Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си сглобя нов компютър (ще си го ползвам, докато имам достатъчно финанси за друг с DDR4 и т.н.). Спрял съм се на това:

Дъно

Процесор

РАМ памет

Видео карта

Захранване

Охлаждане

Ще се ползва за всичко, но не и за супер тежки игри на макс. настройки. Евентуално Crysis 1/2/3, Prototype 1/2, последния Tomb Raider, от чисто любопитство Evolve, останалите игри са 2D. Програми: Visual Studio 2015, Photoshop, ей така за разучаване - Cinema 4D, 3DS Max, ZBrush, Unreal Engine, Unity, After Effects. Visual Studio ми е най-важно, така че не е кой знае какъв проблем ако другите програми не вървят гладко. Имам още един вариант за видео карта - ASUS GT740-OC-1GD5 , но не знам дали ще има смисъл от тази 1GB GDDR5 памет в конкретния случай. Разгледах сравнителни таблици за горепосочения процесор и някои други като i3 4330, 4370 и i5 4460, но кой знае каква разлика не видях, докато разликата в цените е осезаема. Включително гледах и сравнения между i3 и AMD, макар и двуядрен i3 излиза по-добър от който и да е AMD, затова в крайна сметка останах с първоначалния ми избор. И последно - има ли смисъл от друго охлаждане за този процесор или това в комплекта ще ми върши работа? Та така, това е общо взето. Добра ли е според вас конфигурацията? Ако имате съвети или препоръки, слушам.

Редактирано от niki87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 730 и 4ГБ памет да и сложиш пак си остава зле та не взимай на предвид количеството памет като гледаш нисък клас видеокарти.

Интересува те видът а именно да е GDDR5. Картите при които количеството има значение така или иначе ще са само с нея.

Захранване от 500W не ти трябва освен ако няма да купуваш тройно по-скъпа видеокарта.

ЖАР са с неизгодни цени и имат навика да се ебават с гаранционния срок на компонентите. Придържай се към Скай или Никем.

Консумацията под товар ще е доста под 150W която и Nvidia да вземеш до 750TI та първото е над два пъти над необходимото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор. Да разбирам ли, че процесора ще върши що годе добра работа за изброените по-горе неща? Не получих отговор и дали охлаждането, което пристига с процесора ще върши работа? Понеже не знаех за Nikem, прегледах сайта и избрах малко по-различни компоненти:

Дъно

Процесор

РАМ памет

За захранване сега не знам понеже видях по-добри видео карти, но да кажем примерно това: Захранване

Видео картите, на които хвърлих око са тези (подредени от най-скъпата към най-евтината):

GB-N75TOC-2GL---GTX750TI-2G-G5

PALIT-GTX750TI-STORMX-OC-2G-D5

MSI-GTX750-GAMING-N750-TF-1GD5-OC

ASUS-GTX750-PHOC-1GD5

PALIT-GTX650TI-1GB-D5

Кутия не съм избирал понеже, доколкото разбрах MicroATX пасва на кутии за ATX. Така ли е наистина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля поправете си линковете към частите чрез тагове.

Захранването не ми харесва, бих препоръчал това - EVGA-430W-80-PLUS-100-W1-0430-KR. Видеокартата - която ви е по-угодна за според бюджета. mATX дъно ще си пасне на ATX кутия без проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за предложението Techmaniac, но това захранване го няма налично. За последно конфигурацията ще бъде:

Дъно

Процесор

РАМ памет

Видео карта

Захранване

Сега обаче ми трябва съвет дали захранването ще се справи с цялата система, защото видео картата е GTX 750 Ti или да търся 450W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто вече отговори на въпроса.

Консумацията под товар ще е доста под 150W която и Nvidia да вземеш до 750TI та първото е над два пъти над необходимото.

Линка за RAM памeтта ти е от Jar. 

По-добре е дъно с чипсет B85, като ще даваш 100 лева - GB B85M-D2V

За 2 левчета отгоре можеш да вземеш 500 ватовата EVGA от Sky - Линк

И последно - има ли смисъл от друго охлаждане за този процесор или това в комплекта ще ми върши работа?

