Премини към съдържанието
shywigazz

Lenovo S860 Titanium GPS проблем

Препоръчан отговор

shywigazz    0

Здравейте хора вече не знам към кой да се обърна за разрешаване на моя проблем , тъй като тук винаги сте ми помагали с всякакви хардуерни и софтуерни проблеми реших да попитам и вас ... проблема е следния :  преди около 6 месеца си закупих Lenovo S860 Titanium от Технополис , телефона наистина върви перфектно но още на 2,3 -тия ден забелязах че GPSa го има но не работи , както и да е реших да не се занимавам защото не ми трябваше , но след половин година смених работата и започнах нова в който пътувам постоянно и ми се налага да ползвам някаква навигация , все пак смарфон за 500 лв би трябвало да има перфектна навигация но уви не НЯМА!! Проблема е много интересен защото като модул GPS явсно има вграден ( като го пусна започва да мига , ако нямаше вграден би трябвало да ми даде някаква грешка ) но не намира никакъв сигнал , както и да е телефона е в гаранция е реших да го оставя за ремонт .. в Технополис ми приеха гсма и след 1 седмица получих известие че е готов , какво облекчение ... да ама не ... сервизът в който УШ е направен ремонт просто са го преинсталирали и заключението е че няма повреда.... КАК ДА НЯМА КАТО НЕ РАБОТИ............... , занесох го втори път от там пак ми го взеха за 1 седмица и пак се повтори същото нещо .... преинсталация и телефона пак не работи , не било хардуерен проблем а софтуерен ... е добре де като е софтуерен след 2 преинсталация не трябва ли да се оправи ОМГ!!!! Ето малко снимки да сдобиете представа за самия проблем  и становището за въпросния сервиз.... ако някой знае как да оправя това нещо ще му бъда много благодарен ...........и изобщо как да процедирам от тук на татък с Технополис защото те явно няма да го направят...    post-196903-0-35221400-1434787820_thumb.post-196903-0-44546500-1434787833_thumb.post-196903-0-25963200-1434787842_thumb.post-196903-0-88156300-1434787959_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

exwol    2766

Може ли да уточниш две неща?

а) Нали се опитваш да направиш връзка, когато си на открито?

б) Колко време изчакваш, за да се свърже. Много зависи от местонахождението ти, но понякога минава време докато телефона установи връзка. На мен ми се е случвало да чакам и по 10 мин. понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    shywigazz    0

Може ли да уточниш две неща?

а) Нали се опитваш да направиш връзка, когато си на открито?

б) Колко време изчакваш, за да се свърже. Много зависи от местонахождението ти, но понякога минава време докато телефона установи връзка. На мен ми се е случвало да чакам и по 10 мин. понякога.

Да естествено винаги правя , и съм чакал доста повече от 10 мин. , първия път когато го занесох в технополис техния мениджър ме държа от вън поне половин час в очакване на сигнал ... но уви няма.....

П.С. При работещ GPS сигнал трябва да изглежда ето така post-196903-0-34950300-1434788826_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Ясно, просто питах, за да уточним. Предполагам си си поиграл и си ровичкал по менютата за активиране на всички функции около gps, местоположение или как беше - да разрешиш достъпа на приложенията до местоположението. Казваш, че статуса, с който излиза телефона от сервиза е решен проблем, но защо 2-рият път поне не ги накара да ти демонстрират, че наистина е така?  Ако проблема е хардуерен, няма какво да се направи. Стандартните неща като ресет до фабрични настройки и т.н. явно не вършат работа, защото уж софтуера е преинсталиран. Остана да опиташ с някаква навигация. Дръпни си от магазина някаква от по-известните в пробен период и виж дали ще има ефект, но едва ли. Според мен обратно в сервиза и този път ги караш да ти демонстрират преди да подпишеш, че си го взел изправен, ако трябва им вдигни скандал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    shywigazz    0

Ясно, просто питах, за да уточним. Предполагам си си поиграл и си ровичкал по менютата за активиране на всички функции около gps, местоположение или как беше - да разрешиш достъпа на приложенията до местоположението. Казваш, че статуса, с който излиза телефона от сервиза е решен проблем, но защо 2-рият път поне не ги накара да ти демонстрират, че наистина е така?  Ако проблема е хардуерен, няма какво да се направи. Стандартните неща като ресет до фабрични настройки и т.н. явно не вършат работа, защото уж софтуера е преинсталиран. Остана да опиташ с някаква навигация. Дръпни си от магазина някаква от по-известните в пробен период и виж дали ще има ефект, но едва ли. Според мен обратно в сервиза и този път ги караш да ти демонстрират преди да подпишеш, че си го взел изправен, ако трябва им вдигни скандал.

