Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

The Crixus    0

Тръгнал съм да си купувам нов компютър и се чудя коя от тези двете видео карти да му сложа, тази ---  PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G - цена. или ето тази --- SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO - цена. . Изкажете мнението си и за двете и ме насочете коя да избера, разбира се може и да предложите някоя друго в ценовия клас 300-330лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5855

280 е значително по-производителна от 750TI но трябва да вземеш предвид по-високото TDP демек ще трябва по-скъпо захранване и кутия.

Ако играеш само определени игри които не са с високи изисквания може да вземеш  и по-евтината 750TI с по-евтино захранване и кутия. 

пс. Gainward GTX 750 Ti или Inno3D GTX 750 Ti - Gainward е на по-високи честоти но и 14 лв. по-скъпа.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Нико_    2825

За 300 лв. има безброй неразпечатани гаранционни R9 290-ки. Иначе при няма 20 лв. разлика, разумното решение ще е да вземеш R9 280, която е същата като HD7950, а GTX750TI е еквивалент на R7 265 (HD7850) 

750TI e под 60W, а R9 280 няма да прехвърли 160-170W при гейминг. GTX750TI е на практика безшумна, докато R9 280 е леко шумничка, но не е непоносимо. Откъм температури 280 e малко по-топла - макс 60 градуса за 750TI и не повече от 70 за 280. Все пак тия неща зависят от кутията и вентовете в нея. 

7883947i.jpg

GTX 750 Ti=R7 265<R9 270/X<R9 280/X<R9 290.

Ти си решавай.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5855

750TI може да се вземе и за 250 лв. колкото и струва алтетрнативата от АМД та даже по-евтино.

Друг въпрос е от къде купуваш и самото ценообразуване на 265-270(Х)-280-285. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8032

Ако искаш повече кадри на FullHD,  вземай AMD. Palit не е лоша, дори в момента съм с такава, но си е по-слабичка като кадри при 1920x1080  и малко са новите игри, които ще играеш на ултра с минимум 50 fps. 750Ti  има други предимства и те не са свързани с кадрите при игри. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    The Crixus    0

За шумът R9 да не почне да бръмчи, като хеликоптер след няколко седмици, защото имам такъв проблем със сегашния ми компютър - след няколко часа играене, видео картата ми почва да бръмчи, та да не стане същия проблем... Иначе ако избера R9 с ето този процесор I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 - цена. какво минимум захранване ще ми трябва, за да се ориентирам по хубаво, защото не мога да си преценя захранването понеже само сменям компонентите, за да постигна желаната машина в бюджета ми :D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8032

Ако говориш за R9 290,  хубаво захранване. Ако става въпрос за GTX750Ti, може да позлваш всякакво, стига да не се самозапали. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    The Crixus    0

Препоръчай ми някакво захранване за R9, ако може да е до 70лв, че съм назад с бюджета :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5855

Даваш повече пари за видеокарта но нямаш за захранване а кутията ми е интересно каква е?

Процесора не е проблем но явно не си си направил сметките за останалите части.

За това се пита за цяла конфигурация а не за отделни части.

пс. 750 Ti + FSP350-60APN + AeroCool GT White Advance Edition = 368 лв.

Интересно колко ще излезе с R9 290 или R9 280?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.