Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам инсталирана ОС "Уйндолс 7" , обаче сигурно нямам административни права ,защото всеки път ме пита за да се извърши дадена операция, а има и някои файлове които не мога да изтрия поради липса на тези права. Ще Ви бъда много благодарен ако ми кажете какво трябва да направя за да ги придобия и да нямам повече този проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да инсталирате каквито и да е програми?

Ако отговора е ДА - значи имате админ права

Ако отговора е НЕ - кажете ще видим как да помогнем

Файловете които искате да изтриете - може би не е редно да ги триете

Прозореца който исзкача - user Control - :)КЛИК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Computer > Manage > Local User and Groups

Там може да видиш кой какви права има и към кой групи е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш,да не те пита всеки път:Контролен панел\Потребителски акаунти\Промяна на настройката за управление на потребителските акаунти(UAC).Премества се плъзгача надоулу на:Никога не ме уведомявай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш твоят профил да е с админски права, трябва първо да активираш вградения в Windows админски профил и от него да конфигурирааш твоя профил да е с админски права. Ако това е целта:

Start->в полето Search пишеш cmd  и като се появи черната иконка, щракваш на нея с десен бутон и избираш Run as administrator. В черния прозорец изписваш

net user administrator /active:yes

Сега натискаш Winkey+L, щракваш на Admninistrator,Start->Control Panel->User Accounts->Manage another account. Избираш твоя профил и задаваш админски права. Отново натискаш Winkey+L и щракваш на твоя профил.

Start->в полето Search пишеш cmd  и като се появи черната иконка, щракваш на нея с десен бутон и избираш Run as administrator. В черния прозорец изписваш

net user administrator /active:no

И си готов.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш твоят профил да е с админски права, трябва първо да активираш вградения в Windows админски профил и от него да конфигурирааш твоя профил да е с админски права. Ако това е целта:

Сега натискаш Winkey+L, щракваш на Admninistrator,Start->Control Panel->User Accounts->Manage another account. Избираш твоя профил и задаваш админски права. Отново натискаш Winkey+L и щракваш на твоя профил.

И си готов.

Сърдечно много благодаря  :wors:. Но прости незнанието ми ,но ми кажи кой бутон е този "Winkey+L",него знам и не мога да извърша операцията.

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сърдечно много благодаря  :wors:.

Ако можеш да изпълниш указаните команди, значи си имал администраторски права и преди това.

А бутонът Winkey е този със символа на Windows.

И си готов.

Как мислиш, дали един потребител без администраторски права може да активира вградения Administrator ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да-по подразбиране този профил е неактивен. Като се активира може да влезе в него.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да-по подразбиране този профил е неактивен. Като се активира може да влезе в него.

Пробвал ли си да го направиш, като обикновен потребител ? Такъв, който не е член на група Administrators.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.