Премини към съдържанието
wizzip

Диск C се пълни от само себе си

Препоръчан отговор

wizzip    1

Не знаех къде да пусна тази тема и реших да я пусна тук, ако не моля да бъде премсетена. 

Така имам следния проблем Диск C ми е препълнен (операционният диск) звучи просто но не е 
    Диска се пълни сам а хард диска ми не е голям  защото компютъра е малко стар. Един ден имам гигабаити свободно на другия ден имам само няколко мегабаита и това без да инсталирам абсолютно нищо. Всичките ми програми са на другия диск. Чистя го постоянно и се освобождават само мизерни неща нямам излишни работи. Проблема стана супер сериозен защото имам само някакви mb свободни и не стигат даже и да се логна в скайп (при опит за логване ми пише "дискът е пълен") дори преди няколко дена не ми отваряше снимки защото дискът беше пълен
    Гледах в интернет в гугал в ютуб пробвах всичко нищо не помага 
    Windows cleaner 
    CCleaner 
    Унинсталиране на ненужните неща 
    Трих файлове от Run>%temp% и Run> prefetch
    Сканиране за вируси 

Компютъра е преинсталира сравнително скоро. Знам, че може лесно да се оправи проблема като се увеличи диска но това до колкото знам може да стане само при преинсталиране а не ми се преинсталира пак 

Със сигурност има много такива теми но понеже не мога да намеря решение все още пускам още една 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DoGa    122

А с каква операционна система е? И с каква големина е този диск?

Има ли изчакващи ъпдейти за прилагане?

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

Дялът може да се разшири и без преинсталиране. 

Кажи размера на целя диск, на всеки от дяловете, и с каква операционна система си (ама точно, не "С Windows съм" ;) ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Стартирай cleanmgr  и сканирай дял С:, щракваш на раздел More Options->бутон Clean up под System Restore and Shadow Copies. Бутон Delete, OK, Derlete Fles. рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852

спри хибернацията и system restore(или я намали до минимум).като пишеш какъв ти е уинндоус-ът ще ти обясним как,ако не знаеш.

стартирай програмката TreeSizeFree да сканира дяла и тя ще ти покаже папките с размера им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    KoiAzLiWe    415

Има вирус който постоянно пълни дял С ,обърни се към темата за инфектирана система за да видят дали имаш вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wizzip    1

диск C e 19.5 
    имам и 2 други по 57.1 и 74.5 (151гб хард диск)
    операционната система е win 7  

Има ли изчакващи ъпдейти за прилагане?
    Не

Стартирай cleanmgr  и сканирай дял С:, щракваш на раздел More Options->бутон Clean up под System Restore and Shadow Copies. Бутон DeleteOK,Derlete Fles. рестарт.
    Направих го. Първия път като го направим ми освободи доста и за известно време всичко беше ок сега като го направя и не ми освобождава почти нищо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Направи една проверка на системния дял за всеки случай - имам едни съмнение за грешки в картата за разпределение. Стартирай като администратор cmd  и там напиши:

echo y|chkdsk c: /F /B & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Антивирусна? Те имат навика да разтоварват едни безкрайни дъмпове при проблеми.

По-горе emil644466 е предложил да листнеш с Treesize. Направи една снимка с нея или с Windirstat. Лично аз бих предпочел втората, че има по-добра визуализация.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

19.5GB е малко за системен дял с WIndows 7. Трябва да са поне 30, аз бих препоръчал 50.

Използвай EaseUS Partition Master, за да си отделиш част от съседния дял, и да го присъединиш към C: .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Цето може да си пълни от най-различни фактори

1 Временни интернет файлове

2 Windows update

3 Сейфове на игри

Препоръчвам

Временните интернет файлое премести в друг дял с повече място

Моментално изключи ъпдейтите на Бил Гейтс нищо не вършат само заемат място

Почисти цто с CCleaner ..

Също така си изтрии последните точки на възстановяване My Computer - Свойства- Защита на системата - Конфигулиране .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Моментално изключи ъпдейтите на Бил Гейтс нищо не вършат само заемат място

Почисти цто с CCleaner ..

Също така си изтрии последните точки на възстановяване My Computer - Свойства- Защита на системата - Конфигулиране .

Моментално запази тези идеи за себе си! И не ги споделяй! Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wizzip    1

По-горе emil644466 е предложил да листнеш с Treesize. Направи една снимка с нея или с Windirstat. Лично аз бих предпочел втората, че има по-добра визуализация.

безплатната версия на аваст 

останалото с другите програми ще го направя сигурно малко по-късно днес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Моментално запази тези идеи за себе си! И не ги споделяй!

За сега това са идеите за почистване на C. Ти какви имаш - да преинсталира Windows ли ?

Редактирано от Wankata
    А, де... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    welcome2    185

Махни hiden опцията за фаилове и папки и ръчно намери проблема  ще ти отнеме не повече от 5 минути .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

https://forum.avast.com/index.php?topic=163039.0

погледни и файла Windows.edb в C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\. Ако е голям (2-5-10GB), спри Windows search service, изтрий файла и стартирай отново Windows search service.

Ще те коментирам с една дума - МАЛУМНИК ... За сега това са идеите за почистване на Ц ти какви имаш да преинсталира Джама ли ?

Даа, явно чукча - писатель, чукча не читатель! Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DoGa    122

19.5GB е малко за системен дял с WIndows 7. Трябва да са поне 30, аз бих препоръчал 50.

Използвай EaseUS Partition Master, за да си отделиш част от съседния дял, и да го присъединиш към C: .

Пробваи описаното тук. Аз бих препоръчал също 50GB за системният дял.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wizzip    1

http://snag.gy/s40CA.jpg
    това е изображението от windirstat

какво ще рече когато името на някой файл е синьо ? 

мисля, че анти вирусната ми програма не работи като хората я препоръчайте някоя 

Редактирано от wizzip (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Start->Search->cmd->Run as admin->напиши

powercfg -h off

и натисни Enter

За Windirstat:

Легендата за цветовете е вдясно. Като щракнеш на цвета долу в чергата :), ще ти посочи кой е файлът/папката. Разгърни и папка Users. Виж кой заема голямо петно.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    wizzip    1

направих това 

Направи една проверка на системния дял за всеки случай - имам едни съмнение за грешки в картата за разпределение. Стартирай като администратор cmd  и там напиши:
    echo y|chkdsk c: /F /B & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

и изтрих някои неща благодарение на програмката и сега имам 3гб свободно 
    мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    slavi91    25

Същият проблем имах когато дялът за windows ми беше 18.5gb

Решението е много просто

1.спираш хибернацията

2.намаляваш page файла, но ако видиш да има проблеми и да не достига РАМ го увеличаваш.

Хибернацията гледам, че някой колега беше обяснил по-нагоре, затова ще пиша за page файла

Десен бутон на моят компютър-свойства-допълнителни системни настройки-разширени-производителност-настройки-разширени-програми-виртуална памет (замяна)-махаш горната отметка  и задаваш размер по избор като минимумът е 16мб.

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Slavi, ако авторът не е наясно много с нещата не го съветвам да пипа размера на pagefile.sys. Да не започнат да му излизат подсказки за недостатъчно памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.