Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си сглобя нов компютър (ще си го ползвам, докато имам достатъчно финанси за друг с DDR4 и т.н.). Спрял съм се на това:

Дъно

Процесор

РАМ памет

Видео карта

Захранване

Охлаждане

Ще се ползва за всичко, но не и за супер тежки игри на макс. настройки. Евентуално Crysis 1/2/3, Prototype 1/2, последния Tomb Raider, от чисто любопитство Evolve, останалите игри са 2D. Програми: Visual Studio 2015, Photoshop, ей така за разучаване - Cinema 4D, 3DS Max, ZBrush, Unreal Engine, Unity, After Effects. Visual Studio ми е най-важно, така че не е кой знае какъв проблем ако другите програми не вървят гладко. Имам още един вариант за видео карта - ASUS GT740-OC-1GD5 , но не знам дали ще има смисъл от тази 1GB GDDR5 памет в конкретния случай. Разгледах сравнителни таблици за горепосочения процесор и някои други като i3 4330, 4370 и i5 4460, но кой знае каква разлика не видях, докато разликата в цените е осезаема. Включително гледах и сравнения между i3 и AMD, макар и двуядрен i3 излиза по-добър от който и да е AMD, затова в крайна сметка останах с първоначалния ми избор. И последно - има ли смисъл от друго охлаждане за този процесор или това в комплекта ще ми върши работа? Та така, това е общо взето. Добра ли е според вас конфигурацията? Ако имате съвети или препоръки, слушам.

Редактирано от niki87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 730 и 4ГБ памет да и сложиш пак си остава зле та не взимай на предвид количеството памет като гледаш нисък клас видеокарти.

Интересува те видът а именно да е GDDR5. Картите при които количеството има значение така или иначе ще са само с нея.

Захранване от 500W не ти трябва освен ако няма да купуваш тройно по-скъпа видеокарта.

ЖАР са с неизгодни цени и имат навика да се ебават с гаранционния срок на компонентите. Придържай се към Скай или Никем.

Консумацията под товар ще е доста под 150W която и Nvidia да вземеш до 750TI та първото е над два пъти над необходимото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор. Да разбирам ли, че процесора ще върши що годе добра работа за изброените по-горе неща? Не получих отговор и дали охлаждането, което пристига с процесора ще върши работа? Понеже не знаех за Nikem, прегледах сайта и избрах малко по-различни компоненти:

Дъно

Процесор

РАМ памет

За захранване сега не знам понеже видях по-добри видео карти, но да кажем примерно това: Захранване

Видео картите, на които хвърлих око са тези (подредени от най-скъпата към най-евтината):

GB-N75TOC-2GL---GTX750TI-2G-G5

PALIT-GTX750TI-STORMX-OC-2G-D5

MSI-GTX750-GAMING-N750-TF-1GD5-OC

ASUS-GTX750-PHOC-1GD5

PALIT-GTX650TI-1GB-D5

Кутия не съм избирал понеже, доколкото разбрах MicroATX пасва на кутии за ATX. Така ли е наистина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля поправете си линковете към частите чрез тагове.

Захранването не ми харесва, бих препоръчал това - EVGA-430W-80-PLUS-100-W1-0430-KR. Видеокартата - която ви е по-угодна за според бюджета. mATX дъно ще си пасне на ATX кутия без проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много благодаря за предложението Techmaniac, но това захранване го няма налично. За последно конфигурацията ще бъде:

Дъно

Процесор

РАМ памет

Видео карта

Захранване

Сега обаче ми трябва съвет дали захранването ще се справи с цялата система, защото видео картата е GTX 750 Ti или да търся 450W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наруто вече отговори на въпроса.

Консумацията под товар ще е доста под 150W която и Nvidia да вземеш до 750TI та първото е над два пъти над необходимото.

Линка за RAM памeтта ти е от Jar. 

По-добре е дъно с чипсет B85, като ще даваш 100 лева - GB B85M-D2V

За 2 левчета отгоре можеш да вземеш 500 ватовата EVGA от Sky - Линк

И последно - има ли смисъл от друго охлаждане за този процесор или това в комплекта ще ми върши работа?

