Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро ще си взимам нов компютър и затова реших да се допитам до вас във връзка с това какви части да си взема. Бюджета е до 1200 лева, няма да мога да ползвам стари части и ако може да се използват части налични тук - http://sky.bg/Products.aspxзащото компютъра ще се взима на лизинг. Компютъра ще се ползва за игране на игри, гледане на филми и браузване в интернет. Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро ще си взимам нов компютър и затова реших да се допитам до вас във връзка с това какви части да си взема. Бюджета е до 1200 лева, няма да мога да ползвам стари части и ако може да се използват части налични тук - http://sky.bg/Products.aspxзащото компютъра ще се взима на лизинг. Компютъра ще се ползва за игране на игри, гледане на филми и браузване в интернет. Благодаря за отделеното време.

Погледна ли, другите теми? Ето една, която може да ти свърши работа. 

https://www.kaldata.com/forums/topic/243113-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-1300-%D0%BB%D0%B2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликата между R9 285 и GTX 960 e минимална и тия 50 лева отгоре за 960 нямат смисъл. И при положение, че в бюджета влиза i5, да предложиш i3 отново е безмислено.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MSI H97 PC Mate

DEEPCOOL TESSERACTDEEPCOOL Fan 120mm 

Chieftec GPA-450B8 

пс. Спестяват се 10 лв. сравнение с CM N200/300.

Дъното пък е изключително изгодно ако не е объркана цената.

16 лв. разлика като чифтето е алтернатива на евгата но нещо го няма в скай.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното наистина изглежда някаква убийствена оферта, но предвид цените в някой други магазини по-скоро е грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с процесора втора ръка е супер идея, стига все още да се продава.  Но i3  за тая конфигурация е безумие. Ти изгледа ли клиповете преди да ги пуснеш? Ами той дори i5  в няколко игри спъва GTX960,  да не говорим за i3. Освен това клипчетата са направени аматьорски. няма как да пускаш сравнение с 20-30  fps, при положение че тия fps  спокойно се достигат и с G860 и при положение, че само мазохисти играят така. Ами той тоя да бе пуснал всичко на 4К или поне 1440p.,  та изобщо няма да има разлика между i3 и i5. 

А и защо ли ми се струва, че човека под "пълна конфигурация" разбира +монитор, мишка, клавиатура... 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с процесора втора ръка е супер идея, стига все още да се продава.  Но i3  за тая конфигурация е безумие. Ти изгледа ли клиповете преди да ги пуснеш? Ами той дори i5  в няколко игри спъва GTX960,  да не говорим за i3. Освен това клипчетата са направени аматьорски. няма как да пускаш сравнение с 20-30  fps, при положение че тия fps  спокойно се достигат и с G860 и при положение, че само мазохисти играят така. Ами той тоя да бе пуснал всичко на 4К или поне 1440p.,  та изобщо няма да има разлика между i3 и i5. 

А и защо ли ми се струва, че човека под "пълна конфигурация" разбира +монитор, мишка, клавиатура... 

Разликата не е чак толкова голяма м/у i3 и i5...Но наистина тази конфигурация с i3 е глупост.Гледам ,тази i3 е на много хубава цена,но наистина избора е i5

Като цяло ми се вижда,че са паднали процесорите.Яд ме е,че i3 е на такава цена ,а аз сложих FX.Но пък FX-са си се клоква прилично.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
    I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
    8GB DDR3 1600 A-DATA
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
    DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR
    PALIT GTX960 4G GD5 BULK

Обща стойност - 1 225.56 лв. с ДДС

Преди някой да е скокнал срещу кутията да добавя, че точно тези компоненти нямат нужда от допълнителен поток заради ниската си консумация и температури.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То кутията е един от многото проблеми в тая конфигурация! facepalm.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликата не е чак толкова голяма м/у i3 и i5...Но наистина тази конфигурация с i3 е глупост.Гледам ,тази i3 е на много хубава цена,но наистина избора е i5

Като цяло ми се вижда,че са паднали процесорите.Яд ме е,че i3 е на такава цена ,а аз сложих FX.Но пък FX-са си се клоква прилично.

Изгледай всички клипчета. Половината са с дроп на кадрите, другата половина с 25-40  fps. При тия кадри е без голямо значение процесора, защото i3  си е достатъчен за 40-50  fps  в повечето случаи при процесорнозависимите игри. Но никой не играе с 25 fps  Уитчера, какъвто клип е даден и видеото се товари на 99% При положение, че половината игри са проблемни с i3  в по-малка или по-голяма степен ( Crysis 3), то няма смисъл да се взема комбинацията i3-960. Вместо това много по-добър вариант е i5  с R9 285. Ако нямаше вариант, да спорим по въпроса, ама то варианта ще ти избоде очите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То кутията е един от многото проблеми в тая конфигурация! facepalm.gif

Щото твоето предложение с AMD печка цъфнало и завързало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отивай си в датата. Докато аз съм тук, никой няма да ти се връзва на глупостите! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GTX960  се предлага с код за Batman Arkham Knight,  само дето не е ясно в България дали е така. Така, че цената се компенсира донякъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.