Премини към съдържанието
Prsandrei

Съвместимост на процесор, сокет и лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си взема LENOVO THINKPAD T420 с процесор Intel Core i5-2520M (сокет PPGA988). Имам процесор i7-2630QM мога ли да го сложа на T420 и ако е не, защо не мога. На много места намирам, че процесора работи на този сокет, но дали ще тръгне и с лаптопа!?

Mерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Processor

i7-2630QM e 45вата, докато всички описани поддържани от производителя са 35 ватови.

Твърде е вероятно захранването на дъното да не е предвидено за тези 10 вата повече, а да не говорим че тези ватове ще доведат и до повишаване на температурата за което също вероятно не е предвиден този модел.  

А и какво толкова смятате да правите на този 14 инчов бизнес модел, че да ви трябва повече процесор от не лошия i5. Само не казвай игри, че това е бизнес модел и видеото му не става за тая цел.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, пробвах го и работи. Процесора си работи на 100 % без проблеми. Държи 80 градуса темп., което за този процесор е много добре. Максимум на захранването, което достигнах, в менидцъра е 82W на пълен тест. Всичко работи и всичко е мн добре. А лаптопите не са създадени за игри. Макар че има доста игри, които биха си тръгнали, но това не е за тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, пробвах го и работи. Процесора си работи на 100 % без проблеми. Държи 80 градуса темп., което за този процесор е много добре. Максимум на захранването, което достигнах, в менидцъра е 82W на пълен тест. Всичко работи и всичко е мн добре. А лаптопите не са създадени за игри. Макар че има доста игри, които биха си тръгнали, но това не е за тази тема.

Тези 80 градуса на процесора ще доведат след няколко месеца до повреда в лаптопа. В един лаптоп има и елементи, които не обичат и не работят добре при такива температури. След няколко месеца, като се добави и малко прах и температурата ще стане 90-95 градуса. Тогава какво правим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работя в сервиз и мога да го сервизирам всеки месец.а 99% проблемите с прегряването засягат видеочиповете. Той няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми не е точно така.

Чиповете на чипсета също страдат драстично от температурата.

Също така охлаждането работи общо взето на висок товар така, че и то ще с смахне по-бързо.

Харда е сравнително близко и повишаването на температурата при процесора ще се отрази и на неговата. 

Ако не се лъжа адаптора е 90вата. Вие сте установили консумация от 82 при тест. А в момент на зареждане на батерията и добавен тест? Тоя адаптор вероятно и той грее и неговия живот се скъсява.

А и това всеки месец да го отваряш и чистиш си е твоя работа, аз лично бих се изнервил :)

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.