Освен ако не държиш на пълна тишина, не.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Збита информация от казаното до сега в темата :)

4GB DDR3 1600 A-DATA x 2
    PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5
    PSU Chieftec GPA-500B8 500W
    GB B85M-D2V
    I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
    SHENHA ATX TOWER V6

Обща стойност - 806.58 лв. с ДДС

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/45925p2r50876p1r2188p1r50309p1r53657p1r50038p1rf.html

ако ти остават парички вземи си 2 перки от тези http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наруто вече отговори на въпроса.

Линка за RAM памeтта ти е от Jar. 

По-добре е дъно с чипсет B85, като ще даваш 100 лева - GB B85M-D2V

За 2 левчета отгоре можеш да вземеш 500 ватовата EVGA от Sky - Линк

Освен ако не държиш на пълна тишина, не.

Сигурно ще прозвучи много глупаво, но се отказах от паметта от Nikem, защото няма снимка. Намерих някаква в Google, но не съм сигурен дали е същата. "Гола" плочка не ми се взема, защото ако разбирам правилно тези с металната "риза" (не се сещам за точната дума в момента) се охлаждат по-добре, а и държа да е Kingston (цената в Jar падна с 5лв.). Освен това в Jar мога да поръчам и да получа частите без пари, а Nikem нямат офиси в Русе за съжаление. Захранването го приемам за момента. Дъното ми се иска да е ASUS. В момента съм с ASUS и вече 8 години НИКАКВИ проблеми, освен един леко издут кондензатор от скоро, но пак всичко си работи нормално. Видях каква е разликата между H81 и B85, но мисля че два слота за РАМ (дъното поддържа до 16GB, така че ако видя зор с 4GB слагам 8 или 16GB и всичко е ОК), два USB 3.0 изхода и два SATA 6Gbps ще ми бъдат напълно достатъчни.

Explo, благодаря за предложението, но не мога да надхвърля 800лв. (включително доставката). Първоначално беше за 700лв., след това 750, а сега си отпускам макс. до 780-790. Надявам се, че захранването от Sky с доставката ще влезе в границата ми.

П.П. Всъщност като гледам и двете дъна много си приличат и информацията от линка нещо не се връзва. И двете дъна са с по два слота за памет. Може ли да ми обясниш каква е разликата, enigmatic?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

махни едната плочка рам и цената пада с 48 лева

Аз рам а-дата до сега не съм виждал повредена в живота си :) радиатор на рама не е задължителен а за твоята конфигурация рам с радиатор е безсмислена.

Доставката ще ти е макс 20 , 25 лева.

стария ми комп от 2007г. с дъно гигабайт  няма нито един подут кондензатор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Радиатор на паметта е чисто и просто дизайнерска простотия с цел да те ошушкат с повече пари и няма практична цел.

Всъщност понякога даже пречи.

Чифтето е по-изгодно от Евгата (виж им цените) като и двете са 34А ако сравняваме 430W модели.

При 500W вече имаме разлика с 2А за Евгата но с тия видеокарти и 300W захранване е много над нужното.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пристенява ме това, че за видео картата пише че трябва 400W захранване. Не знам колко ще "ядат" всички части заедно (така и не разбрах как се смята). В крайна сметка едно 400-430W ще ми е достатъчно, ако съм разбрал правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

750ti е 75 вата (тегли само от PCI слота), i3 e 50-60. Както наруто спомена, а аз го цититирах - реално повече от 150 вата няма да харчи. Тия препоръки са към потребителите с некачествени захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картите под товар са от 60W надолу в зависимост коя избереш. Общата консумация е под 150W.

Китайско захранване от 400W може да е 17А (204W) та производителя се застрахова по-всякакъв начин иначе консумацията си я пише.

За това като ти дадох линкове съм написал колко са на 12В линия и колко ще е общата консумация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сигурно ще прозвучи много глупаво, но се отказах от паметта от Nikem, защото няма снимка. Намерих някаква в Google, но не съм сигурен дали е същата. "Гола" плочка не ми се взема

Глупово си е наистина.  Модела си е тоя дето го пише.

а и държа да е Kingston (цената в Jar падна с 5лв.)

Паднала е друг път, я гледай колко е никем

П.П. Всъщност като гледам и двете дъна много си приличат и информацията от линка нещо не се връзва. И двете дъна са с по два слота за памет. Може ли да ми обясниш каква е разликата, enigmatic?

