Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си сложа по-добър процесор от сегашния ми - амд атлон x2 3800+ 2.00ГХз проверих какви процесори подържа дънната ми платка, ето линк със списък:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=857&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Искам да ми кажете кой е най-добрият процесори от всичките, за да мога да си го купя. Знам че процесорите са стари и вече не толкова добри, но за сега нямам възможност за по-голям ъпгрейд.

Редактирано от Darkuss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това дъно най-силния е 

AMD Phenom Quad-Core 9750

Четириядрен на 2200mhz

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

Като гледам Атлона се намира лесно за около 30/40 лв. та явно ще е той.

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 6000+ или Phenom X4 9750 в зависимост кой успееш да намериш по-изгодно. Няма да видиш съществена разлика между двата. 

пс. За игри не стават който и да вземеш та няма много смисъл от тоя ъпгрейд ако това ти е целта.

За общи цели като нет и филми има известен смисъл но и там трябва да се вземат още неща предвид.

Например желателно е да си с 2ГБ рам в двуканален режим а за филмите видеото да поддържа хард. ускорение.

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тоя атлон ще имали добра разлика в бързината на компютъра ми спрямо сегашния ми (athhlon x2 3800+)

Ами намерих Athlon 6000+ за 35лв и един Phenom x4 9650 за 80лв... ако найстина няма да има разлика ще взема по-ефтиния вариянт :)

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

Гаранция, че с фенома ще има разлика ( ако боднеш свястно видео 7850 максимум)

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е geforce GT220 1gb ddr3

мда...ама... фенома струва около 70-80лв, дали пък не е по-добре да си купя дънна платка със сокет 775 и да сложа Intel core 2duo процесор

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е доста слаба...

с. 775 обаче Core 2 Quad по-бива спрямо Core 2 Duo.

А триядрения феном добър ли е ? щото е ефтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фенома е слаб за 7850, две години я ползвах и е слаб (на 4,0). съветвам те да вземеш ново дъно, рам и процесор и да обновиш останалите части постепенно.

Ако найстина няма голям смисъл да сложа феном дори четриядрения или атлона 6000+ тогава да си купя някакво дънно със сокет 775, гледам ги по 30-40 лв в olx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 
Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш 4-ядрен феном на 2,2 ще спъва 7850 - фенома 80 лева, картата 120-130. Моя феном на 4,0 я спъваше. 

Ако вземеш дъно с процесор core 2 quad, който и той е колкото фенома скъп, ще е малко по-добре. Но и в 2-та случая получаваш стара платформа. Няма какво повече да ъпгрейдваш и ще трябва да сменяш части скоро пак, тъй като дори сега са стари. 

неможах да разбера какво е това 7850 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.