Освен ако не държиш на пълна тишина, не.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Збита информация от казаното до сега в темата :)

4GB DDR3 1600 A-DATA x 2
PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5
PSU Chieftec GPA-500B8 500W
GB B85M-D2V
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
SHENHA ATX TOWER V6

Обща стойност - 806.58 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/45925p2r50876p1r2188p1r50309p1r53657p1r50038p1rf.html

ако ти остават парички вземи си 2 перки от тези http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто вече отговори на въпроса.

Линка за RAM памeтта ти е от Jar. 

По-добре е дъно с чипсет B85, като ще даваш 100 лева - GB B85M-D2V

За 2 левчета отгоре можеш да вземеш 500 ватовата EVGA от Sky - Линк

Освен ако не държиш на пълна тишина, не.

Сигурно ще прозвучи много глупаво, но се отказах от паметта от Nikem, защото няма снимка. Намерих някаква в Google, но не съм сигурен дали е същата. "Гола" плочка не ми се взема, защото ако разбирам правилно тези с металната "риза" (не се сещам за точната дума в момента) се охлаждат по-добре, а и държа да е Kingston (цената в Jar падна с 5лв.). Освен това в Jar мога да поръчам и да получа частите без пари, а Nikem нямат офиси в Русе за съжаление. Захранването го приемам за момента. Дъното ми се иска да е ASUS. В момента съм с ASUS и вече 8 години НИКАКВИ проблеми, освен един леко издут кондензатор от скоро, но пак всичко си работи нормално. Видях каква е разликата между H81 и B85, но мисля че два слота за РАМ (дъното поддържа до 16GB, така че ако видя зор с 4GB слагам 8 или 16GB и всичко е ОК), два USB 3.0 изхода и два SATA 6Gbps ще ми бъдат напълно достатъчни.

Explo, благодаря за предложението, но не мога да надхвърля 800лв. (включително доставката). Първоначално беше за 700лв., след това 750, а сега си отпускам макс. до 780-790. Надявам се, че захранването от Sky с доставката ще влезе в границата ми.

П.П. Всъщност като гледам и двете дъна много си приличат и информацията от линка нещо не се връзва. И двете дъна са с по два слота за памет. Може ли да ми обясниш каква е разликата, enigmatic?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

махни едната плочка рам и цената пада с 48 лева

Аз рам а-дата до сега не съм виждал повредена в живота си :) радиатор на рама не е задължителен а за твоята конфигурация рам с радиатор е безсмислена.

Доставката ще ти е макс 20 , 25 лева.

стария ми комп от 2007г. с дъно гигабайт  няма нито един подут кондензатор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радиатор на паметта е чисто и просто дизайнерска простотия с цел да те ошушкат с повече пари и няма практична цел.

Всъщност понякога даже пречи.

Чифтето е по-изгодно от Евгата (виж им цените) като и двете са 34А ако сравняваме 430W модели.

При 500W вече имаме разлика с 2А за Евгата но с тия видеокарти и 300W захранване е много над нужното.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристенява ме това, че за видео картата пише че трябва 400W захранване. Не знам колко ще "ядат" всички части заедно (така и не разбрах как се смята). В крайна сметка едно 400-430W ще ми е достатъчно, ако съм разбрал правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750ti е 75 вата (тегли само от PCI слота), i3 e 50-60. Както наруто спомена, а аз го цититирах - реално повече от 150 вата няма да харчи. Тия препоръки са към потребителите с некачествени захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картите под товар са от 60W надолу в зависимост коя избереш. Общата консумация е под 150W.

Китайско захранване от 400W може да е 17А (204W) та производителя се застрахова по-всякакъв начин иначе консумацията си я пише.

За това като ти дадох линкове съм написал колко са на 12В линия и колко ще е общата консумация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно ще прозвучи много глупаво, но се отказах от паметта от Nikem, защото няма снимка. Намерих някаква в Google, но не съм сигурен дали е същата. "Гола" плочка не ми се взема

Глупово си е наистина.  Модела си е тоя дето го пише.

а и държа да е Kingston (цената в Jar падна с 5лв.)

Паднала е друг път, я гледай колко е никем

П.П. Всъщност като гледам и двете дъна много си приличат и информацията от линка нещо не се връзва. И двете дъна са с по два слота за памет. Може ли да ми обясниш каква е разликата, enigmatic?

B85 има PCI-Express 3.0, H81 е с 2.0.

Не ми се смята, но реално изглежда, че надценките в Jar ще ти излезнат колкото доставката от Никем.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупово си е наистина.  Модела си е тоя дето го пише.

