Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Shreek    9

Не съм сигурен за кой раздел е темата, но 32 битовата версия се качва за 15-тина минути, а 64 битовата версия заспива още когато се появява първото лого, и не иска да продължи нататък.

Дайте някакви идеи.

От биоса съм пуснал да бутва първо от двд-то, а после от харда - иначе и 32 битовата нямаше да тръгне. Диска съм го пуснал на AHCI. Хипертрединга съм го оставил активиран - има ли значение дали е активиран по време на инсталацията?

Всичко останало в биоса е по дифолт.

Реших, че двд-то нещо прави проблеми, и изпекох ново двд - резултат нулев.

Не зная има ли значение, че диска и двд-то на станцията са SATA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26986

Изобщо чете ли диска при стартиране на станцията? Провери (извади/постави кабелите на DVD-то). Така описан проблемът прилича на нефункционално DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Shreek    9

За момента проблема отива или към паметите, или към дънната платка. 32 битовата седмица я качи за няма и 20 минути, а това означава, че ДВД-то си чете нормално. Радиатора на моста си е направо горещ макс на третата минута от включването, а в биоса ми изписва висока температура на паметта. А самата памет дали има температурни датчици в нея? Нещо не мога да си го представя.

Развитието за момента е следното - сутринта я закарах на фирмата, от която я купих преди 2-3 дни. От разговора преди малко ми казаха, че паметта се тествала нормално, и малко след 4 ще се озова там още веднъж, но с моите дискове, за да видим ще се качи ли 64 битовата седмица, или пак ще има циркове.

Такова нещо не ми се беше случвало досега. 32 битовата седмица да се качи, а 64 битовата да не иска. Ако има значение - процесора е XEON W3520, но не вярвам проблема да е в него.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Богатир    14131

За момента проблема отива или към паметите, или към дънната платка. 32 битовата седмица я качи за няма и 20 минути, а това означава, че ДВД-то си чете нормално. Радиатора на моста си е направо горещ макс на третата минута от включването, а в биоса ми изписва висока температура на паметта. А самата памет дали има температурни датчици в нея? Нещо не мога да си го представя.

Развитието за момента е следното - сутринта я закарах на фирмата, от която я купих преди 2-3 дни. От разговора преди малко ми казаха, че паметта се тествала нормално, и малко след 4 ще се озова там още веднъж, но с моите дискове, за да видим ще се качи ли 64 битовата седмица, или пак ще има циркове.

Такова нещо не ми се беше случвало досега. 32 битовата седмица да се качи, а 64 битовата да не иска. Ако има значение - процесора е XEON W3520, но не вярвам проблема да е в него.

Опитайте с флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Shreek    9

Трябваше да го напиша, че съм опитал и с флашка преди да върна станцията на фирмата. Опитах, но не стана. Имало е някакъв проблем, но не ми казаха какъв, а на мен не ми дойде на акъла да маркирам компонентите с нещо така, че да си ги позная.

Същият 64 битов уиндоус 7, който преди това заспиваше на логото, се качи почти без проблеми. Не заспа на логото, както преди. Това ме кара да мисля, че нещо е сменено, без да ми се каже какво.

В края на инсталацията имаше съобщение за грешка.

В крайна сметка помолих да ми метнат на една флашка исо-то на диска, от който инсталираха те. Диска едно, че е със сървис пак 1, и второ, че е с интегрирани драйвери, но това за драйверите го забелязах по-късно.

Нека темата се счита за приключена. За съжаление и аз не разбрах какъв точно беше проблема преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.