Премини към съдържанието
unrealizable

Високи температури след смяна на термо паста

Препоръчан отговор

Здравейте,преди има-няма 1 седмица смених термо пастата на процесора и видеокартата с Artic Silver 5.На видеото спаднаха температурите,тъй като никога не беше сменяна паста.Но на процесора се вдигнаха.Преди в нормален режим бяха 38-42.Сега започват от 43 до 50 градуса.Когато си искат падат,но без да съм спрял нещо.Пастата я нанасях 2 пъти,защото 1вия път пак бяха високи,смених я и уж беше тънък слой,но пак са високи.Може би не трябваше да сменям пастата на процесора,защото е на 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

BG-Team-DRIFT    8033

Тая паста влиза в режим след дни и седмици работа. Мисля и трябваха стотина часа. Да беше засякал температурите при товар преди и след смяна на пастата. Времето сега е топло и ако си засичал тия температури преди време, когато е било по-хладно, няма нищо странно в тия температури. Аз ползвам Arctic Silver 5 много години и не съм забелязал никакво предимство спрямо българска термопаста, която също ползвам понякога. Дори българската ми дава по-ниски температури, колкото и да не му се вярва на някой. Това, че тая паста е скъпа не означава автомоатично че е по-добра от 50 пъти по-евтина термопаста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Здравейте,преди има-няма 1 седмица смених термо пастата на процесора и видеокартата с Artic Silver 5.На видеото спаднаха температурите,тъй като никога не беше сменяна паста.Но на процесора се вдигнаха.Преди в нормален режим бяха 38-42.Сега започват от 43 до 50 градуса.Когато си искат падат,но без да съм спрял нещо.Пастата я нанасях 2 пъти,защото 1вия път пак бяха високи,смених я и уж беше тънък слой,но пак са високи.Може би не трябваше да сменям пастата на процесора,защото е на 1 година.

Смяташ ли, че си направил смяната както трябва, и че радиаторът на процесора контактува плътно към него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смяташ ли, че си направил смяната както трябва, и че радиаторът на процесора контактува плътно към него ?

Да

Ще изчакам 1 седмица и ако не се оправи,пак ще я сменя

Редактирано от unrealizable (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със сигурност нещо не си направил както трябва. Освен това причината може да не е от термопастата. Щом казваш, че температурите се вдигат и падат, когато си поискат вероятно има друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8033

Пробвай как е под товар. Ако нещо не е наред, тогава ще се разбере най-добре. Idle  режим не е мерило. Може в момента да имаш леко товарещи процеси, които веднага вдигат температурата. Дори да си пуснал музиката или просто да си отворил браузер, не е същото. Аз преди да сменя боксовото охлаждане на Xeon E3-1230V2,  имах подобни температури. Почти никога не падаха под 40 градуса, а в топлите дни в idle  откровено си държаха около 45. Но ти казвам, че дори нещо съвсем малко да натовари някое ядро, то веднага вдига температура.  

Трябваше да кажеш и с какъв процесор си, че тия температури са нормални за бокса на процесор като моя, но завишени  за някой Пентиум или i3  с две ядра.

Ето и какви температури държеше Xeon-a при 25 градуса в стаята:

2015-06-22_103744.jpg

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5 4440,април бях гледал температурите,тогава бяха 38-42.Тогава бях пускал и prime95 вдигаше 75-80 градуса,а сега 95-100 и го изключвам на 2рата секунда :D :D.А даже преди  нямах преден вентилатор,

post-336306-0-36414400-1434958824_thumb.

Редактирано от unrealizable (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8033

i5 4440,април бях гледал температурите,тогава бяха 38-42.Тогава бях пускал и prime95 вдигаше 75-80 градуса,а сега 95-100 и го изключвам на 2рата секунда :D:D.А даже преди  нямах преден вентилатор,

100 градуса...  и защо изключваш на втората секунда? Процесора тротва ли?

Април месец не е мерило. Сега околните температури са доста по-високи и няма как да държиш същите температури.  Xeon-a май месец при 25 градуса в стаята стигаше 95 градуса при Prime 95  и подгряване на видеокартата с Heaven.  Затова и смених охлаждането. Температурите паднаха 20-24 градуса средно. 

2015-06-22_104751.jpg

Тоя шот е с Arctic Silver 5  термопаста, която завиши и при мен температурите с 2-3 градуса спрямо стандартната интелска термопаста, дошла с процесора.

Ето и как е със сменен охладител Cooler Master Hyper 612 V2:

2015-06-02_205244.jpg

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво означава троат,да се включва защитата ли?Ако да,не,аз го изключвам,защото са много високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8033

Какво означава троат,да се включва защитата ли?Ако да,не,аз го изключвам,защото са много високи.

Ами тя защитата мисля е на 105 градуса. Хората си знаят какви лайна са произвели и затова са завишили температурата, при която може да работи процесора. Преди тротваше при 100 градуса G860, ама сега гледам IB  са на 105 градуса. Haswell  честно казано не съм гледал, но при положение, че са по-горещи и от IB, едва ли е по-различно.  Просто в тия жеги ти трябва нов охладител.  Може да се мъчиш със смяна на термопасти и напасване, но нищо няма да получиш. Аз точно затова и се отказах. Направо купих нов охладител и сега всичко е ОК. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

За да се усети ефекта от новата термо паста в самата стая трябва да е хладно окоо 15 градуса , ако е много задушно и ако има много прах около машината едвали ще се усети . Аз наскоро си водих лаптопа на профилактика и дали са сменяли термо пасти незнам но от тогава до днес не е награвял много . Като доближа лаптопа до ухото имам чуството че ще ме издуха :D така добре не е било . В стаята ако не отворя прозореца не става хладно , но и да е топло под нормалното ще награвя но по малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.