Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,преди около половин година си купих нова видеокарта-ASUS NVIDIA Ge Force GTX 760.Включих компа към телевизор,който ползвам за монитор,чрез HDMI.В началото всичко работеше екстра,като си имах едно на ум,че трябва по-мощно захранване-моето беше 460 вата.След известно време започна странен проблем.При святкане на някоя лампа в апартамента,ми изчезваше картината и звука за около 3-4 секунди и после пак всичко е ок.Смених захранването с 650 вата и проблема си остава.Даже вече и без да святкам лампа,отвреме навреме пак гасне и е мн дразнещо,а не знам няма ли да доведе до по-сериозен проблем.Компютъра ми е DELL XPS 8300 с I5 и 12 гб рам.Ако някой има някаква идея мн ще се радвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво 650w захранване сте взели, има много некачествени 650w захранвания. Също видеокартите на асус са много некачествени така че в комбинация с некачествено захранванване - лоша работа.

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5866

Явно имате проблем с инсталацията в дома си та дори да купите качествено захранване на което не са спестени защитите е добре да викнете техник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jonov    7919

Изобщо проблема не е от захранването - по вероятно - лош кабел ....... :( някакви смущения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Тествайте контактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изобщо проблема не е от захранването - по вероятно - лош кабел ....... :( някакви смущения

И други ми казаха,че може би е от хлабаво зануляването на инсталацията вкъщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jonov    7919

Под лош кабел имах в предвид HDMI кабела - тествай с друг , но нищо чудно и нещо по инсталацията да има  :(  Тествай с друг кабел първоначално .

ПП. Надявам се че си тествал на друг порт на телевизора - ако не си - тествай .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
        Здравейте, бих искал да ми препоръчате оптималното захранване с GOLD сертификат за следната конфигурация до към 200лв +- някой лев.  
      • от Ivanovichh
        Здравейте, както разбрахте от заглавието ще си ъпгрейдвам картата, но ме притеснява дъното ми дали ще я подкара нормално или изобщо. 
        PC Specs 
        Дънна платка : GA-M57SLI-S4 http://ca.gigabyte.com/Motherboard/GA-M57SLI-S4-rev-20#ov
        Процесор : AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2.8GHz
        РАМ : 6GB
        Видео Карта : Сегашна ( GTX 260) ъпгрейд към GTX 1050Ti
        PSU : https://www.speedcomputers.biz/psu-fortron-atx-400pnr-400w/ 
        Разгледах из форуми,сайтове че UEFI биоса може да ми попречи GTX1050Ti защото не поддържала Legacy биос ? 
        Благодаря предварително
      • от Nikolai Kotsev
        Здравейте банда.Тъй като съм абсолютно нежев в тази тема ще питам вас.
        Днес смених стария телевизор с нов http://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-ku6000/UE40KU6000KXXU/ и нещо не мога да го накарам да се свърже с PC-то ми.Свързал съм го директно към видеокартата с HDMI кабела и не се появява.Приятел ми каза само че трябвало да включа HDMI кабела и щел да тръгне ама .... уви не тръгва.Изгледах сума ти щуротии в нета и нищо не става.Не мога да накарам компа ми да го намери като втори монитор.Компа ми е с PALIT GTX750TI Dual OS видеокарта с последната версия на драйвери.Дайте някаква идея как да го накарам да тръгне
      • от xterminatorx
         Система :
        Asrok B75 Pro3-m (с ъпдейтнат БИОС )
        Core i3 - 3225
        8gb ram Corsair Vengance
        Seasonic s12II 520W bronze (на 1-2 месеца, почти ново)
        Ati radeon   r9 270  (драйвери 17 версия)/ intel HD 4000
        уин 7 ултимейт 64 бит

Проблемите са два:
         Проблем номер1   -  Картата r9 270 Може да си работи нормално, не крашва в игри , не крашва по време на филм , всичко си е ок.НО , когато компютъра се изключи , след това при включване всичко е черно.Не се показва дори Биос.Иначе самата ОС си зарежда , защото се чува звука на уиндоус, но няма картина - екрана е черен.И с драйвери и без драйвери проблема е същият.Странното е , че ако се изчака около 1- 2 часа след изключването на компюютъра и след това се включи , картата и картината си тръгват, всичко пак си зарежда като ново и няма никакви проблеми до рестартиране или изключване..Ако се махне цмос батерията нищо не се случва , пак трябва да се чака 1-2 часа.Драйвърите на вградената видеокарта ХД4000 са махнати от компютъра, биоса е накаран да зарежда първо пци3 слота(в който е  сложена картата ) , но проблема си остава.Картата си работи докато не се рестартира компютъра , след това трябва да се чака.Имате ли някакви идей какво може да е и как може да се оправи?

Проблем номер2 - След като разбрах , че тази карта нещо не е добре , посиках да мина на вградената видеокарта, но махна ли външната видеокарта получавам 5 бееп-а , което доколкото разбрах означава , че нямам видеокарта.Махнах цмос батерията, пробвах и само с жъмпъра - ефект 0.Дъното вече не ми позволява да ползвам вградената в процесора видеокарта.Досега не съм имал проблеми с вградената видеокарта , и до преди 2 дена си работеше отлично(тогава си бяха инсталирани и драйверите и , разбира се.).Това също нямам идея как става , тъй като след като махна цмос батерията би трябвало настройките да се нулират...или се лъжа?

И така от 2 видеокарти сега съм Без нито една , бихте ли ме посъветвали нещо?  Благодаря!!!

Това е въпросната видеокарта.

• от MaDCoW
        Здравейте. Взех си компютър преди 2-3 години, който няма видеокарта, а е с видео ядро в процесора. Ако не се лъжа точно модела на процесора беше - AMD A4 6300 3.7Ghz APU Radeon 8370D и с 6GB RAM памет. По принцип си играя игри редовно, и примерно онзи ден инсталирах Dirt 4, който определено мъчеше компютъра ми. И понеже не разполагам с голям бюджет съм се спрял на ASUS nVIDIA GeForce GT 710, 2048MB ( Наясно съм, че няма да има ефект на видеокарта за 600-700 лева ). Бих се радвал ако ми кажете заслужава ли си ъпгрейда, добра ли е картата или пък по-добри алтернативи за горе/долу близка цена до тази на GT 710.  
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.