Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,биоса ми е phoenix technologies ltd 6.00 pg някой може ли да ми каже как да га ъпдейтна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пиши дъното какво ти е да видим какви методи за ъпдейт позволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

945gc-m7

Човек в сайта на производителя си има раздел за биос където си има ютилити за целта. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек в сайта на производителя си има раздел за биос където си има ютилити за целта. 

да знам опитах с това но нестава 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,биоса ми е phoenix technologies ltd 6.00 pg някой може ли да ми каже как да га ъпдейтна

Имате някакъв проблем с настоящата версия на BIOS, или просто искате да е най-новата?

Ако компютъра си работи нормално, по-добре не правете тези излишни гимнастики с BIOS

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май искаше да слага нов процесор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май искаше да слага нов процесор .

да

Имате някакъв проблем с настоящата версия на BIOS, или просто искате да е най-новата?

Ако компютъра си работи нормално, по-добре не правете тези излишни гимнастики с BIOS

искам да слагам нов процесор за това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляш, записваш на дискета и зареждаш системата от флопито. Стартираш инструмента за флашване (или .bat файла, който е написан така, че да стартира инструмента за флашване и е указан файла с BIOS имиджа). Много важен е моментът със захранването - по никакъв повод не трябва да прекъсва.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляш, записваш на дискета и зареждаш системата от флопито. Стартираш инструмента за флашване (или .bat файла, който е написан така, че да стартира инструмента за флашване и е указан файла с BIOS имиджа). Много важен е моментът със захранването - по никакъв повод не трябва да прекъсва.

нямам къде да сложа дискетата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш работеща ОС трябва да има инструмент с който под windows ще си го флашнеш , като също важи правилото за тока  ;)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш работеща ОС трябва да има инструмент с който под windows ще си го флашнеш , като също важи правилото за тока  ;)

Може ли да ми обясниш подробно :)

когато го инсталирам това ме пита къде да го запиша,но аз незнам къде 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек на линка който ти дадох не само, че има биоса, но има и подробно ръководство как се прави.

BIOS

РЪКОВОДСТВО

Очевадно е, че не си наясно какво правиш и зорлем искаш да си убиеш работещата система заради невежество, но решението е твое.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек на линка който ти дадох не само, че има биоса, но има и подробно ръководство как се прави.

BIOS

РЪКОВОДСТВО

Очевадно е, че не си наясно какво правиш и зорлем искаш да си убиеш работещата система заради невежество, но решението е твое.

не ми е ясно къде да го запиша 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое къде да запишеш бе човек , ако е файла с биоса -  пльосни го на работния плот и след като с тулчето го посочиш и инсталира , ще те подкани да рестартираш щайгата и след това го изтриваш - не ти трябва .

Файла се инсталира в чип на дънната платка .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те кара да го записваш, а да го отвориш.

1.Инсталираш ютилити-то и го инсталираш

2. изтегляш файла със биоса и го запазваш (примерно на работния плот, най лесно за намиране)

3. стартираш ютилити-то , и натискаш "Update Bios"

4.ще излезе съобщение което иска разрешение за ъпгрейд на биос, натискаш "OK"(позволяваш на собствен риск)

5.Избираш локацията на файла и я отваряш, биоса ще започне да се ъпгрейдва.

6.След като приключи ще поиска да се рестартира натискаш "OK"

7. Докато системата буутва, помпаш клавиш "del" , за да влезнеш във настройките на биос.Когато  се отвори биос отиваш на "Safe and Exit" и натискаш Restore defaulds.Натискаш f10, за да запазиш настройките и това е. 

Имаш опционално бекъп на биос, за което може би говориш и ти.Запиши го където искаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те кара да го записваш, а да го отвориш.

1.Инсталираш ютилити-то и го инсталираш

2. изтегляш файла със биоса и го запазваш (примерно на работния плот, най лесно за намиране)

3. стартираш ютилити-то , и натискаш "Update Bios"

4.ще излезе съобщение което иска разрешение за ъпгрейд на биос, натискаш "OK"(позволяваш на собствен риск)

5.Избираш локацията на файла и я отваряш, биоса ще започне да се ъпгрейдва.

6.След като приключи ще поиска да се рестартира натискаш "OK"

7. Докато системата буутва, помпаш клавиш "del" , за да влезнеш във настройките на биос.Когато  се отвори биос отиваш на "Safe and Exit" и натискаш Restore defaulds.Натискаш f10, за да запазиш настройките и това е. 

Имаш опционално бекъп на биос, за което може би говориш и ти.Запиши го където искаш.

аз тва питах къде да запиша биоса , като натисна ъпдйт биос къде трябва да го запиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Братле, като натиснеш ъпдейт биос, не те кара да записваш а да отвориш файла с биоса, който предварително си изтеглил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Братле, като натиснеш ъпдейт биос, не те кара да записваш а да отвориш файла с биоса, който предварително си изтеглил.

да де но кое да отвора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам че вече ставам много нахален но като вляза в биос какво трябва да направя (подробно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли първо да кажеш марка и модел на дъното и също така какъв процесор мислиш да слагаш, за да видим дали са съвместими и дали въобще има нужда от upgrade на биос. 

Ако наистина, все пак има нужда от update на биос, занесете компютъра в сервиз или на човек, който разбира, за да го направи. Тъкмо ще може да смени и процесора. След като колегата е предложил ръководство, където всичко е показано, просто не виждам смисъл от други обяснения и съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.