Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да си взема нов компютър, но понеже не разбирам особенно реших да се допитам до вас. Та основно играя Лига, ЦС:ГО, Майнкрафт (фен съм и на ФИФА но не ми тръгва :D). Също тъка искам да мога да записвам и на 4-те игри евентуално с добри кадри в секунда. Също да попитам дали е възможно да се вмъкне i3 евентуално за тези пари ? (а и последно дали мога да стриймвам поне на Майнкрафт или Лига на по-ниски настройки с компютър за тези пари).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този бюджет няма да е идеалната гейминг конфигурация, но за минимални настройки нещо от FM2/FM2+ платформата на AMD ще се впише добре. Някое бюджетно Pentium-че също е решение, но имайте предвид че и в двата случая се касае за интегрирана графика.

ПС: i3 също може, обаче ще трябва да се пести от другите части.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и селерон с GTX650Ti. Ще върви по-добре от APU. Цс го ще си я цъкаш на средни настойки с 60+ кадъра ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

PALIT GTX650TI 1GB D5

SHENHA ATX TOWER SH-999

PSU Chieftec GPA-400B8 400W

Обща стойност - 600.58 лв. с ДДС

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пействам направо от темата от ония ден:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност - 603.03 лв. с ДДС

Количка

Само че стрийм с 4 GB RAM и i3 + вграденото му видео няма да се получи.

може и селерон с GTX650Ti. Ще върви по-добре от APU. Цс го ще си я цъкаш на средни настойки с 60+ кадъра

Недей пак с тоя селерон, моля те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и добре с тоя corei3 кво ще направи. Да играе cs-go с 20-30 кадъра ? Ако след време ще взима видео карта i3 е много по-добре, ама ако иска повече кадри сега няма да се получи с вградено видео.. Помисли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разходи се до тубата и виж как върви на HD 4440 (вграденото на i3). Като бутнеш детайлите на долу стига 60 FPS на по-ниска резолюция.

А пък със селерона след време, ще трябва да го сменя заедно с картата. Радвам, че си доволен от твоя, но недей го предлага на други, които могат да си позволят по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да прав си ама, това автора ще прецени, какво му е нужно сега. Ако ще стриймва gtx650 ще свърши работа (мисля че поддържа shadow play) ако може да увеличи малко бюджета и да се впише г3258(който след клок се изравнява с corei3)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да прав си ама, това автора ще прецени, какво му е нужно сега. Ако ще стриймва gtx650 ще свърши работа (мисля че поддържа shadow play) ако може да увеличи малко бюджета и да се впише г3258(който след клок се изравнява с corei3)

Ще може ли да ми направиш конфигурация с gtx650 ? :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богомиле, моля те спри да пишеш глупости, ще объркаш човека. В никъв случай G3258 няма да догони i3, стрийм със селерон няма да е тва деситилетие, и тая комбинация с GTX 650 няма смисъл. Ходи почети, изкарай повече опит с хардуер и тогава съветвай кой кво да взима.

@nRat3d Като гледам с тоя ник си фен на едноименния играч, прав ли си съм?

Логичните арианти са два - i3 + вградено видео или APU (AMD), което ще намираш няколко теми по-надолу.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за наглоста но ще може ли да ми дадеш 2-та вариянта, защото съм страшен индианец и идея си нямам за какво ми говорите в момента, и евентуално да ми кажеш според теб кой от тях е по-добър за игрите който споменах по-горе..относно ника...определено си прав :D:)

Богомиле, моля те спри да пишеш глупости, ще объркаш човека. В никъв случай G3258 няма да догони i3, стрийм със селерон няма да е тва деситилетие, и тая комбинация с GTX 650 няма смисъл. Ходи почети, изкарай повече опит с хардуер и тогава съветвай кой кво да взима.

@nRat3d Като гледам с тоя ник си фен на едноименния играч, прав ли си съм?

