Премини към съдържанието
Никола Лилов

Мога ли да сложа този корал в сладководен аквариум?

Препоръчан отговор

Имам този корал но не знам какъв е прилича ми на варовиков но аз не разбирам много има ли някакъв начин да го тествам и ако евентуално мога да го сложа дали ще навреди на рибките ми ( имам една 10см златна и един 15 см сом Heteropneustes fossilis 

post-357718-0-39078100-1434922326_thumb.

post-357718-0-86489200-1434922327_thumb.

post-357718-0-56639700-1434922329_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1Force1    4389

Не виждам причина да се притеснявате. На дъната и на морски и на сладководни басейни в природата има варовик, а рибите не са обърнали коремите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам причина да се притеснявате. На дъната и на морски и на сладководни басейни в природата има варовик, а рибите не са обърнали коремите.

понеже четох по някакви сайтове че определените корали вдигали твърдостта на водата , но щом казваш ще ти се доверя мерси за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

понеже четох по някакви сайтове че определените корали вдигали твърдостта на водата , но щом казваш ще ти се доверя мерси за съвета.

То не става толкова бързо, пък и се надявам че през определен период сменяте водата, ако аквариума няма система за филтриране. Иначе могат да възникнат доста сериозни проблеми и причината няма да е коралът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То не става толкова бързо, пък и се надявам че през определен период сменяте водата, ако аквариума няма система за филтриране. Иначе могат да възникнат доста сериозни проблеми и причината няма да е коралът.

Имам филтър aquael fan-mini plus ползвам го за 15литра аквариум тия дни ще си взема 30 диапазона му е от 30-60 литра , имам нагревател , който при необходимост се изключва имам и led лампа. Рибките ги имам от 2 седмици и изглеждат здрави и щастливи не си променят цвета нямат петна .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да се подсигуриш,слагаш го във вода за една седмица.Сменяваш я по няколко пъти на ден.Ако има нещо да се разтваря от него,ще се изчисти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да се подсигуриш,слагаш го във вода за една седмица.Сменяваш я по няколко пъти на ден.Ако има нещо да се разтваря от него,ще се изчисти.

Има логика , ще пробвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.