Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Обикновено е добре да се чисти с помпичка.Смучи всичо  :) .Ако е сухо има капки за уши и пак помпичка,ако не помогне УНГ и промивка.И моите уши са много чувствителни .Влага,горещина,пътуване с кола,самолет и тн. веднга усещам промяна.

http://www.minimod.bg/prodpic/wm/713y-T4r5BL._SL1500_.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

С една по-голяма спринцовка, едно тънко маркученце да влезне в ухото става под душа за 10 минути, като използваш разтвор на топла вода със сода бикарбонат. В никакъв случай гореща вода и в никакъв случай студена вода. Нямаш си на идея как боли, ако използваш студена вода и се възпали/простуди.

С подръчни средства бях го правил преди години като ги нямаше тия "модерни работи", които ги даваш. Научих се, че няма по друг начин как да се почисти, с клечка набиваш навътре и се разранява.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено е добре да се чисти с помпичка.Смучи всичо  :) .Ако е сухо има капки за уши и пак помпичка,ако не помогне УНГ и промивка.И моите уши са много чувствителни .Влага,горещина,пътуване с кола,самолет и тн. веднга усещам промяна.

http://www.minimod.bg/prodpic/wm/713y-T4r5BL._SL1500_.jpg

Моето ме съмнява да е от лятна настинка както писах по назад тука в Добрич почти целия месец ту е хладно , ту топло и се чудя как да се облека и духа един гаден вятър . И от няколко дена постоянно кихам .

И като отида на промивка след няколко дни ще ми падне кръвното и пак ще заглъхне случвало ми се е при ниско кръвно когато е жега и когато цял ден не съм ял ... И няма да остане глух може клечките да са дефектни не е чак толкова сериозен проблема . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нещо имам проблем с ушите, особено дясното - пука, глъхне, пищи... Все се каня да ходя на лекар УНГ, ама така и не става. Чудя се дали е от времето, или от натрупана ушна кал. Почиствам с клечки, но винаги нищо не излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си ги чистя с клечки за уши , но като се сетя си правя малко тампонче от тоалетна хартия и с него хем исмуквам водата след къпане хем и мръсотията изваждам.Не ми се  е случвало все още да се скъса хартията всичко излиза и не боли ,защото е меко навита хартия няма клечка няма шило само хартия даже е приятно.  :D

Това е мой патент не знам дали някой друг се  е сещал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нещо имам проблем с ушите, особено дясното - пука, глъхне, пищи... Все се каня да ходя на лекар УНГ, ама така и не става. Чудя се дали е от времето, или от натрупана ушна кал. Почиствам с клечки, но винаги нищо не излиза.

И аз си мисля , че моя проблем идва от времето а да глъхне може и да е от кръвното пии повече течности , вода , натурални сокове . И зимата е заглъхнало като настина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече почти във всеки град има и кабинети с модерно оборудване. За 30 лв при скъпоплатените доктори се прави почистването с уред, който е на принципа на прахосмукачката. Не е необходимо и предварително накапване с олио или капки за подготовка преди промивката и не е необходимо изтърпяването на подобни неприятни усещания. Процедурата трае по-малко от пет минути и в тази цена си влиза и пълен преглед, включително и аудиометрията.

Нямал време.

Има да. Но аз лично се съмнявам в ефективностна на вакуумното изсмукване на  ушната кал. При неперфорирано тъпанче и липса на възпаления в ушния канал най ефекективния метод си остава лично за мен класическата промивка с хладка вода.

Аз лично си промивам от доста време ушите сам. Не слагам никакви течности за размекване на ушната кал в канала. Освен това тези които слагат такива трябва да знаят че тези течности не трябва да се загряват до температура по висока от тази на тялото. Тогава процедурата е напълно безболезнена и приятна. :shy11:

Пробвай с промивка на ушите.  От личен опит мога да ти кажа че при промяна на климата от студено към топло ушната тапа се разширява. От топло към студено нямам наблюдения как стоят нещата защото си промивам ушите на всеки 3 месеца и доста рядко ми се случва да натрупвам кал в тях.

За тези които никога не са си правили ушна промивка. - http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/ear/cerumen.html

Ушната спринцовка 150 кубика струва около 40 лв. Тя е изработена само и единствено за отстраняване на ушна кал.

И аз си мисля , че моя проблем идва от времето а да глъхне може и да е от кръвното пии повече течности , вода , натурални сокове . И зимата е заглъхнало като настина .

В началото си написал че си си чистил ушите. Преди това проблем не си имал. Отговора на проблема ти е повече от ясен. Не разбирам само магарешкия инат който проявяваш и не идеш на УНГ специалист да те прегледа и да констатира проблема ти както и неговият източник. Толкова ли е трудно или предпочиташ мазохистичния подход и чакането проблема да се реши от самосебе си? Такива проблеми не се решават от самосебе си. Отлагането на тяхното решаване води след себе си единствено и само усложнения.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен от снощи ми е заглъхнало дясното ухо и лека тъпа болка.Усещам,май че имам пяна вътре.Явно е останала след къпането.Като ги мия и си настройвам слушалката на пароструйка специялно за ушите, уж за по ефекасно измиване,обаче явно тоя метод е набило мизерията на вътре барабар с пяната.Чудя се да ли ще отмине от самосебе си или да се обадя на мойта лекарка за промивка утре.И ако хода за промивка, да ли да не промия и лявото за профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторите ще те прегледа и преценят. Няма да навреди да ти изчистят мизерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...