Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От 8 месеца имам Lenovo Y50 с windows 8.1 напълно легален, както следва всички актуализации  идват и се инсталират автоматично до момента без проблем, или поне до последната актуализация. След поредната принудителната актуализация към краят на миналата седмица, лаптопът започна да работи на постоянна тактова честота между 3.38 и 3.5GHz и по-странното е че, температурата си стоеше в нормални граници (42-55оС) (всичко това се случва в спокойно положение (без отворени програми )), След 2 дни възстанових системата до преди актуализацията и стана още по-лошо , това не се оправи, а температурата се покачи много. Моля за съвет от какво може да е и как да го оправя. 

post-296197-0-94608800-1434582833_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш лаптопа на сервиз, за да му се направи профилактика(почистване от прах и мръсотия и смяна на термопаста ако се налага).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проблема му е в охлаждането, нещо товари процесора му ... погледни си в Task Manager, какво ти използва процесора на 100% (даже си в турбо режим). Засичал съм miner-ски вируси, който копат през CPU-то. В прикачената снимка виждам, че 3тото ти ядро е минало Тjmax, така че максимално бързо реагирай, преди да има по-сериозни последствия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проблема му е в охлаждането, нещо товари процесора му ... погледни си в Task Manager, какво ти използва процесора на 100% (даже си в турбо режим). Засичал съм miner-ски вируси, който копат през CPU-то. В прикачената снимка виждам, че 3тото ти ядро е минало Тjmax, така че максимално бързо реагирай, преди да има по-сериозни последствия.

Вирусите са едно на ръка. Естествено, че е хубаво да провери дали е заразен, но ако лаптопа не е чистен трябва задължително да го направи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш лаптопа на сервиз, за да му се направи профилактика(почистване от прах и мръсотия и смяна на термопаста ако се налага

Емо сто процента няма да си направи труда да го направи майсторa ще му каже директно трябва нов хард :)

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо сто процента няма да си направи труда да го направи майсторa ще му каже директно трябва нов хард :)

Ще го занесе където трябва дори и да е в друг град. Ако иска да има работещ компютър ще трябва да си го отглежда и да се грижи за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го занесе където трябва дори и да е в друг град. Ако иска да има работещ компютър ще трябва да си го отглежда и да се грижи за него.

Само да внимава при кого ще попадне лаптопа , че в днешно време мошенници болл .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да внимава при кого ще попадне лаптопа , че в днешно време мошенници болл .

Да пита. Да каже от кой град е и дали някой може да предложи свестен сервиз в този град и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пита. Да каже от кой град е и дали някой може да предложи свестен сервиз в този град и готово.

А защо коментирате сервиз след като лаптопа е на 8 месеца и трябва да отиде в гаранционния, щото Lenovo имат гаранционен стикер и без нарушаването му няма как да се отвори и почисти.

ViewPoint

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо коментирате сервиз след като лаптопа е на 8 месеца и трябва да отиде в гаранционния, щото Lenovo имат гаранционен стикер и без нарушаването му няма как да се отвори и почисти.

ViewPoint

Така е колега. Щом лаптопа е в гаранция се носи в съответния сервиз. Коментирахме просто с колегата Adresa , ако постващия не иска да го направи какво друго може да предприеме. 

Малко се изместихме от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак автора да си има едно на ум , Аз съм супер доволен от човека който ми оправи лаптопа за 2 дена пълна профилактика само за 30 лв като за централен сервиз си е на оферта , докато кварталния майстор е мошенник от класа не за първи път ме лъжe Но лъжата за хард диска преля чашата .

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от Djem Imam
      Здравейте.Вчера си изпуснах телефона и се счупи екрана горе в левия ъгъл на телефона,работеше 1 ден без проблем но сутринта просто се изключи.Пробвах хард ресет и други комбинации със копчетата но не става.Когато пробвам да го включа почва да вибрира през 10 секунди за няколко часа,също така и от време на време издава някакъв странен звук точно като радиостанция,ако ме разбирате.Чак понякога ме стряска.Въпроса ми е дали трябва нов дисплей който е доста скъп за този модел или има друго решение,защото нямам излишни пари да го давам на сервиз да видят какво му има.А и ако си поръчм нов дисплей и се окаже че не е от дисплея ще е много тъпо...Някой ако е имал подобен проблем да сподели как го е оправил.Ще съм му много благодарен.Ето и снимка.

• от fresh_bones
      Добър ден.Днес си инсталирах уиндолс 7 . Като  отворя аудио драйвера  няма някой  опции  примерно няма  ръчна настройка за еколайзера и не мога да го настройвам и звука седи с лошо качество. Драйвера се казва Realtek HD Audio Manager ver.6.0.1.5864 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.