Логичните арианти са два - i3 + вградено видео или APU (AMD), което ще намираш няколко теми по-надолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то като цяло никоя конфирация от изброените не става за стрийм. Автора сам решава какво повече ще му е от полза. С APU после няма възможност за голям ъпдейт. Да от почти година се интересувам от хардуер и съм начил доста неща(най-вече от този форум). Разбирасе има доста по разбиращи от мен и се радвам да ми показват грешките... Всички haswell процесори поддържат HT, но просто при по-бюджетните процесори е изключена тази "ектра"... И ако имаше как да се отлючи при G3258 би разбил corei3 по всички параграфи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да записваш почти без загуба на кадри ( най-много 2-3), без да ти насича картината и за да стримваш добре, се насочи към външна видеокарта. За предпочитане на NVIDIA  след шеста серия, защо те имат тия опции. АМД също имат възможност за тия неща, но по мои наблюдения от тоя форум, загубата на кадри е по-голяма. С тоя i3  нито ще може да стриймваш като хората, нито да записваш качествени видеоклипове без загуба на кадри, нито пък ще играеш добре с вграденото видео. За жалост бюджета е малък и външна видеокарта може да се комбинира само с евтин процесор, което не е за предпочитане, но не и невъзможно. Сам си избирай какво искаш - сега да вземеш i3  и след време да добавиш някакво външно видео, което да ползваш за запис на клипове и стрийм или да минеш на вариант с по-слаб процесор, видео, подходящо за запис на клипове и стриймване, а след време като прецениш, че процесора не е добър и събереш парички, да го продадеш и замениш с по-добър. Загубата ти няма да е кой знае колко голяма. Може би 100-120 лева за някой i3  на старо. Иначе за видео ще трябва да дадеш над 200 лева, понеже няма какво старо да продадеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип предпочитам 2-рия вариянт, все пак ще мога да записвам и да стриймвам, а и след време наистина ще продам процесора за да го заменя с i3 :) Ако е възможно да ми напишеш един такъв вариянт с по-добро видео и по-слаб процесор който да заменя след време :)

За да записваш почти без загуба на кадри ( най-много 2-3), без да ти насича картината и за да стримваш добре, се насочи към външна видеокарта. За предпочитане на NVIDIA  след шеста серия, защо те имат тия опции. АМД също имат възможност за тия неща, но по мои наблюдения от тоя форум, загубата на кадри е по-голяма. С тоя i3  нито ще може да стриймваш като хората, нито да записваш качествени видеоклипове без загуба на кадри, нито пък ще играеш добре с вграденото видео. За жалост бюджета е малък и външна видеокарта може да се комбинира само с евтин процесор, което не е за предпочитане, но не и невъзможно. Сам си избирай какво искаш - сега да вземеш i3  и след време да добавиш някакво външно видео, което да ползваш за запис на клипове и стрийм или да минеш на вариант с по-слаб процесор, видео, подходящо за запис на клипове и стриймване, а след време като прецениш, че процесора не е добър и събереш парички, да го продадеш и замениш с по-добър. Загубата ти няма да е кой знае колко голяма. Може би 100-120 лева за някой i3  на старо. Иначе за видео ще трябва да дадеш над 200 лева, понеже няма какво старо да продадеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четеш особено ми се струва. С i3 стриймването ще е трудно (по-ниска резолюция/ефекти в играта), а да не говорим с още по-слаб от него.

Бюджета не ти позволява i3 + външна карта. След време като събереш парички можеш да добавиш карта (bilderа обясни към каква да се насочиш).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип предпочитам 2-рия вариянт, все пак ще мога да записвам и да стриймвам, а и след време наистина ще продам процесора за да го заменя с i3 :) Ако е възможно да ми напишеш един такъв вариянт с по-добро видео и по-слаб процесор който да заменя след време :)

Ако искаш сега по-слаб процесор, който да замениш, по-горе ти бе даден някакъв вариант. Само че тая GTX650Ti  е стара. По-добре е да се вземе GTX750  за 20 лева отгоре.  Ето един пример от Sky:

INTEL CELERON DUAL CORE G1820, 2.70GHz, 2MB, BOX, LGA1150

Крайна цена 626,63 лв.

