Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

nRat3d    5

Здравейте. Реших да си взема нов компютър, но понеже не разбирам особенно реших да се допитам до вас. Та основно играя Лига, ЦС:ГО, Майнкрафт (фен съм и на ФИФА но не ми тръгва :D). Също тъка искам да мога да записвам и на 4-те игри евентуално с добри кадри в секунда. Също да попитам дали е възможно да се вмъкне i3 евентуално за тези пари ? (а и последно дали мога да стриймвам поне на Майнкрафт или Лига на по-ниски настройки с компютър за тези пари).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

techmaniac    11069

В този бюджет няма да е идеалната гейминг конфигурация, но за минимални настройки нещо от FM2/FM2+ платформата на AMD ще се впише добре. Някое бюджетно Pentium-че също е решение, но имайте предвид че и в двата случая се касае за интегрирана графика.

ПС: i3 също може, обаче ще трябва да се пести от другите части.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

може и селерон с GTX650Ti. Ще върви по-добре от APU. Цс го ще си я цъкаш на средни настойки с 60+ кадъра ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

PALIT GTX650TI 1GB D5

SHENHA ATX TOWER SH-999

PSU Chieftec GPA-400B8 400W

Обща стойност - 600.58 лв. с ДДС

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

Пействам направо от темата от ония ден:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
    I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
    4GB DDR3 1600 A-DATA
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR
    CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност - 603.03 лв. с ДДС

Количка

Само че стрийм с 4 GB RAM и i3 + вграденото му видео няма да се получи.

може и селерон с GTX650Ti. Ще върви по-добре от APU. Цс го ще си я цъкаш на средни настойки с 60+ кадъра

Недей пак с тоя селерон, моля те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и добре с тоя corei3 кво ще направи. Да играе cs-go с 20-30 кадъра ? Ако след време ще взима видео карта i3 е много по-добре, ама ако иска повече кадри сега няма да се получи с вградено видео.. Помисли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

Разходи се до тубата и виж как върви на HD 4440 (вграденото на i3). Като бутнеш детайлите на долу стига 60 FPS на по-ниска резолюция.

А пък със селерона след време, ще трябва да го сменя заедно с картата. Радвам, че си доволен от твоя, но недей го предлага на други, които могат да си позволят по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да прав си ама, това автора ще прецени, какво му е нужно сега. Ако ще стриймва gtx650 ще свърши работа (мисля че поддържа shadow play) ако може да увеличи малко бюджета и да се впише г3258(който след клок се изравнява с corei3)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nRat3d    5

да прав си ама, това автора ще прецени, какво му е нужно сега. Ако ще стриймва gtx650 ще свърши работа (мисля че поддържа shadow play) ако може да увеличи малко бюджета и да се впише г3258(който след клок се изравнява с corei3)

Ще може ли да ми направиш конфигурация с gtx650 ? :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

Богомиле, моля те спри да пишеш глупости, ще объркаш човека. В никъв случай G3258 няма да догони i3, стрийм със селерон няма да е тва деситилетие, и тая комбинация с GTX 650 няма смисъл. Ходи почети, изкарай повече опит с хардуер и тогава съветвай кой кво да взима.

@nRat3d Като гледам с тоя ник си фен на едноименния играч, прав ли си съм?

Логичните арианти са два - i3 + вградено видео или APU (AMD), което ще намираш няколко теми по-надолу.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nRat3d    5

Извинявам се за наглоста но ще може ли да ми дадеш 2-та вариянта, защото съм страшен индианец и идея си нямам за какво ми говорите в момента, и евентуално да ми кажеш според теб кой от тях е по-добър за игрите който споменах по-горе..относно ника...определено си прав :D:)

Богомиле, моля те спри да пишеш глупости, ще объркаш човека. В никъв случай G3258 няма да догони i3, стрийм със селерон няма да е тва деситилетие, и тая комбинация с GTX 650 няма смисъл. Ходи почети, изкарай повече опит с хардуер и тогава съветвай кой кво да взима.

@nRat3d Като гледам с тоя ник си фен на едноименния играч, прав ли си съм?

Логичните арианти са два - i3 + вградено видео или APU (AMD), което ще намираш няколко теми по-надолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

то като цяло никоя конфирация от изброените не става за стрийм. Автора сам решава какво повече ще му е от полза. С APU после няма възможност за голям ъпдейт. Да от почти година се интересувам от хардуер и съм начил доста неща(най-вече от този форум). Разбирасе има доста по разбиращи от мен и се радвам да ми показват грешките... Всички haswell процесори поддържат HT, но просто при по-бюджетните процесори е изключена тази "ектра"... И ако имаше как да се отлючи при G3258 би разбил corei3 по всички параграфи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8033

За да записваш почти без загуба на кадри ( най-много 2-3), без да ти насича картината и за да стримваш добре, се насочи към външна видеокарта. За предпочитане на NVIDIA  след шеста серия, защо те имат тия опции. АМД също имат възможност за тия неща, но по мои наблюдения от тоя форум, загубата на кадри е по-голяма. С тоя i3  нито ще може да стриймваш като хората, нито да записваш качествени видеоклипове без загуба на кадри, нито пък ще играеш добре с вграденото видео. За жалост бюджета е малък и външна видеокарта може да се комбинира само с евтин процесор, което не е за предпочитане, но не и невъзможно. Сам си избирай какво искаш - сега да вземеш i3  и след време да добавиш някакво външно видео, което да ползваш за запис на клипове и стрийм или да минеш на вариант с по-слаб процесор, видео, подходящо за запис на клипове и стриймване, а след време като прецениш, че процесора не е добър и събереш парички, да го продадеш и замениш с по-добър. Загубата ти няма да е кой знае колко голяма. Може би 100-120 лева за някой i3  на старо. Иначе за видео ще трябва да дадеш над 200 лева, понеже няма какво старо да продадеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nRat3d    5

