Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си взема 1 ново pc, но понеже не разбирам много реших да се допитам до вас. Та бюджет-а ми е около 700/750. Знам, че не е много, но тъка или иначе не съм фен на най-новите игри. Игрите които смятам да играя (и да записвам на тях) са Minecraft, League of Legends, FIFA 15 и CS:GO (Евентуално да играя GTA V, в случай, че е възможно да тръгне :D). Нямам претенций да играя с 489 FPS. Мисля, че 60 кадъра са достатъчни (е по-принцип не пречи и да са повечко де, но няма да се лакумея). Държа да отбележа, че не държа по-горните игри да ги играя на ULTRA MEGA GIGA HD графики или резолюция, а просто да е възможно да играя игрите без лаг (пак казвам дори и да е на very low). Също искъм да попитам възможно ли е на компютър, зглобен за тези пари да се стрийм-ва на по-горните игри (естествено без GTA) ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли стари компоненти,които да се ползват?

Монитора какъв е?

Бюджета е принципно малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 752.37 лв. с ДДС

Ако беше за мен аз бих взел това. 
Консумацията ще е под 150W, та захранването ще е предостатъчно. С 8ГБ РАМ и 1ТБ твърд диск. Игрите, които ще играеш (като изключим GTA V) са леки и ще ги играеш без проблем на високи детайли.
Другия вариант е да вземеш i5 без видеокарта или Athlon X4 750K/760K/860K с видеокарта от типа на R7 260X/GTX750/TI.
С i3 и 260X се надвишава бюджета драстично и трябва да вземеш 1x4 РАМ, което е кофти за дъно с 2 слота...
Конфигурацията ще е достатъчно студена, та дори и без вентилатори, частите ще поддържат ниски температури...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 752.37 лв. с ДДС

Ако беше за мен аз бих взел това. 
Консумацията ще е под 150W, та захранването ще е предостатъчно. С 8ГБ РАМ и 1ТБ твърд диск. Игрите, които ще играеш (като изключим GTA V) са леки и ще ги играеш без проблем на високи детайли.
Другия вариант е да вземеш i5 без видеокарта или Athlon X4 750K/760K/860K с видеокарта от типа на R7 260X/GTX750/TI.
С i3 и 260X се надвишава бюджета драстично и трябва да вземеш 1x4 РАМ, което е кофти за дъно с 2 слота...
Конфигурацията ще е достатъчно студена, та дори и без вентилатори, частите ще поддържат ниски температури...

А има ли някакъв вариянт с i3 ? (иначе благодаря)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lamAch0  ako искаш мога да ти дам една видео карта 2-ра употреба 270х ,  понеже имам 2 от тях  даже съм дал едната за продажба .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това ми изглежда добре щом е ограничен бюджета :)

Добавено ССД ако имаш старт хард който да използваш:
ASUS H81M-PLUS /1150
G3250 3.2GHZ/3M/BOX/1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
PALIT GTX750 STORMX 2G D5
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
PSU Chieftec GPA-500B8 500W
Обща стойност - 728.19 лв. с ДДС

Вземаш тази кутия със безплатна доставка е 40лева :
Кутия DeLux ME880 http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me880/pd/D35GJBBBM/

Обща стойност - 768.18 лв. с ДДС

Ако нямаш стар хард без ССД с 1ТБ хард , може да не е този:
ASUS H81M-PLUS /1150
G3250 3.2GHZ/3M/BOX/1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
Обща стойност - 727.03 лв. с ДДС

Кутия DeLux ME880 http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me880/pd/D35GJBBBM/

Обща стойност - 767.02 лв. с ДДС

Ако мислиш после да клокнеш малко вземи този процесор http://nikem-bg.net/computer-components/G3258-3.2GHZ-3M-BOX-1150
Вдига цената малко над бюджета ти и ще трябва друг охладител за 30-60 лева да си вземеш когато ще клокваш.
Ако не е проблем този по-скъп процесор вземай него без да се замисляш :)
ASUS H81M-PLUS /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
Обща стойност - 757.36 лв. с ДДС

260X е малко по-бърза ако искаш сложи нея

Обща стойност - 797.35 лв. с ДДС

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Анита Х. Трифонова
      Българийо, честита нова година 2017 - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      Честита да е 2016 -та година!   - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      2011 пъти sekirata Ви поздравява! Да е честита новата 2011 -та година!  - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...