С тая кутия е добре да се вземе и един 120 мм вкарващ вентилатор за да се охлажда по-добре хард диска. След време може да смениш процесора. 

Другия вариант е да си вземеш директно i3,  но видеото е доста по-слабо, а стримването и записа ще са за сметка на натоварения процесор, а това може да означава и доста голям спад на кадри. С GTX750  спадът и при стриймване в Twitch и при запис на видео е 2 до 3 фпс. Тоест, ако имаш 40 fps  при някоя игра, със запис те ще паднат на 38. Това не се забелязва, а и самият запис и стриймване не предизвикват насичане на картината, каквото често се появява, когато ползваш някоя програма за запис заради натоварения процесор.  Иначе Селерона може да те ограничи в някои игри като Crysis 3,  ако я играеш. Но пък той няма да е натоварен по време на запис и стриймване, а ще се занимава само с играта и евентуално някоя друга програма на заден план. То точно и затова две ядра са малко. 
Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време направо да се орентира към corei5(4 реални ядра) на старо, че не си струва да се взима corei3(2 ядра и 4 трейда), който не е чак толкова мощен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш сега по-слаб процесор, който да замениш, по-горе ти бе даден някакъв вариант. Само че тая GTX650Ti  е стара. По-добре е да се вземе GTX750  за 20 лева отгоре.  Ето един пример от Sky:

INTEL CELERON DUAL CORE G1820, 2.70GHz, 2MB, BOX, LGA1150

Крайна цена 626,63 лв.

С тая кутия е добре да се вземе и един 120 мм вкарващ вентилатор за да се охлажда по-добре хард диска. След време може да смениш процесора. 

Другия вариант е да си вземеш директно i3,  но видеото е доста по-слабо, а стримването и записа ще са за сметка на натоварения процесор, а това може да означава и доста голям спад на кадри. С GTX750  спадът и при стриймване в Twitch и при запис на видео е 2 до 3 фпс. Тоест, ако имаш 40 fps  при някоя игра, със запис те ще паднат на 38. Това не се забелязва, а и самият запис и стриймване не предизвикват насичане на картината, каквото често се появява, когато ползваш някоя програма за запис заради натоварения процесор.  Иначе Селерона може да те ограничи в някои игри като Crysis 3,  ако я играеш. Но пък той няма да е натоварен по време на запис и стриймване, а ще се занимава само с играта и евентуално някоя друга програма на заден план. То точно и затова две ядра са малко. 

Извинявам се, че нахалствам с простотията си отново, но понеже искам да го взема сглобен, ще е възможно ли да ми го направите сглобен, примерно от тук : http://pcmall.bg/configuratorили от друг подобен сайт, понеже съм страхотен индианец, а се изискват и ССД, Звукова карта, СД/ДВД и Охлаждане, а и представа си нямам какви трябва да са и не искам да объркам нещо..или евентуално да ми напишете и тях..отново се извинявам за нахалството, но просто по-голям индианец не сте виждали :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В скай/никем ще ти я сглобят безплатно, но трябва да го споменеш като ти звъннат. Още един път ти напомням, че с i3-ката пак ще цъкаш със 60 FPS лига. Решението си е твое все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AnonymousGamer
      Предложете някви игри за лаптоп с следните характеристики 
      ProBook 6475B ; 
      AMD A6-4400M 2.7 GHz ;
       4GB DDR3 (RAM)
       AMD Radeon HD 7520G - 512 MB, Core: 686 MHz

П.С извинявам се ако темата ми не е в правилният раздел нов съм 
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от loranst looa
      Здравейте приятели можели да ми препоръчате каква коя видео карта вградена за лаптоп е по добра Intel HD Graphics 3000
      или  Intel HD Graphics 4000 аз мисля че втората е по добра на нея могат ли да се играят тежки игри и да се гледа видео в най- висока резолюция  
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.