да го види. Въпросът е защо и с какво някои хора са заслужили да гледат качество, а други не. 

ПП: Явно в браузерите е проблемът, защото сега клипа си стартира без проблем с браузера Comodo Dragon, ако някой изобщо е чувал за него. Той е с HTML5,  та това ме накара да върна пак HTML 5 на Chrome  да видя какво ще стане. Обаче пък не е ясно, как в момента с Опера и Flash Player  клипа си тръгва от тоя сайт на 1440p. Мъгла. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...това ме накара да върна пак HTML 5 на Chrome  да видя какво ще стане...

Аз точно така ти виждам клипа ( HTML 5 и  Chrome последна версия)

8210502k.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И моята версия е последна, сложих HTML 5  но стигнах само до 1080p60HD. С Comodo Dragon,  който си е Google Chrome  почти, няма проблеми. Освен да деинсталирам това-онова и да пробвам. Почвам с flash player. 

На Опера тръгна, Chrome  продължава да се ебава. 

ПП2:

Винаги съм бил привърженик на измислената фраза от Сталин - 

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Не че го е казал, но пък решава много проблеми. Пълна деинсталация на браузера заедно с историята е воаля. Опера се оправи само с деинсталация на Flash Player, но Chrome  се оказа упoприт. 

Благодаря на отзовалите се, много ме насочихте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, нещо, което изобщо не ми харесва. При инсталиран Flash Player  се оказва, че максималната резолюция е 1080p  на 30  fps. При HTML 5 имаме всички екстри, но не всички клипове се отварят. Например в една тема тук, не мога да видя клип, качен от колега. Изписва ми, че иска Flash Player  за гледането му. Инсталирам Flash Player  и ми изчезват опциите за 1440p. Махам го, появяват се. Това е тъпо, защото клиповете са качени на едно и също място - You Tube,  а не могат да се гледат нормално с HTML 5  и с Flash Player. Писна ми от тия номерца на големите корпорации, които в името на големите си печалби ощетяват нас, потребителите. Това за мен си е жива война. Явно в света няма никакви закони, които да спрат подобни идиотщини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

bildera_ пробвай след промяна на media.mediasource.webm.enabled ->true в about:config .вярно,че това е за HTML5,но все пак...

кой клип не ти дава всички резолюции?

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

bildera_ пробвай след промяна на media.mediasource.webm.enabled ->true в about:config .вярно,че това е за HTML5,но все пак...

кой клип не ти дава всички резолюции?

Ами аз ползвам моя клип, качен за проба вчера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, нещо, което изобщо не ми харесва. При инсталиран Flash Player  се оказва, че максималната резолюция е 1080p  на 30  fps. При HTML 5 имаме всички екстри, но не всички клипове се отварят. Например в една тема тук, не мога да видя клип, качен от колега. Изписва ми, че иска Flash Player  за гледането му. Инсталирам Flash Player  и ми изчезват опциите за 1440p. Махам го, появяват се. Това е тъпо, защото клиповете са качени на едно и също място - You Tube,  а не могат да се гледат нормално с HTML 5  и с Flash Player. Писна ми от тия номерца на големите корпорации, които в името на големите си печалби ощетяват нас, потребителите. Това за мен си е жива война. Явно в света няма никакви закони, които да спрат подобни идиотщини. 

Една проверка тук: https://www.youtube.com/html5 може да каже нещо повече по въпроса. Възможността за максимална резолюцията на твоя клип, който си публикувал с флаш възпроизвеждане е 1080, а с HTML5 - 1440. Иначе що се отнася до гледането на видео, сам разбираш, че не навсякъде се поддържа HTML5. Инсталирай си флаша спокойно, за да нямаш такива проблеми, но ако искаш да гледаш видеото в YouTube с HTML5 по подразбиране, просто в линка, който ти дадох за проверка маркирай: Заявяване на плеъра с HTML5

Редактирано от exwol (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една проверка тук: https://www.youtube.com/html5 може да каже нещо повече по въпроса. Възможността за максимална резолюцията на твоя клип, който си публикувал с флаш възпроизвеждане е 1080, а с HTML5 - 1440. Иначе що се отнася до гледането на видео, сам разбираш, че не навсякъде се поддържа HTML5. Инсталирай си флаша спокойно, за да нямаш такива проблеми, но ако искаш да гледаш видеото в YouTube с HTML5 по подразбиране, просто в линка, който ти дадох за проверка маркирай: Заявяване на плеъра с HTML5

Да, така се получи. Интересно защо преди не ставаше, а ползвах и HTML 5. Но с Flash Player  ограничението си остава. Може би 60  fps  му идват много или...? Между другото IE  ми позвоялва само до 720p.  с HTML 5. Flash Player  не съм инсталирал, но с него нещата бяха зле преди да го деинсталирам - накъсана картина и отново липса на високи резолюции. 

ПП: Сега му сложих и Flash Player. Пусна ме на 1080p.  с 35-40  fps, менящи се по време на клипа. Нещо не е наред. Само преди 1-2 месеца IE  си плейваше идеално клипове от You Tube,  но напоследък като че ли нещо се промени в тоя сайт. IE  на практика не може да се ползва при мен. За мен това си е напълно умишлено направено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.