По принцип предпочитам 2-рия вариянт, все пак ще мога да записвам и да стриймвам, а и след време наистина ще продам процесора за да го заменя с i3 :) Ако е възможно да ми напишеш един такъв вариянт с по-добро видео и по-слаб процесор който да заменя след време :)

За да записваш почти без загуба на кадри ( най-много 2-3), без да ти насича картината и за да стримваш добре, се насочи към външна видеокарта. За предпочитане на NVIDIA  след шеста серия, защо те имат тия опции. АМД също имат възможност за тия неща, но по мои наблюдения от тоя форум, загубата на кадри е по-голяма. С тоя i3  нито ще може да стриймваш като хората, нито да записваш качествени видеоклипове без загуба на кадри, нито пък ще играеш добре с вграденото видео. За жалост бюджета е малък и външна видеокарта може да се комбинира само с евтин процесор, което не е за предпочитане, но не и невъзможно. Сам си избирай какво искаш - сега да вземеш i3  и след време да добавиш някакво външно видео, което да ползваш за запис на клипове и стрийм или да минеш на вариант с по-слаб процесор, видео, подходящо за запис на клипове и стриймване, а след време като прецениш, че процесора не е добър и събереш парички, да го продадеш и замениш с по-добър. Загубата ти няма да е кой знае колко голяма. Може би 100-120 лева за някой i3  на старо. Иначе за видео ще трябва да дадеш над 200 лева, понеже няма какво старо да продадеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

Не четеш особено ми се струва. С i3 стриймването ще е трудно (по-ниска резолюция/ефекти в играта), а да не говорим с още по-слаб от него.

Бюджета не ти позволява i3 + външна карта. След време като събереш парички можеш да добавиш карта (bilderа обясни към каква да се насочиш).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8033

По принцип предпочитам 2-рия вариянт, все пак ще мога да записвам и да стриймвам, а и след време наистина ще продам процесора за да го заменя с i3 :) Ако е възможно да ми напишеш един такъв вариянт с по-добро видео и по-слаб процесор който да заменя след време :)

Ако искаш сега по-слаб процесор, който да замениш, по-горе ти бе даден някакъв вариант. Само че тая GTX650Ti  е стара. По-добре е да се вземе GTX750  за 20 лева отгоре.  Ето един пример от Sky:

INTEL CELERON DUAL CORE G1820, 2.70GHz, 2MB, BOX, LGA1150

Крайна цена 626,63 лв.

С тая кутия е добре да се вземе и един 120 мм вкарващ вентилатор за да се охлажда по-добре хард диска. След време може да смениш процесора. 

Другия вариант е да си вземеш директно i3,  но видеото е доста по-слабо, а стримването и записа ще са за сметка на натоварения процесор, а това може да означава и доста голям спад на кадри. С GTX750  спадът и при стриймване в Twitch и при запис на видео е 2 до 3 фпс. Тоест, ако имаш 40 fps  при някоя игра, със запис те ще паднат на 38. Това не се забелязва, а и самият запис и стриймване не предизвикват насичане на картината, каквото често се появява, когато ползваш някоя програма за запис заради натоварения процесор.  Иначе Селерона може да те ограничи в някои игри като Crysis 3,  ако я играеш. Но пък той няма да е натоварен по време на запис и стриймване, а ще се занимава само с играта и евентуално някоя друга програма на заден план. То точно и затова две ядра са малко. 
    Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След време направо да се орентира към corei5(4 реални ядра) на старо, че не си струва да се взима corei3(2 ядра и 4 трейда), който не е чак толкова мощен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nRat3d    5

Ако искаш сега по-слаб процесор, който да замениш, по-горе ти бе даден някакъв вариант. Само че тая GTX650Ti  е стара. По-добре е да се вземе GTX750  за 20 лева отгоре.  Ето един пример от Sky:

INTEL CELERON DUAL CORE G1820, 2.70GHz, 2MB, BOX, LGA1150

Крайна цена 626,63 лв.

С тая кутия е добре да се вземе и един 120 мм вкарващ вентилатор за да се охлажда по-добре хард диска. След време може да смениш процесора. 

Другия вариант е да си вземеш директно i3,  но видеото е доста по-слабо, а стримването и записа ще са за сметка на натоварения процесор, а това може да означава и доста голям спад на кадри. С GTX750  спадът и при стриймване в Twitch и при запис на видео е 2 до 3 фпс. Тоест, ако имаш 40 fps  при някоя игра, със запис те ще паднат на 38. Това не се забелязва, а и самият запис и стриймване не предизвикват насичане на картината, каквото често се появява, когато ползваш някоя програма за запис заради натоварения процесор.  Иначе Селерона може да те ограничи в някои игри като Crysis 3,  ако я играеш. Но пък той няма да е натоварен по време на запис и стриймване, а ще се занимава само с играта и евентуално някоя друга програма на заден план. То точно и затова две ядра са малко. 

Извинявам се, че нахалствам с простотията си отново, но понеже искам да го взема сглобен, ще е възможно ли да ми го направите сглобен, примерно от тук : http://pcmall.bg/configuratorили от друг подобен сайт, понеже съм страхотен индианец, а се изискват и ССД, Звукова карта, СД/ДВД и Охлаждане, а и представа си нямам какви трябва да са и не искам да объркам нещо..или евентуално да ми напишете и тях..отново се извинявам за нахалството, но просто по-голям индианец не сте виждали :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

В скай/никем ще ти я сглобят безплатно, но трябва да го споменеш като ти звъннат. Още един път ти напомням, че с i3-ката пак ще цъкаш със 60 FPS лига. Решението си е твое все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.