Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

eskalibur_74    22

Здравейте

Изтрих една ОС от един дял на хард диск,форматирах дяла ,но после като прегледах големината му установих ,че е по-малък с 1.5ГБ. Разбрах че имам останал един файл в "скритите файлове" с име "pagefile.sys" с тази големина,който не можах по никакъв начин да изтрия. Моля за помощ ако може някой да ми каже как да го премахна от дяла си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RudeBoy    9561

Свали си някоя Linux дистрибуция, стартирай я от диск или флашка, и ще можеш да триеш каквото си поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Свали си някоя Linux дистрибуция, стартирай я от диск или флашка, и ще можеш да триеш каквото си поискаш.

Не може ли с някоя Уйндолска дистрибуция да направя това?Пробвах с някои ,но не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

Не може ли с някоя Уйндолска дистрибуция да направя това?Пробвах с някои ,но не става.

Възможно е този файл /тази виртуална памет/ да е на работещата ОС. А не на тази, която си изтрил.

Можеш да пробваш да го намалиш от съществуващата ОС за да се убедиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Възможно е този файл /тази виртуална памет/ да е на работещата ОС. А не на тази, която си изтрил.

Можеш да пробваш да го намалиш от съществуващата ОС за да се убедиш.

как да го направя това?Просто ми кажете някакви стъпки на действие за да има резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

как да го направя това?Просто ми кажете някакви стъпки на действие за да има резултат

Това каква ОС е?

Щом си форматирал целият дял и този файл е там.Той се е създал след това от работещата ОС.

Ти знаеш ли да са правени някакви корекции по него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kakoytou    118

С едно щракане в Google:

What is pagefile.sys? Can I delete it?

Редактирано от kakoytou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Това каква ОС е?

Щом си форматирал целият дял и този файл е там.Той се е създал след това от работещата ОС.

Ти знаеш ли да са правени някакви корекции по него?

Нищо не правено допълнително или пък някакви корекции.Просто при опита да го изтрия ми казва че се използва в момента от други програми или други системи,а такива няма защото всичко е изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

Нищо не правено допълнително или пък някакви корекции.Просто при опита да го изтрия ми казва че се използва в момента от други програми или други системи,а такива няма защото всичко е изключено.

Попитах те, коя е ОС.

Трябваше ми за да мога според нея да ти напиша пътя, къде да отидеш и да ни покажеш как е настроено във момента.

Незнайно защо го пренебрегна този въпрос!

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Попитах те, коя е ОС.

Трябваше ми за да мога според нея да ти напиша пътя, къде да отидеш и да ни покажеш как е настроено във момента.

Незнайно защо го пренебрегна този въпрос!

ОС е Уйндолс ХР,извинявайте но в момента съм напрегнат много и съм пропуснал.Да отбележа също,че съм с ОС на български,ако може дайте нещата в стъпките на български.Благодаря Ви много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

ОС е Уйндолс ХР,извинявайте но в момента съм напрегнат много и съм пропуснал.Да отбележа също,че съм с ОС на български,ако може дайте нещата в стъпките на български.Благодаря Ви много!

Няма проблем.

Просто ми трябва да знам ОС за да мога да превключа на нея и да видя пътя за който трябва да пиша!

Все пак не мога всичко да помня.

Та: Ти можеш ли да направиш две снимки, за да можем да се ориентираме?

Пътя е следният:

Моят Компютър=>Свойства=>Разширени=>От таба "Производителност">Настройки=>Отново>Раширени:

Направи снимка.След това натисни бутона "Замени"  и направи още една снимка!

Публикувай ги тези две снимки.Ако не знаеш как попитай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Няма проблем.

Просто ми трябва да знам ОС за да мога да превключа на нея и да видя пътя за който трябва да пиша!

Все пак не мога всичко да помня.

Та: Ти можеш ли да направиш две снимки, за да можем да се ориентираме?

Пътя е следният:

Моят Компютър=>Свойства=>Разширени=>От таба "Производителност">Настройки=>Отново>Раширени:

Направи снимка.След това натисни бутона "Замени"  и направи още една снимка!

Публикувай ги тези две снимки.Ако не знаеш как попитай!

Извинявам се пак, но тъй като работя сега с един стар лаптоп ,а именно "Compaq Evo 610c" иклавиатурата му е различна от стандартната ,няма бутон с които на направя снимки.Но мога да Ви кажа какво пише на прозорците.На първия е:На бутони "Програми" има активност, а най-отдолу пише "Общ размер на виртуалната памет за всички устройства е  -  3068 МБ.На втория е:   Размера на виртуалната памет на изтритият дял е като на дяла с ОС, а именно 1534 - 1534 МБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

Извинявам се пак, но тъй като работя сега с един стар лаптоп ,а именно "Compaq Evo 610c" иклавиатурата му е различна от стандартната ,няма бутон с които на направя снимки.Но мога да Ви кажа какво пише на прозорците.На първия е:На бутони "Програми" има активност, а най-отдолу пише "Общ размер на виртуалната памет за всички устройства е  -  3068 МБ.На втория е:   Размера на виртуалната памет на изтритият дял е като на дяла с ОС, а именно 1534 - 1534 МБ.

На втората снимка, най от горе, кое дисково устройство е избрано?

Питам за това:

http://prikachi.com/images.php?images/416/8182416Y.jpg

При мен е на виртуалка и за това няма други дялове.

Ако виждаш разлика, това е от темата, която съм избрал. Но си е ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

На втората снимка, най от горе, кое дисково устройство е избрано?

Питам за това:

http://prikachi.com/images.php?images/416/8182416Y.jpg

При мен е на виртуалка и за това няма други дялове.

Ако виждаш разлика, това е от темата, която съм избрал. Но си е ХР.

Значи горе се виждат всички дялове на хард диска ,като и на диска с ОС и на Изтритият такъв показанията са еднакви ,а именно 1534 - 1534.Разлика между двата дяла няма.А на изтритият дял не мога да променя нито първоначалния нито максималния размер.Пробвах да му задам нулеви стойности но след натискането на бутон "задай" пак се връщат на първоначалните си стойности.

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Digimon    937

Значи горе се виждат всички дялове на хард диска ,като и на диска с ОС и на Изтритият такъв показанията са еднакви ,а именно 1534 - 1534.Разлика между двата дяла няма.

А не пробва ли на изтритият дял, който виждаш да премахнеш всичко от там!

Да има файл само на този дял, където е и ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

wmic pagefileset where name="C:\\pagefile.sys" set InitialSize=2048,MaximumSize=2048  & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

След презареждането пробвай да изтриеш файла.

И друго не разбрах - как делът е форматиран, а има файл на него? Това просто няма как да стане!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Вече всичко оправих, като изтрих стойностите от виртуалната памет и на тяхно място писах нула. Файла се изтри. Благодаря на всички за изключителните съвети и особено на "ba4o_kiro64".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.