Премини към съдържанието
NoShTeN

Правомерна ли е жалбата подадена срещу мен?

Препоръчан отговор

Добър ден, имам нужда от една консултация.Има подадена жалба срещу мен в районния съд за домашно насилие над малолетно дете на което съм попечител .Жалбата е подадена лично от майката в районния съд,но във въпросния ден когато е подадена жалбата майката е извън територията на Република България-тя живее и работи трайно в  чужбина.Интересувам се възможно ли е след като не е на територията а страната да бъде подадена от нея ,може ли да бъде подадена от нейн близък или от адвокат и в такъв случай тази жалба правомерно подадена ли е и законова ли е за да бъде разглеждана.Благодаря

Редактирано от NoShTeN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен да, жалбата в съд може да се подаде чрез адвокат ( обикновенно така се прави, все пак те си знаят формите и какъв е реда за подаване, завеждане и така нататък ) , а това че жалбоподателката в момента не е в Бг не е проблем...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден, имам нужда от една консултация.Има подадена жалба срещу мен в районния съд за домашно насилие над малолетно дете на което съм попечител .Жалбата е подадена лично от майката в районния съд,но във въпросния ден когато е подадена жалбата майката е извън територията на Република България-тя живее и работи трайно в  чужбина.Интересувам се възможно ли е след като не е на територията а страната да бъде подадена от нея ,може ли да бъде подадена от нейн близък или от адвокат и в такъв случай тази жалба правомерно подадена ли е и законова ли е за да бъде разглеждана.Благодаря

Няма какво да се притесняваш ако не си прилагал домашно насилие над детето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма какво да се притесняваш ако не си прилагал домашно насилие над детето.

С това хич не съм съгласен, но няма да навлизам в подробности.

Притеснението е едно, жалбата е друго, а присъдата е трето.

Може да не се притеснява, но да е осъден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иск или Жалба пред съд могат да бъдат подадени от всяко трето лице, което е надлежно упълномощено за това, независимо дали е адвокат или не. Иск и жалба могат да бъдат, не само подадени от едно упълномощено трето лице, те могат и да бъдат съставени (написани) от Ваше име от това трето лице, подписани от него и подадени от него в съда, и отново ако е надлежно упълномощено за това. Трети вариант: Жалбата може да е написана в чужбина и подписана от жалбодателя и подадена по пощата до надлежния съд в Балгария, което също е редовно.

Редактирано от NNNNIKKKK (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цялата работа е че съм ударил един шамар на детето, попечителството е дадено на мен, бабата и дядото са се обадили на майката и са и казали, следователно ми е пуснала жалба за физически тормоз над детето, нито е свидетел нито е видяла детето, незнаех че всеки с пълномощно може да използва чужди данни и да разписва с чужд подпис жалби и искове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия работи около възпитанието не се получават с бой или шамари както се изразихте. "само един шамар" !

То така се почва с домашното насилие над детето.

В случая наистина има за какво да се притеснявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както и да е,ще видим какво ще стане само да уточня че детето ми е на 6год. съгласен съм че възпитанието не се постига чрез шамари,но едва ли аз съм единствения човек който е ударил шамар на детето си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както и да е,ще видим какво ще стане само да уточня че детето ми е на 6год. съгласен съм че възпитанието не се постига чрез шамари,но едва ли аз съм единствения човек който е ударил шамар на детето си

Лошото за вас е че адвоката ви няма да може да се аргументира така, тоест че не сте единствения ударил шамар и че не трябва да се взема под внимание стореното.

Там ще се изяснява ударил ли сте го или не а не че не сте единствения.

Може и да не сте единствения но сте от тая категория де има подадени жалби срещу вас за това.

Дано ви се размине и да промените отношението към детето си.

Аз лично не мога да си представя какво трябва да стане за да вдигна ръка на някой от децата си.

Макар че мене само с бой ме възпитаваха и от там знам че насила хубост не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен е малко по сложна ситуацията, детето като ходи при бабата и дядото на гости според режима на свиждане, там детето се настройва срещу мен опитват се да му промият мозъка един вид, разполагат с малко повече финансови средства от мен, там се учи че той командва каквото пойска му се купува, забележки не му се правят, не му се карат. Детето ми е доста послушно и възпитано за възраста си но винаги когато си го взимам е много объркано. Шамара му го ударих когато ми каза че той сам си решавал кога ще си ляга, така правил при баба му, а преди това имаше 30 минутен разговор с цел да му обесня че още е прекалено малък сам да решава и т.н. Мен сигурно повече ме заболя и от него.

