Премини към съдържанието
frozener

Изместване на информация в таблица на Bootstrap

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, имам таблица на Bootstrap в която се показват потребители от база данни на php. Проблемът е, че някои имена стоят разместено в реда в сравнение с другите. Ще прикача скрийншот, за да видите как изглежда.Screen_Shot_2015_06_17_at_5_36_44_PM.jpg

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам таблица на Bootstrap в която се показват потребители от база данни на php. Проблемът е, че някои имена стоят разместено в реда в сравнение с другите. Ще прикача скрийншот, за да видите как изглежда.

Виж тези "някои имена" дали не съдържат празни символи или изобщо по какво се различават от останалите.

Използвай някакво форматиране на таблицата с CSS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Виж тези "някои имена" дали не съдържат празни символи или изобщо по какво се различават от останалите.

Използвай някакво форматиране на таблицата с CSS.

Проверих за отмествания в генерирания html от php, но не намерих никакви отмествания. CSS също не съм прилагал и проверих. Също така не е и от ID-то на потребителите, защото го бях изтрил от таблицата, но нямаше никаква промяна. Ще постна кода от php.

if ($result->num_rows > 0) {

// output data of each row

while($row = $result->fetch_assoc()) {

echo "<div class='table-responsive'>";
    	echo "<table class='table'>";
        echo "<td>" . $row["id"] . "</td> " . "<td>" . $row["firstname"] . "</td> " . "<td>". $row["lastname"] ."</td>";
    	echo "</table>";
    	echo "</div>";

}
} else {
    echo "0 results";
}

Единственото, което работи засега е да сложа цялото инфо в една клетка. По този начин всичко изглежда подредено. Може би е от CSS-а на Bootstrap?

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих за отмествания в генерирания html от php, но не намерих никакви отмествания. CSS също не съм прилагал и проверих. Също така не е и от ID-то на потребителите, защото го бях изтрил от таблицата, но нямаше никаква промяна. Ще постна кода от php.

echo "<td>" . $row["id"] . "</td> " . "<td>" . $row["firstname"] . "</td> " . "<td>". $row["lastname"] ."</td>";
    	echo "</table>";
    	echo "</div>";

}
} else {
    echo "0 results";
}

Единственото, което работи засега е да сложа цялото инфо в една клетка. По този начин всичко изглежда подредено. Може би е от CSS-а на Bootstrap?

Нямаш редове (TR) на таблицата.

Не е ли по-добре да е така ?

echo "<tr><td>" . $row["id"] . "</td> " . "<td>" . $row["firstname"] . "</td> " . "<td>". $row["lastname"] ."</td></tr>";
}

echo "</table>";
echo "</div>";

} else {
echo "0 results";
}    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах защо се получава този проблем с разместването на информация в таблицата. Това е защото съм сложил <table> в цикъла и всеки път генерирам нова таблица при извличане на имена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

&nbsp;

Разбрах защо се получава този проблем с разместването на информация в таблицата. Това е защото съм сложил &lt;table&gt; в цикъла и всеки път генерирам нова таблица при извличане на имена.

&nbsp;

Точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

&nbsp; &nbsp;

Точно така.

Какво е &nbsp; ? Нямам го в кода. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е &nbsp; ? Нямам го в кода. :D

Не е кода ти.

Паразит, който се е промъкнал в текста ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.