Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си сложа по-добър процесор от сегашния ми - амд атлон x2 3800+ 2.00ГХз проверих какви процесори подържа дънната ми платка, ето линк със списък:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=857&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Искам да ми кажете кой е най-добрият процесори от всичките, за да мога да си го купя. Знам че процесорите са стари и вече не толкова добри, но за сега нямам възможност за по-голям ъпгрейд.

Редактирано от Darkuss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За това дъно най-силния е 

AMD Phenom Quad-Core 9750

Четириядрен на 2200mhz

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

Като гледам Атлона се намира лесно за около 30/40 лв. та явно ще е той.

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

А триядрения феном добър ли е ? щото е ефтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Ако найстина няма голям смисъл да сложа феном дори четриядрения или атлона 6000+ тогава да си купя някакво дънно със сокет 775, гледам ги по 30-40 лв в olx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 
    Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 

Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

неможах да разбера какво е това 7850 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dan7es
        Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Venom2004
        Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
        дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
        рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
        ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
        Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
        Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.