Всичко с местоположение съм нагласим не е там проблема , всички възможни навигации в гоогле сторе пробвах нито една не тръгва , за мен е ясно че е хардуерен проблем , проблема е че технополис ми приемат телефона което е тяхно задължение защото е в гаранция пращат си го на сервиза и от там едно и също , сервизът се намира в София а аз съм от Пазарджик исках им номера но не ми вдигат пробвал съм над 4 пъти и не ми вдигат....... мисля другата седмица да отида в Защита на потребителите и да видя какво ще ми кажат и те . По принцип всеки ми казва: е какво толкова един ГПС ама защо продават нещо което не работи ... много ни е сбъркана държавата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Дефекти с техниката винаги са възможни, но не това е големия проблем. Проблема е, че масово по сервизите работят едни люде с крайно високо самочувствие и перманентно са кисели все едно си им длъжен с нещо. Аз никога не съм разбирал защо е така, след като никак не са толкова компетентни. На такива басма не им цепа грам аз лично. Много отдавна е ясно, че всеки гледа да те размотава и ако може да мине по-тънко, ще го прави, защото ти ще отидеш 2 пъти и на 3-тия ще кажеш майната им, не ми се занимава и ще ги оставиш на мира. 90% от хората не си търсят правата и чувството за безнаказаност ги прави такива. Аз ако съм на твое място и наистина съм установил това, което казваш още днес директно отивам в магазина и няма да си тръгна от там докато не ми сменят телефона. За какво ремонти вече ще ти говорят, след като вече е влизал 2 пъти за едно и също нещо. Това автоматично означава, че сервиза не е компетентен или не може да се отстрани проблема, а в такъв случай стоката подлежи на подмяна. Това е общи линии.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    shywigazz    0

Дефекти с техниката винаги са възможни, но не това е големия проблем. Проблема е, че масово по сервизите работят едни люде с крайно високо самочувствие и перманентно са кисели все едно си им длъжен с нещо. Аз никога не съм разбирал защо е така, след като никак не са толкова компетентни. На такива басма не им цепа грам аз лично. Много отдавна е ясно, че всеки гледа да те размотава и ако може да мине по-тънко, ще го прави, защото ти ще отидеш 2 пъти и на 3-тия ще кажеш майната им, не ми се занимава и ще ги оставиш на мира. 90% от хората не си търсят правата и чувството за безнаказаност ги прави такива. Аз ако съм на твое място и наистина съм установил това, което казваш още днес директно отивам в магазина и няма да си тръгна от там докато не ми сменят телефона. За какво ремонти вече ще ти горят, след като вече е влизал 2 пъти за едно и също нещо. Това автоматично означава, че сервиза не е компетентен или не може да се отстрани проблема, а в такъв случай стоката подлежи на подмяна. Това е общи линии.

Именно точно за това говоря и аз и на мен ми е писнало от такива хорица .... и за това постнах темата да не би все пак да има някакво решение но съм сигурен че няма , не мисля да ги оставям така ако трябва ще го сменят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Ами щом си пробвал всичко това, аз лично мисля, че няма какво да се направи повече. Е освен да има нещо много специфично свързано с телефона или софтуера му, което да изисква специално активиране на gps, за да работи коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Пробвайте с това приложение. Отваряте го, включвате си GPS както и WiFi/3G мрежа - > Reset GPS - > Get Xtra data и накрая рестартирате устройството.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    shywigazz    0

Ами няма такава програма ,имам антивирусна но в настройките и няма нищо за GPSa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Raychev    0

И аз съм  Lenovo s860  от начало работеше префектно но след това сигурно съм инсталирал нещо и вече не работи.Няколко пъти възстановявах заводските настройки ,но пак си е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.