Премини към съдържанието
tyrboman

Какво трябва да знаем при купуване на PS4 втора ръка?

Препоръчан отговор

Предлагат ми PS4 втора ръка за 400 лв по точно ми казаха, че се продава в една заложна къща и поне е не съм имал четворка до сега се замислих дали няма някаква уловка.Сетих се, че примерно при купуване на кола се взима човек, който разбира и се замислих дали няма да е лошо да взема човек с мен, който да разбира и да ми каже за някакви евентуални недостатъци понеже човека, който си разбира знае къде да гледа за някакви проблеми.Естествено сигурно няма да можем да отворим конзолата, но все пак ...

Само да кажа, че това знам за конзолата.Нямам представа кой модел е, какво върви с нея и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То и от човек да я купуваш, пак няма да можеш да я отвориш ... Не ти препоръчвам да я взимаш от заложна къща, а от частно лице. От човек, който си продава конзолата и можеш да разбереш модел, какво върви с нея, има ли гаранция и т.н.

П.П. Това да не ти е кола да я отваряш ? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

П.П. Това да не ти е кола да я отваряш ? :ph34r:

Не е кола, но примерно моята PS3-ка в момента си има бая прах в нея и вентилатора сигурно ще си заминава понеже вие та мисълта ми е оная PS4-ка не знам, колко е играно на нея та може и тя да е за чистене знам ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледай сега, освен ако не си оторизиран да разглабяш конзолата, никой няма да ти даде. А ти не си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай няколко неща,към които трябва да се подходи внимателно при купуване на кознола втора ръка.

1. Тест!!! Задължително се включва конзолата за да се разбере дали бачка като хората. Хубаво е да се остави трийсетина минути за да се види дали ще започне да бучи (което показва дали има/няма проблем с охлаждането и/или захранването).

2. Онлайн тест:Второто ключово нещо, за което трябва да се внимава. Политиката на Sony е такава, че ако се пробваш да модифицираш нещо по конзолата (хаквания тва онова) могат не само да ти баннат акаунта, ами и да ти заключат конзолата. Ако конзолата е заключена не може да ползва интернет (дори и ако влезеш от друг акаунт) не могат да се ползват ъпдейти и DLC-та и като цяло си губи стойността.

3. Проверка за засядане на дискове: най-добрия начин е да се извади игра от кутийката и да се сложи диска вътре, след което да се извади. Ако конзолата не "глътва" диска или няма нужда от други шашми за да се извади от там всичко е наред.

Останалото са по-малко важни неща. Стандартния комплект PS4 включва HDMI кабел, контолер, слушалка и ако не се лъжа кабел за контролера. Провери в какво състояние и дали има гаранция и не мисля,че има друг проблем,който може да изникне. Лично аз почти си взех втора ръка PS4, но в крайна сметка е по-добре да се купи чисто нов,защото не знаеш как може да те наубтат. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай няколко неща,към които трябва да се подходи внимателно при купуване на кознола втора ръка.

1. Тест!!! Задължително се включва конзолата за да се разбере дали бачка като хората. Хубаво е да се остави трийсетина минути за да се види дали ще започне да бучи (което показва дали има/няма проблем с охлаждането и/или захранването).

2. Онлайн тест:Второто ключово нещо, за което трябва да се внимава. Политиката на Sony е такава, че ако се пробваш да модифицираш нещо по конзолата (хаквания тва онова) могат не само да ти баннат акаунта, ами и да ти заключат конзолата. Ако конзолата е заключена не може да ползва интернет (дори и ако влезеш от друг акаунт) не могат да се ползват ъпдейти и DLC-та и като цяло си губи стойността.

3. Проверка за засядане на дискове: най-добрия начин е да се извади игра от кутийката и да се сложи диска вътре, след което да се извади. Ако конзолата не "глътва" диска или няма нужда от други шашми за да се извади от там всичко е наред.

Останалото са по-малко важни неща. Стандартния комплект PS4 включва HDMI кабел, контолер, слушалка и ако не се лъжа кабел за контролера. Провери в какво състояние и дали има гаранция и не мисля,че има друг проблем,който може да изникне. Лично аз почти си взех втора ръка PS4, но в крайна сметка е по-добре да се купи чисто нов,защото не знаеш как може да те наубтат. Успех!

1. Това задължително ще се пробва и то на място, но до колкото съм забелязал по мои наблюдения от PS3 без да има стартирана игра през това време конзолата се натоварва много по малко.Загрява по малко, харчи по малко ток и т.н. така, че предполагам без игра няма да има много смисъл.

2. Бана на конзолата ми е нещо твърде познато.На PS3-ката ми имам бан в момента и знам какво е, но странно, че както казваш не могат да се ползват ъпдейти понеже при PS3 няма проблем да ги тегля дори и при бан.Иначе си прав, че ако има бан няма да има смисъл от тая конзола особено при това положение, както казваш ако няма ъпдейти и, както няма хак и доста ще се разчита на мултиплейър.

3. Имаш предвид, че това е някакъв проблем с блурея ли?!

Каква е тая слушалка, някакъв хендсфри ли?За другото знам, като комплект.Иначе знам много добре, че е най добре нова и ако имах толкова пари щях, но едно е 400, а друго 800.Казаха ми, че конзолата е нова и за това се заинтересувах.

П.П. Казаха ми, че от тази заложна къща не дават документ при продажба и това ме отказа.Може да е открадната, кой знае ...

Както и да е.Както се вижда или ще е нова или никаква, но кой знае кога ...

Редактирано от tyrboman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Това задължително ще се пробва и то на място, но до колкото съм забелязал по мои наблюдения от PS3 без да има стартирана игра през това време конзолата се натоварва много по малко.Загрява по малко, харчи по малко ток и т.н. така, че предполагам без игра няма да има много смисъл.

2. Бана на конзолата ми е нещо твърде познато.На PS3-ката ми имам бан в момента и знам какво е, но странно, че както казваш не могат да се ползват ъпдейти понеже при PS3 няма проблем да ги тегля дори и при бан.Иначе си прав, че ако има бан няма да има смисъл от тая конзола особено при това положение, както казваш ако няма ъпдейти и, както няма хак и доста ще се разчита на мултиплейър.

3. Имаш предвид, че това е някакъв проблем с блурея ли?!

Каква е тая слушалка, някакъв хендсфри ли?За другото знам, като комплект.Иначе знам много добре, че е най добре нова и ако имах толкова пари щях, но едно е 400, а друго 800.Казаха ми, че конзолата е нова и за това се заинтересувах.

П.П. Казаха ми, че от тази заложна къща не дават документ при продажба и това ме отказа.Може да е открадната, кой знае ...

Както и да е.Както се вижда или ще е нова или никаква, но кой знае кога ...

Имах предвид,че си върви с конзолата слушалката. Може да се каже,че е хендсфри понеже се закача на контролера,а той е безжичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.