Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Спрял съм се на следните модели: Meizu M1 Note, Sony Xperia M4 Aqua, HTC Desire 626G, LG G4 Stylus, HTC Desire 816G, Asus ZenFone 5. Предишният ми смартфон беше с 1 ГБ РАМ, от който около 450 MB се ползваше от системните приложения. Според мен за мултитаскинг е недостатъчно. Та тези HTC-a остават на заден план, въпреки че дизайнът много ме кефи. Аsus-ът е малко по-старичък от първите два, но на хартия характеристиките изглеждат сравнително добри. Според вас кой е най-добрият? Разбирам, че няма идеален смартфон за тези пари, но все нещо трябва да избера. Да отбележа, че игри няма да се играят. Основно ще го ползвам за браузване, разговори, музика, снимки и клипчета донякъде. Ако някой има по-добро предложение, ще се радвам да го отбележи. smile.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето, това телефонче съм го пробвал в офиса на виваком и работи безупречно.  "Meizu M1 Note" За другите нямам реална представа, освен техническите им показатели. Никъде не видях да сте написал цената. Мисля че  не струваше повече от 400 лева без план.  18.90 абонамент с план Net&Call XXL на месец + безплатен мобилен интернет

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LG G4 Stylus е много хубав телефон. Прекрасен дисплей, бърз, а и е чисто нов модел. Взимай го, лично го държах вчера в магазин на vivacom. (стилуса го нямаше по-ясни причини но ...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето, това телефонче съм го пробвал в офиса на виваком и работи безупречно.  "Meizu M1 Note" За другите нямам реална представа, освен техническите им показатели. Никъде не видях да сте написал цената. Мисля че  не струваше повече от 400 лева без план.  18.90 абонамент с план Net&Call XXL на месец + безплатен мобилен интернет

Искам да го взема с отстъпка от виваком и с моя план Net&Call S ще платя 360 лв. И другите посочени са д/г на същата цена. Коментарите за Меizu-to са страхотни във форумите, характеристиките с M4 са идентични, но камерата на М4 е много по-добра от тази на meizu-to.

И аз имах щастието да го разцъкам заедно с m4 и с тази моя слабост към тази марка, като нищо мога да го купя. Ако беше с 2 ГБ, нямаше да се замисля. 

Редактирано от weeziN (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да го взема с отстъпка от виваком и с моя план Net&Call S ще платя 360 лв. И другите посочени са д/г на същата цена. Коментарите за Меizu-to са страхотни във форумите, характеристиките с M4 са идентични, но камерата на М4 е много по-добра от тази на meizu-to.

За снимки с добро качество си има фотоапарати приятелю. Не може за нищо пари всичко да е на 6. Аз съм сигурен, че ще ти дадат във офиса да си поиграеш с него и ще го пробваш и на камера. Едно е да четеш технически характеристики, друго е да го видиш на "живо" какво може.Единствено, което не ми хареса в него е размера на дисплея. До 5 инча ми харесват, а от там на сетне са като за Слави Трифонов - голям почти колкото чепиците му. Между другото, този модел не е от този месец във Виваком. Направи ми впечатление, че доста млади хора се заглеждат по него. От мен успех с покупката.  Има  слот и за 2-ра карта. , батерията му е 3,14 ампера. Сега предстои да излезе  Note 2  с малко по-малък екран. Другите му характеристики са същите. Забравих да ти спомена за предната камера, която за мен е по важна. На Скайп с кореспонден имахме чудесна картина на улицата пред офиса.

"Ако беше с 2 ГБ, нямаше да се замисля. " 

Това за кой телефон се отнася? Щото  този, който коментираме е с 2 гига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Ако беше с 2 ГБ, нямаше да се замисля. " 

Това за кой телефон се отнася? Щото  този, който коментираме е с 2 гига.

За LG G4 Stylus

Обикновено снимам неща в движение и почти никога не ми се намира под ръка фотоапарат. Основната идея е да избера по-добрия и никъде не съм писал, че търся най-добрата камера, а просто сравнявам двата модела. За съжаление нямах възможност на място да огледам Meizu-to, но задължително ще изчакам няколко дена да го доставят в магазина на виваком(не знам защо не е там при положение, че го има в каталога). Благодаря за мненията. Най-вероятно ще си избера M4 или Meizu.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За LG G4 Stylus

Обикновено снимам неща в движение и почти никога не ми се намира под ръка фотоапарат. Основната идея е да избера по-добрия и никъде не съм писал, че търся най-добрата камера, а просто сравнявам двата модела. За съжаление нямах възможност на място да огледам Meizu-to, но задължително ще изчакам няколко дена да го доставят в магазина на виваком(не знам защо не е там при положение, че го има в каталога). Благодаря за мненията. Най-вероятно ще си избера M4 или Meizu.

В Търново го има може би от месец и половина във Виваком. Пробвах го и затова реших да ти кажа няколко думи, но все пак това не е като да е при мен ден и нощ, та да имам възможност за по прецизни тестове. И правилно. Не ти трябва телефон със 1 гига памет, ни с процесор по малък от 1,7 гигахерца. Вече сме почти на края на 2015 година. Сам виждаш, че паметта почва да не стига, процесора да е муден а и по новите  средни и големи модели  са с 2-3 та дори и с 4 гига памет и процесор винаги по бърз от 1,7 гигабайта. Ако ти хареса телефончето, можеш да го вземеш. За другите нямам достъп а и не ме интересува никой, освен   ""HUAWEI P8"Скоро ( миналата седмица) го представиха отново във Виваком с абонаментен план от 29 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LG G4 Stylus е много хубав телефон. Прекрасен дисплей, бърз, а и е чисто нов модел. Взимай го, лично го държах вчера в магазин на vivacom. (стилуса го нямаше по-ясни причини но ...)

Как си го държал тогава като го е нямало ?????

А по темата : Вземай м1 и не си усложнявай живота с разни бюджетни експерименти ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

+1 за Meizu m1 note

Като, ако искаш слот за карта памет, почакай малко за m2 note (друга значителна разлика спрямо m1 няма, освен леко във външния дизайна). ;)

А ако държиш на по-добра камера, то се ориентирай към Meizu MX4 или MX4 Pro (тук вече имаме и 3GB RAM). :)

Друго добро предложение би било OnePlus One, а ако имаш търпение да изчакаш OnePlus Two - мисля, че няма да сбъркаш. :P

Редактирано от kakoytou (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента сравнявам двата модела и имам няколко въпроса:

1. При meizu-то липсват няколко неща от 3G и 4G Network, някой който ги разбира, ако може да каже за какво служат.

2. IGZO технология? 

3. Scratch-resistant glass или Gorilla?

4. Бях чувал, че Snapdragon е по-читав от МТК, но това не е толкова важно. М4 си грее в пъти повече от meizu-то, това ми е ясно.

Също така батерията на meizu-то е много по-добра, доколкото виждам. 

До тука предимствата на М4 са по-добра камера и че е водо- и прахоустойчив, а на Меizu-to по-добрата батерия. Ако някой ми напише, че IGZO е за предпочитане пред LCD(разбирам, че и двете технологии си имат + и -) и Gorilla-та пред scratch-resistant glass, отивам и го купувам :D

post-316261-0-35246100-1434609832_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.