Премини към съдържанието
Gelata

Как да добавя flash player на Опера в Минт

Препоръчан отговор

Здравейте !!! По принцип използвам Лисицата,но на компютъра с Линукс ми прави проблем и се налага да я сменя с друг браузър.Избрах Опера защото съм го ползвал на Уиндоус и съм с добри впечетления от него.Проблема дойде след инсталацията когато се оказа,че трябва да добавя flashplayer,защото иначе не мога да гледам нищо от vbox и youtube.Oще нямам толкова големи познания и не знам как да го инсталирам когато го сваля от сайта на abode.При Фокса нямаше проблем,просто го добавях от софтуерния център и нещата се получаваха.Сега обаче,имам нужда от Вашата помощ.Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

sudo apt-get update

sudo apt-get install peppeflashplugin-nonfree

Ако става въпрос за Blink базираната Opera.

Това е самата добавка : http://packages.ubuntu.com/trusty/web/pepperflashplugin-nonfree

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какъв е проблемът с FF? работи идеално, на какъвто и да било Linux :shy11:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какъв е проблемът с FF? работи идеално, на какъвто и да било Linux :shy11:

Мога само да предположа - ползва Ментовския флаш, който е по-натоварващ, или ако задалия темата е чел ръководства от нета - възможно е да го е махнал по погрешка и без да сложи заместник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Задалият темата  е написал много ясно, какво иска. Няма проблем с инсталацията на adobe flash player за Firefox, но иска да ползва Opera и съответно - флаш плеър за него. Предполагам, че, ако е знаел името на плеъра на Google, изобщо и да не е пускал тема, а да си го е инсталирал сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте !!! По принцип използвам Лисицата,но на компютъра с Линукс ми прави проблем и се налага да я сменя с друг браузър.

Звучи ми сякаш иска какъв да е браузър с флаш-плеър, без да робува на имена. Това че първото предложение е работещо и го устойва е чудесно. Ако се появи и отговори на Мозо ще има развитие темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте !!! По принцип използвам Лисицата,но на компютъра с Линукс ми прави проблем и се налага да я сменя с друг браузър.Избрах Опера защото съм го ползвал на Уиндоус и съм с добри впечетления от него.Проблема дойде след инсталацията когато се оказа,че трябва да добавя flashplayer,защото иначе не мога да гледам нищо от vbox и youtube.Oще нямам толкова големи познания и не знам как да го инсталирам когато го сваля от сайта на abode.При Фокса нямаше проблем,просто го добавях от софтуерния център и нещата се получаваха.Сега обаче,имам нужда от Вашата помощ.Благодаря предварително !!!

Ръчно обновяване на Adobe Flash plugin: http://profruit.blogspot.com/2015/02/firefox-has-prevented-outdated-plugin.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човекът е написал че по принцип използва Firefox, но му прави проблеми и се налага да я смени. Затова и го питам, защото явно предпочита FF : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че, вече му е все тая, какво ние мислим. Ако е държал на лисицата да е пуснал тема за това. А, и изобщо не е сигурно, дали проблемът с лисицата е бил във флаш плеъра. Пише, че няма проблем с инсталирането му. И, не е задължително, това да е била версията на Mint. И без това,  adobe flash player за Linux (който си е стара версия) е боклук, а 64 битовата версия е още по- зле. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Боклук, но товари най-малко за просто възпроизвеждане. И кво да правим ний с гайдите - да пукнем мяха ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое пък му е толкова чак толкова боклучавото на adobe flash player? Винаги ми е било чудно, защо така крайно се плюе по него. Да, не е цвете и изобщо тая идея за флаш ми е недодялана, но чак супер боклук и т.н. Аз за толкова време нямам проблеми. Ползвам само 64 бит. версии и изобщо не виждам какъв точно е проблема с флаша. Като се има предвид, че работния ми лаптоп, не е нито толкова нов, нито пък толкова мощен. А що се отнася до темата, Mozo е прав. Аз също останах с впечатление, че човека има проблеми с FF и търси алтернатива, така че въпроса му е резонен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое пък му е толкова чак толкова боклучавото на adobe flash player? Винаги ми е било чудно, защо така крайно се плюе по него.

...

Adobe Flash Player e безплатен плейър за възпоризвеждане на мултимедия в файлов формат SWF. Това са познатите презентации, уеб-базирани игри, анимирани реклами и т.н. Този плейър се инсталира в обкръжението на браузъра и следва да работи само под негов контрол.

Оказва се, че находчиви програмисти откриват "дупки" в работата му и по този начин могат да изпълнят произволен код на нацелената система. Могат да я скомпроментират. Разните cross-domain policy да бъдат заобиколени и по-този начин да престанат да работят ограниченията за безопасност. Да препълват системната памет на машината. Да зареждат произволни файлове. Коне от Троя. 0day дупки. Този списък е много дълъг и е обект на езици JAVA, JavaScript, за което Adobe постоянно пуска обновления. HTML5 и силата на Google отдавна са изровили могила за този плейър.

Но, всичко казано горе важи единствено и само за най-гнусната ОС-ма, дело на микромеките индийци, Гомниndows в всичките й вариации!

Adobe отдавна са доказали похуйстичното отношение към Linux. За мен Firefox е царят на браузърите. Другото не е браузъри, а карикатури. Докладвам - Firefox 38.0 и Аdobe flash player 11.2.202.406... работят отлично. Всеки път когато се напъна да видя какво ново с Chrome слагам чистачки на монитора. По наплют браузър за мен няма. Лично мнение.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно с теб съм. Firefox е браузърът на браузърите. Другите нямат една десета от възможностите му, но повечето потребители това не ги интересува и хвалят изчадието Хром : ) За IE и СПАРТАН, брато, да не говорим, нали...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Profruit, няма как да не се съглася напълно с теб, защото съм на същото мнение. Windоws не ползвам - я веднъж на 3 месеца се наложило, я не и то заради вектор/растер в cmyk , защото така ми ги подават. Ползвам само firefox и никакви други браузъри, казвал съм го и преди и не бих го сменил. В момента с 38.0.1 и флаш 11.2.202.466 и нямам никакви проблеми никъде също. Хром съм качвал от любопитство, но никога не се е задържал повече от 5 мин. на машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.