Паднала е друг път, я гледай колко е

никем

B85 има PCI-Express 3.0, H81 е с 2.0.

Не ми се смята, но реално изглежда, че надценките в Jar ще ти излезнат колкото доставката от Никем.

Много ти благодаря за отговора. Сега вече всичко ми е ясно. Щом захранването не е проблем ще опитам първо с моето,

мисля че е 300W. Със SATA кабели е. Ще проверя. Хем може да спестя някой лев. Финално решение (надявам се наистина да е така):

ASUS-B85M-K--B85-LGA1150

I3-4170-3.7GHZ-3MB-LGA1150-BOX

4GB-DDR3-1600-KINGSTON

GB-N75TOC-2GL---GTX750TI-2G-G5

Ииии евентуално ще останат малко пари за друго захранване, ако моето не се справи случайно. Не знам само този процесор защо е с 3лв. по-евтин от 4160 след като е по-нов, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването не е само ватове. Вече ти писаха колегите, гледай колко ампера има на 12 волтовата линия. Освен това е много важно и качеството на захранващия блок, пулсации, защити...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах моето, но понеже няма с какво да щракна снимка си записах какво пише в таблицата. Най-отдолу пише: +5V & +3.3V COMBINED 130W; +5V & +3.3V & +12V COMBINED 435W; TOTAL OUTPUT 450W. Това би трябвало да е моето захранване. Намерих го по модела (иначе на него си пише Jarcomputers).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пробвам с моето, а ако има проблем ще взема ново. Като че ли това е всичко. Много ви благодаря за отговорите и търпението! Един въпрос извън тази тема - BIOS-а ми е пълно мазало, буквите са разменени и т.н. Предполагам, че е от батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има проблем ще е късно. Смисъл при някой токов удар може не само захранването да замине.

Това е проблема на спестените защити а не че няма да може да захрани видеокартата.

пс. Може да ти се стори странен въпроса но като мига крушката за осветление рестартира ли се компютъра?

Всъщност имало ли е случай да се рестартира докато правиш нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ме вбесява. Ако тока премигне (съответно крушката в стаята само премигва), а компютъра се изключва. Ииии май ще трябва друго захранване да се взема. Нещо читаво за до 90лв. дали ще се намери? Това става ли примерно? SHARKOON-WPM-500W-V2-80-PLUS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда явно захранването е боклук. Читавите при спад на напрежението не мърдат колкото и да мига крушката.
И да повторя престани да гледаш ватовете дето ги пишат с големи цифри понеже и 200W ти върши работа.
Вече съм ти дал линкове за прилични захранвания та си избирай.

пс. За повече пари Super Flower Amazon Bronze 450W а това е още по-добро въпреки по-малката цифричка.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"По-слабото" и да искам не мога да го взема в момента. От предишните линкове, които си ми дал се спирам на това. Поне има защита от спад и повишаване на напрежението. Намерих още 3:

FORTRON FSP400-60GHN, 400W

FORTRON HEXA+400, 400W

FORTRON FSP350-60GHN, 350W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде честит да ми е! Сглобих го, захранване по-нататък... :( Направо се преродих, всичко се отваря моментално и всичко е толкова плавно...  :no-no: Не мога да се нарадвам. Много ви благодаря за помощта, за търпението и доброто отношение. Искам да питам някой от вас, ако се е занимавал с UEFI, има ли начин да сложа Windows през UEFI без да се налага да трия всички дялове на HDD-то ми? И дали ще има някаква разлика в бързодействието или да го правя, когато си взема SSD? И последно, да рискувам ли да ъпдейтна BIOS-a? Гледам, че е версия 1003, а уж Haswell процесорите се поддържали от 1004 нагоре... Не знам какво да правя.  :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито :) новия комп си е мехлем винаги :)

Премести файловете си в диск D и си преинсталирай компютъра най-добре си е на чисто с ново дъно.

Аз винаги си ъпдейтвам биоса няма проблеми стига да нямаш кофти захранване и да мигне тока :)

edit: https://www.youtube.com/watch?v=Qk6_K9hVu_k

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1836130/flip-uefi-secure-boot-data-loss-requires-windows.html

ако имаш нещо по-ценно от снимки да но ако са снимки само ги качи някъде и преинсталирай без да се занимаваш с глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.