Всичко се прави с цел да наврдят а мен, а тези хора неразбират че така вредят единствено на детето, но няма как да им се обесни това на лудата баба, където е с психични заболявания има епикриза и телково решение, пие по една торба лекарства, то се обеснява и говори на хора, а на майката хич не й пука, идва си за 15 дена в годината с един чувал боклуци и тва е

Но тва е друга тема на разговор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе зависи, един шамар не е кой знае какво, но сегашните с права на незнам какво си, и така нататък, могат да изкарат един шамар едва ли не инквизиране... във всеки случай, се посъветвай с адвокат .....и успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обезателно се посъветвай. То така се почва - Да се докажат всякакви, дори и несъществуващи тормози над детето с цел придобиване на родителски права и ограничаване на другата страна. Следва придобиване на имуществото уж в името на детето и последващи "врътки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цялата работа е че съм ударил един шамар на детето ...

Абе зависи, един шамар не е кой знае какво, но сегашните с права на не знам какво си, и така нататък, могат да изкарат един шамар едва ли не инквизиране... във всеки случай, се посъветвай с адвокат .....и успех...

Така разсъждавате в България - в нормалните държави могат да ви санкционират и за по-малко. Даже не е необходимо да се стига до съд - достатъчен е доклад до социалните служби. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен е малко по сложна ситуацията, детето като ходи при бабата и дядото на гости според режима на свиждане, там детето се настройва срещу мен опитват се да му промият мозъка един вид, разполагат с малко повече финансови средства от мен, там се учи че той командва каквото пойска му се купува, забележки не му се правят, не му се карат. Детето ми е доста послушно и възпитано за възраста си но винаги когато си го взимам е много объркано. Шамара му го ударих когато ми каза че той сам си решавал кога ще си ляга, така правил при баба му, а преди това имаше 30 минутен разговор с цел да му обесня че още е прекалено малък сам да решава и т.н. Мен сигурно повече ме заболя и от него.

Всичко се прави с цел да наврдят а мен, а тези хора неразбират че така вредят единствено на детето, но няма как да им се обесни това на лудата баба, където е с психични заболявания има епикриза и телково решение, пие по една торба лекарства, то се обеснява и говори на хора, а на майката хич не й пука, идва си за 15 дена в годината с един чувал боклуци и тва е

Но тва е друга тема на разговор

Режим на свиждане?  Има развод? Пускаш малолетното си дете при луда баба освидетелствана с телк, която му вреди на психиката?  Що не разговаряш с адвоката си и окончателно да отрежеш онази половинка и да си плащат издръжката. Ако ще спре манипулацията от другата страна за доброто на детето, бих се отказал и да ми плащат издръжка за детето. :( Каква е бабата, че да има право на свиждане?

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега чакам с адвоката ми, да видим дали ще ми повдигнат някакво обвинение или не, ако ми повдигнат обвинение да си изготвим защита, ако ли не, подготвям си нещата факти, доказателства и свидетели, за да искам промяна на режима на свиждане и бабата и дядото да ги махна от първоначалното решение на съда за свиждане. Съгласих се на този режим на свиждане, за да може да се разведа по взаимно съгласие иначе трябваше да се съдим. Така искаха защото майката не си е в БГ и няма как да го взима втора и четвърта седмица от месеца, затова го взимат бабата и дядото. Сега трябва да докажа че бабата и дядото не са годни да гледат детето и му вредят. Просто исках всичко да мине и замине и тези хора повече да не ми се бъркат, но от моето добро сега аз си патя пак. Днес или утре трябва да стане ясно дали ще ми повдигнат обвинение, жената от ДПС каза че документите обясненията всичко било готово и го пращат на прокурора. 
    Пак немога да си обясня как се пуска тази жалба , без да си свидетел без да си бил в страната, ей така някой казал на някого нещо и хоп жалба, свидетели сме аз, жената с която живея и детето, нали за да се пусне тази жалба би трябвало да се опише подробно за какво се пуска какво е станало и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега чакам с адвоката ми, да видим дали ще ми повдигнат някакво обвинение или не, ако ми повдигнат обвинение да си изготвим защита, ако ли не, подготвям си нещата факти, доказателства и свидетели, за да искам промяна на режима на свиждане и бабата и дядото да ги махна от първоначалното решение на съда за свиждане. Съгласих се на този режим на свиждане, за да може да се разведа по взаимно съгласие иначе трябваше да се съдим. Така искаха защото майката не си е в БГ и няма как да го взима втора и четвърта седмица от месеца, затова го взимат бабата и дядото. Сега трябва да докажа че бабата и дядото не са годни да гледат детето и му вредят. Просто исках всичко да мине и замине и тези хора повече да не ми се бъркат, но от моето добро сега аз си патя пак. Днес или утре трябва да стане ясно дали ще ми повдигнат обвинение, жената от ДПС каза че документите обясненията всичко било готово и го пращат на прокурора. 

Пак немога да си обясня как се пуска тази жалба , без да си свидетел без да си бил в страната, ей така някой казал на някого нещо и хоп жалба, свидетели сме аз, жената с която живея и детето, нали за да се пусне тази жалба би трябвало да се опише подробно за какво се пуска какво е станало и т.н.

