Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Tuzi    0

Здравейте. Трябваха ми бюджетни колонки и си взех Trust Remo 2.0 16W. Но нещо не работят както трябва. При пусната музика са ОК. Но когато нищо не звучи се чуват фонов шум, леки писукания, бръждене чат-пат...общо взето компютърни шумове. На какво се дължи това? Колонките ли са дефектни или просто марката е греда? Възможно ли е шумът да се дължи на факта, че се захранват през USB порт?! Предишните ми колонки също бяха евтини - Creative 245, но се захранваха с AC адаптор и никога не са шумяли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тествай ги на друг компютър. Ако се получава същия проблем значи проблема е в колонките. Аз имам такива, които са с отделен адаптер и пак се чува шум когато са включени и свирят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tuzi    0

Няма как да ги пробвам на друг компютър. Отново върнах старите колонки и те наистина не бръждят и не пискат. Явно драмата идва говорителите на новите колонки или от USB захранването. Ще ги сменям явно, но не знам дали пак да рискувам и да взема такива с usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма как да ги пробвам на друг компютър. Отново върнах старите колонки и те наистина не бръждят и не пискат. Явно драмата идва говорителите на новите колонки или от USB захранването. Ще ги сменям явно, но не знам дали пак да рискувам и да взема такива с usb.

Е искаш да кажеш, че нямаш приятел или съсед с компютър и там да закачиш колонките за няколко минути.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418

За предпочитане е да не се захранват през USB порта на компютъра (лаптопа). Последният дава твърде малко ток за да захранва и малки крайни стъпала на колонките. И често е това явление при този вид колонки. Захранването  е твърде слабичко, не филтрирано добре, за да се получава брум или "фон" когато намалиш "усилването " на минимум. Моят съвет, да се избягват такива "играчки". Независимо от минималната им цена. 

Тествай ги на друг компютър. Ако се получава същия проблем значи проблема е в колонките. Аз имам такива, които са с отделен адаптер и пак се чува шум когато са включени и свирят.

Ако разполагаш с акумулатор с приблизително същото захранване, опитай и ще нямаш такъв проблем. Другият вариант, който не си струва - добър изправител с много добра филтрация на захранването. Или си купи кондензатор от порядъка на 8000 - 10000/25v  микрофарада и го включи на изхода на "греца" Така значително ще падне фона, който чуваш, но не значи, че последният ще изчезне на 100%. Успех.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tuzi    0

Е искаш да кажеш, че нямаш приятел или съсед с компютър и там да закачиш колонките за няколко минути.

Да кажем, че няма къде да ги тествам наоколо. Да мина цяла София за един тест няма как да стане. Вторият ми компютър е на ремонт точно там, от където купих колонките. Така, че отивайки да го взема - ще ги върна и ще избера други, непременно с AC адаптор. Ако пак шумят - директно ще им оставя и новия компютър за ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така като гледам проблема си е от колонките. Ето едно клипче в youtube

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Повечето малки колонки на USB шумят дори и на намален звук , не е фрапиращо че да дразни.
    Има дразнещ шум само когато се пуска компютъра за секунда.
    Бюджетни колонки винаги препоръчвам Fenda F&D V520 https://www.youtube.com/watch?v=X_q8haG1NGw и те имат лек шум но се усеща само като си доближиш ухото на 5см. от тях. Там където ще ходиш ако имат такива кажи им да ти ги пуснат и да чуеш.

едит: тука на работа съм с креатив за около 50 лева :) сега ги тествах и те шумят от 3,4см ;)

още един клип тука по-добре се вижда задния говорител: https://www.youtube.com/watch?v=8DndaO2zSkg

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    VipKokata    1809

Купете си зарядно за телефон с USB и от там колонките да взимат ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.