Премини към съдържанието
chochoatanasov

Проблем при зареждане на т.нар. thumbnails

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос относно скороста с която машината зарежда thumbnails. Проблема се състои в следното на машината се съхраняват голямо количество изображения, някои от които са в .tiff формат с големи размери разделени в много директории. За мен е от голямо значение да мога да се ориентирам бързо по снимките а не по имената на файловете, но визуализирането им отнема доста време на машината.

Компютъра е чисто нов а конфигурацията е следната:

MB Asus Vanguard B85/1150

CPU I5-4460/3.2GHZ/6MB

RAM 2X4GB DDR3 1600G ADATA XPG CL9

HDD 1TB SG SSHD

видеото е интегрирано но опитах и с външно видео няма подобрение, след което разкарах SSHD-то и сложих SSD ADATA SP920 512GB с което има леко подобрение но не много осезаемо. Опитах с Win7 и с Win8.1 няма разлика та сега очаквам предложения от форума.

Благодаря предварително за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да не ти е забранено кеширането ?

http://www.sevenforums.com/tutorials/10794-thumbnail-cache-enable-disable.html

Ако горното не помогне, най-добре ще е да използваш отделна програма за управление на графичните си файлове. Такава, която използва собствен кеш.

Има много такива.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да това с кеширането го направих поне няма да се налага всеки път да ги чакам ... благодаря.

RudeBoy въпроса беше как да направя така, че да ги зарежда по-бързо вече незнам какво да подобрявам по машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да това с кеширането го направих поне няма да се налага всеки път да ги чакам ... благодаря.

RudeBoy въпроса беше как да направя така, че да ги зарежда по-бързо вече незнам какво да подобрявам по машината.

След като казваш, че имаш въпрос е хубаво да го формулираш точно и ясно, за да получиш адекватни отговори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма как да го направиш по-бързо. Просто остави компютъра да си направи база данни, и не я трий, за да не я прави отново всеки път, като влезеш в някоя папка.

Ползваш ли CCleaner? Махни отметката от Thumbnail Cache на Windows Explorer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.