Правото на Иск и/или Жалба е конституционно закрепено право на всеки гражданин на Републиката. Сигнал или жалба до Прокуратурата за извършено или извършващо се съставомерно деяние (престъпление) може да подаде всеки пълнолетен гражданин (дори е задължен да го направи). С още по голяма сила това важи и за майката на детето. Прокурорът извършва проверка за наличието или липсата на достатъчно данни, за да образува досъдебно производство (дознание или следствие). На тази гара: "предварителна проверка" :)  се намирате Вие в момента. Попитайте адвоката Ви, той ще ви обясни. 

Редактирано от NNNNIKKKK (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да попитам, може ли да се изготви медицинска експертиза на място в градината, без да се минава рентген, без да се ходи в медицинско заведение и при положение че в градината има само мед. сестра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да попитам, може ли да се изготви медицинска експертиза на място в градината, без да се минава рентген, без да се ходи в медицинско заведение и при положение че в градината има само мед. сестра

Какъв е бил този шамар ве човек за да  излезе на медицинско освидетелстване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е бил този шамар ве човек за да  излезе на медицинско освидетелстване!

ами не е до шамара, леля му от страна на майката е мед сестра, аз като отидох да си взимам детето, бабата дядото и лелята бяха в градината, лично съм си направил снимки на детето, просто се опитват по всякъв начин да изопачат нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Посъветвах те да зададеш въпросите , които те интересуват на адвоката ти. Но ти си знаеш. Това е само един форум и тук менията и съветите са без гаранция. 

Юидическата експертиза независимо дали в досъдебното или съдебното производство, се развива по строги, нормативно закрепени правила. Тя не зависи нито от детската градина, нито от работещата там мед. сестра. Тя се извършва от т.нар. Вещи лица, назначени от досъдебния орган дознател, следовател или прокурор или от съдията в съдебната фаза.

Ако правилно съм разбрал мисълта ти, имаш предвид медицински преглед с епикриза, който да установи моментното здравословно състояние на детето и която ти по-късно да използваш в евентуален процес срещу теб. Може, хващаш някой лекар, плащаш му, водиш го в градината и ако ти разрешат той преглежда детето и ти дава епикриза. По късно можеш да го призовеш и като свидетел в процеса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и се питам кво правят там и кой им се е обадил, и да вметна че учителката в детската градина им е братовчедка

Посъветвах те да зададеш въпросите , които те интересуват на адвоката ти. Но ти си знаеш. Това е само един форум и тук менията и съветите са без гаранция. 

Юидическата експертиза независимо дали в досъдебното или съдебното производство, се развива по строги, нормативно закрепени правила. Тя не зависи нито от детската градина, нито от работещата там мед. сестра. Тя се извършва от т.нар. Вещи лица, назначени от досъдебния орган дознател, следовател или прокурор или от съдията в съдебната фаза.

Ако правилно съм разбрал мисълта ти, имаш предвид медицински преглед с епикриза, който да установи моментното здравословно състояние на детето и която ти по-късно да използваш в евентуален процес срещу теб. Може, хващаш някой лекар, плащаш му, водиш го в градината и ако ти разрешат той преглежда детето и ти дава епикриза. По късно можеш да го призовеш и като свидетел в процеса. 

Малко с пред история ще започна , аз с адвоката съм се консултирал но докато нямам повдигнато обвинение никой  нищо не ми дава да видя, та така цяла работа започна така, вечерта преди лягане тъй като стана прекалено късно там с разговорите и т.н. както и да е му ударих един шамар и му казах че не съм баба му и трябва да слуша че е късно и утре е на градина. В стаята беше приятелката ми която му оправяше дрехите за градина. Сутринта стават тя го оправя аз бях на работа нощна, нищо видимо е нямало по детето освен на една буза леко зачервено петънце, преценила е че няма никъв проблем детето да отиде на градина, тук вметвам че ако наистина е имал видими белези дали бих го пратил на градина, тва няма как да се случи аз си обичам детето. Така водят се на градина и тази прословута госпожа разпитва на няколко пъти детето тва го разбирам от него, откъде му е тва зачервеното и той си е казал тати ме удари един шамар, след което се сезира ДПС и социалните, до тук ок, на мен ми се обаждат в 15:30 от РПУ, /защо не ми се обаждат в 10:00-11:00 тва цялото нещо ми се струва постановка/, отивам и разбирам за кво става въпрос пиша си обяснението и отивам да си взимам детето, след което виждам там цялата му рода от страна на бившата ми жена и разбирам че чак медицинско му е издадено,че детото било с охлузвания и синини и оттоци по главата, било бито с твърди предмети и т.н. , което са пълни глупости, питам детето водиха ли те някъде, преглеждал ли те е някой, той ми казва не тате. С лед седмица се подава тази жалба от майката, на др седмица от случката в ковто детето остава събота и неделя при бабата и дядото. Така тръгва цялата история

Редактирано от NoShTeN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.