Премини към съдържанието
juslen

Търся фирма/човек за внос на кола от Германия

Препоръчан отговор

juslen    22

Привет!

Харесал съм една кола от mobile.de (Honda Stream с тегло 1.4-1.5t) и търся човек/фирма да ми я достави до София. Колата е сравнително рядка в България. Това е причината да прибегна до това упражнение. Намира се в Halle Saale, близо до Лайпциг. Ако имате някой предвид, моля пишете. 

Намерих една фирма, която ми дава оферта 1150лв., но не знам колко са надеждни? Висока ли е, нормална ли е тази цена?

http://xn--h1addl.net/

Някой чувал ли е нещо за тях и работил ли е с тях?

п.п. Бих отишъл и сам, но не знам немски, а продавача не знае английски. Не съм особено запознат и с процедурите свързани с транзитни номера и т.н. Мога да отида с някой по-опитен, но сам не мисля, че ще постигна голям успех, а и не се знае дали цялото това приключение няма да ми излезне по-скъпо. Давайте акъл, отворен съм за всякакви идеи. smile.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ivan93bg    153

Привет!

Харесал съм една кола от mobile.de (Honda Stream с тегло 1.4-1.5t) и търся човек/фирма да ми я достави до София. Колата е сравнително рядка в България. Това е причината да прибегна до това упражнение. Намира се в Halle Saale, близо до Лайпциг. Ако имате някой предвид, моля пишете. 

Намерих една фирма, която ми дава оферта 1150лв., но не знам колко са надеждни? Висока ли е, нормална ли е тази цена?

http://xn--h1addl.net/

Някой чувал ли е нещо за тях и работил ли е с тях?

п.п. Бих отишъл и сам, но не знам немски, а продавача не знае английски. Не съм особено запознат и с процедурите свързани с транзитни номера и т.н. Мога да отида с някой по-опитен, но сам не мисля, че ще постигна голям успех, а и не се знае дали цялото това приключение няма да ми излезне по-скъпо. Давайте акъл, отворен съм за всякакви идеи. smile.gif

Със сигурност няма да ти излезе по-скъпо, ако си я докараш сам. Да отидеш до там с някой който знае немски и е докарвал коли. Сега точно за таксите не се наемам да казвам кое колко е... нека по-компетентните колеги да кажат :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782

Със сигурност няма да ти излезе по-скъпо, ако си я докараш сам. Да отидеш до там с някой който знае немски и е докарвал коли. Сега точно за таксите не се наемам да казвам кое колко е... нека по-компетентните колеги да кажат :)

Аз пък съм сигурен че ще му излезе по скъпо още повече за първо ходене.

Път две посоки, хотели, винетки, глоби и още и още де 600евро ще му се изпарят като стой та гледа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivan93bg    153

Аз имах на предвид да отиде с човек, който е ходил за да бъде по-лесно и по-бързо! Като най-голямото му предимство ще му бъде това, че ще може сам да огледа колата и ако нещо не му хареса ще има възможност да търси друг екземпляр! 

Редактирано от ivan93bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    juslen    22

От тази фирма предлагат преглед на място на автомобила и при съществени несъответствия с обявата или проблеми, т.е неуспешна сделка, ще трябва да заплатя само 200 евро за транспорта и загубеното време на човека, което ми се вижда най-изгодният вариант до момента. Да речем, че риска колата да има проблем е 20%, то мисля, че тези 200 евро са най-малкото зло? При всички други опции ако колата не ми хареса, ще трябва да дам повече.

Колата има преглед и застраховка до юли - не знам дали е удачно да се мисли за вариант на самоход? Отделно не се знае в какъв филм мога да се вкарам ако изникне някакъв проблем по път с тази непозната кола.

п.п. Има ли някой колега, който може да удари едно рамо с превода на мейл кореспонденцията ми с продавача? Искам да го питам някои неща, но съм с вързани ръце, а Google translate е добра идея само за входящите съобщения.

Редактирано от juslen (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782

От тази фирма предлагат преглед на място на автомобила и при съществени несъответствия с обявата или проблеми, т.е неуспешна сделка, ще трябва да заплатя само 200 евро за транспорта и загубеното време на човека, което ми се вижда най-изгодният вариант до момента. Да речем, че риска колата да има проблем е 20%, то мисля, че тези 200 евро са най-малкото зло? При всички други опции ако колата не ми хареса, ще трябва да дам повече.

Колата има преглед и застраховка до юли - не знам дали е удачно да се мисли за вариант на самоход? Отделно не се знае в какъв филм мога да се вкарам ако изникне някакъв проблем по път с тази непозната кола.

п.п. Има ли някой колега, който може да удари едно рамо с превода на мейл кореспонденцията ми с продавача? Искам да го питам някои неща, но съм с вързани ръце, а Google translate е добра идея само за входящите съобщения.

Според мен условията които ти предлагат са добри. Щом включват и оглед на колата, предполагам от човек де това му е работата и знае какво да гледа. Но най добре за да ти е минимален риска да не загубиш и тия 200 евро ако има разминавания с обявата да се свържеш с продавача и да поискаш по подробна информация съчетана с повече снимков материал с добра резолюция и качество. Успех и късмет с колата. Късмет определено ще ти трябва :)

Иначе има раздел във форума за преводи и може да помолиш там да ти свърши някой съфорумец тая дреболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3935

Като има преглед и застраховка ако не е ударена има много голяма вероятност да е наред и да може да дойде на самоход без допълнителни документи, Примерно 100 път натам, 200 гориво за обратно и 30-50 за пътни такси и винетки. И да можеш да караш цялото разстояние, можеш да дремнеш няколко часа на паркинга на някоя бензиностанция.. Иначе допълнително за хотели. Това ако дотам те закара човек, който знае какво прави. Ако не ти се занимава даваш примерно 200 на някого да го свърши вместо теб. Примерните цифри са в евро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.