Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

От 2 дни имам проблем с mouse pad-а на лаптопа, а той е, че изобщо не реагира. Нямам представа какво е станало но изведнъж просто спря да работи(имаше включена външна мишка). Търсих му в настройките, но не видях такива за заключване или нещо подобно. 

Лаптопът е Acer Aspire E1-531.

П.С - оправих другите и остана само един проблем.

Редактирано от marti512 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стартирай някаква "жива" ОС и пиши дали се държи лаптопа по същия начин...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вашият тъчпад може да бъде забранен с клавиш F7. Това става с комбинация от Fn+F7 обикновено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моят проблем е следният-батерията на лаптопа ми(Acer Aspire ES1-512) се изтощи напълно и той угасна.Заредих батерията , обаче сега като се опитам да включа лаптопа, екранът става сив.Мисля, че лаптопът е заспал,защото преди известно време ми се беше случило нещо подобно-затворих го преди синята лампичка да е изгаснала и после екранът пак беше станал сив.Казаха ми,че лаптопът просто заспива дълбоко и въпросът е да натисна някакви клавиши, за да го събудя...само че не знам кои клавиши.Ако знаете нещо по темата, моля пишете! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здрасти Sofdim.

По принцип ако е заспал, би трябвало да се събуди при натискане на кой да е бутон.

Но в твоя случай се е изключил (хибернирал) от ниско ниво на батерията според мен става въпрос за някакво "зависване" на системата.

Ще ти споделя едно решение (за някои потребители), което прочетох в един чуждестранен форум.

1. Премахнете плочките рам от дънната платка (почистете ги с мека кърпа).
    2. Изключете кабела на захранването от лаптопа и извадете батерията.
    3. Задръжте бутона за включване 58 секунди.
    4. Върнете всичко обратно.

Ако ти е гаранционен, по-добре не вади рам-та.

Иначе цялото това упражнение е с цел да се освободи машината от всякакъв заряд. (поне така го описват).

Също така, пробвай да изключиш режима Hibernation (потърси в търсачка според твоята операционна система).

Поздрави.

Редактирано от housetime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здрасти Sofdim.

По принцип ако е заспал, би трябвало да се събуди при натискане на кой да е бутон.

Но в твоя случай се е изключил (хибернирал) от ниско ниво на батерията според мен става въпрос за някакво "зависване" на системата.

Ще ти споделя едно решение (за някои потребители), което прочетох в един чуждестранен форум.

1. Премахнете плочките рам от дънната платка (почистете ги с мека кърпа).

2. Изключете кабела на захранването от лаптопа и извадете батерията.

3. Задръжте бутона за включване 58 секунди.

4. Върнете всичко обратно.

Ако ти е гаранционен, по-добре не вади рам-та.

Иначе цялото това упражнение е с цел да се освободи машината от всякакъв заряд. (поне така го описват).

Също така, пробвай да изключиш режима Hibernation (потърси в търсачка според твоята операционна система).

Поздрави.

Като го гледам тоя съвет от чужд сайт е даден от някой не особено хардуерно грамотен тип. 

Ваденето на паметта евентуално трябва леко да е преди ваденето на кабела и батерията. Впечатлява и това със задържането на бутона за 58 секунди !!!!

Друг е въпросът, че при този модел за ваденето на батерията и на паметта се налага отваряне на целия лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хронометър трябва ли да има, за да отброи точно 58 секунди? :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.