Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Darkuss    1

Здравейте искам да си сложа по-добър процесор от сегашния ми - амд атлон x2 3800+ 2.00ГХз проверих какви процесори подържа дънната ми платка, ето линк със списък:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=857&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Искам да ми кажете кой е най-добрият процесори от всичките, за да мога да си го купя. Знам че процесорите са стари и вече не толкова добри, но за сега нямам възможност за по-голям ъпгрейд.

Редактирано от Darkuss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За това дъно най-силния е 

AMD Phenom Quad-Core 9750

Четириядрен на 2200mhz

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

Като гледам Атлона се намира лесно за около 30/40 лв. та явно ще е той.

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Darkuss    1

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Монката    1022

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Darkuss    1

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Darkuss    1

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

А триядрения феном добър ли е ? щото е ефтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    danchobg    306

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Darkuss    1

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Ако найстина няма голям смисъл да сложа феном дори четриядрения или атлона 6000+ тогава да си купя някакво дънно със сокет 775, гледам ги по 30-40 лв в olx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    danchobg    306

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 
    Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Darkuss    1

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 

Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

неможах да разбера какво е това 7850 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venom2004
        Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
        дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
        рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
        ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
        Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
        Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Георгиев
        Здравейте група ами имам един много сложен проблем поне според мен инсталирам драйверите на видео картата и бааам черен екран в сейф мод е ок всичко незнам от какво е преди работеше всичко
        конфигурация:
        i3 6100 
        rx 460 4gb
        8 ram

• от Dobromir Kirov
        Здравейте! Препратиха ме в раздел софтуер след дискусията ми върху хардуерен проблем. (ще сложа линк към темата ако някой се интересува) Та да, на кратко процесора ми вдига крайно високи температури и въпреки всичко което направих като смяна на термо паста и доста обстойно почистване (правя го доста често не си занемарявам лаптопа) той вдига ненормални температури при доста натоварена работа се стигна до 102 градуса, но това беше в горещо време. След сервиза при натоварено положение на Balanced mod 95-100 градуса. В другата тема ми казаха, че има вероятност да са проблемни драйвъри. Ако имате някакви мнения кажете.
        ЛИНК КЪМ ДРУГАТА ТЕМА
      • от viki00
        Здравейте , 
        За първи път пиша в този форум , не разбирам нищо от компютри , но реших че ще събера пари и ще си купя компютър на който да цъкам игри като friday the 13th , GTA , minecraft , stranded deep , и др. Въпроса ми е тези игри ще тръгнат ли на компютър със следната конфигурация :
        процесор - Intel Pentinium G4560, 3mb cache, 3.50GHz
        дънна платка - asrock H110M - PGS, LGA1151 
        RAM памет - 4gb
        твърд диск - 1TB
        видео карта - gainward Nvidia GeForce GT730 4gb
        компютъра струва 650лв , знам че има и по хубави но на мен ми трбва до 650лв и това е най- добрия според мен , който успях да намеря , само незнам дали игрите ще тръгват ако може някой, който разбира да каже . 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.