B85 има PCI-Express 3.0, H81 е с 2.0.

Не ми се смята, но реално изглежда, че надценките в Jar ще ти излезнат колкото доставката от Никем.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глупово си е наистина.  Модела си е тоя дето го пише.

Паднала е друг път, я гледай колко е

никем

B85 има PCI-Express 3.0, H81 е с 2.0.

Не ми се смята, но реално изглежда, че надценките в Jar ще ти излезнат колкото доставката от Никем.

Много ти благодаря за отговора. Сега вече всичко ми е ясно. Щом захранването не е проблем ще опитам първо с моето,

мисля че е 300W. Със SATA кабели е. Ще проверя. Хем може да спестя някой лев. Финално решение (надявам се наистина да е така):

ASUS-B85M-K--B85-LGA1150

I3-4170-3.7GHZ-3MB-LGA1150-BOX

4GB-DDR3-1600-KINGSTON

GB-N75TOC-2GL---GTX750TI-2G-G5

Ииии евентуално ще останат малко пари за друго захранване, ако моето не се справи случайно. Не знам само този процесор защо е с 3лв. по-евтин от 4160 след като е по-нов, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването не е само ватове. Вече ти писаха колегите, гледай колко ампера има на 12 волтовата линия. Освен това е много важно и качеството на захранващия блок, пулсации, защити...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледнах моето, но понеже няма с какво да щракна снимка си записах какво пише в таблицата. Най-отдолу пише: +5V & +3.3V COMBINED 130W; +5V & +3.3V & +12V COMBINED 435W; TOTAL OUTPUT 450W. Това би трябвало да е моето захранване. Намерих го по модела (иначе на него си пише Jarcomputers).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи пробвам с моето, а ако има проблем ще взема ново. Като че ли това е всичко. Много ви благодаря за отговорите и търпението! Един въпрос извън тази тема - BIOS-а ми е пълно мазало, буквите са разменени и т.н. Предполагам, че е от батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има проблем ще е късно. Смисъл при някой токов удар може не само захранването да замине.

Това е проблема на спестените защити а не че няма да може да захрани видеокартата.

пс. Може да ти се стори странен въпроса но като мига крушката за осветление рестартира ли се компютъра?

Всъщност имало ли е случай да се рестартира докато правиш нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно това ме вбесява. Ако тока премигне (съответно крушката в стаята само премигва), а компютъра се изключва. Ииии май ще трябва друго захранване да се взема. Нещо читаво за до 90лв. дали ще се намери? Това става ли примерно? SHARKOON-WPM-500W-V2-80-PLUS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда явно захранването е боклук. Читавите при спад на напрежението не мърдат колкото и да мига крушката.
    И да повторя престани да гледаш ватовете дето ги пишат с големи цифри понеже и 200W ти върши работа.
    Вече съм ти дал линкове за прилични захранвания та си избирай.

пс. За повече пари Super Flower Amazon Bronze 450W а това е още по-добро въпреки по-малката цифричка.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"По-слабото" и да искам не мога да го взема в момента. От предишните линкове, които си ми дал се спирам на това. Поне има защита от спад и повишаване на напрежението. Намерих още 3:

FORTRON FSP400-60GHN, 400W

FORTRON HEXA+400, 400W

FORTRON FSP350-60GHN, 350W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде честит да ми е! Сглобих го, захранване по-нататък... :( Направо се преродих, всичко се отваря моментално и всичко е толкова плавно...  :no-no: Не мога да се нарадвам. Много ви благодаря за помощта, за търпението и доброто отношение. Искам да питам някой от вас, ако се е занимавал с UEFI, има ли начин да сложа Windows през UEFI без да се налага да трия всички дялове на HDD-то ми? И дали ще има някаква разлика в бързодействието или да го правя, когато си взема SSD? И последно, да рискувам ли да ъпдейтна BIOS-a? Гледам, че е версия 1003, а уж Haswell процесорите се поддържали от 1004 нагоре... Не знам какво да правя.  :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честито :) новия комп си е мехлем винаги :)

Премести файловете си в диск D и си преинсталирай компютъра най-добре си е на чисто с ново дъно.

Аз винаги си ъпдейтвам биоса няма проблеми стига да нямаш кофти захранване и да мигне тока :)

edit: https://www.youtube.com/watch?v=Qk6_K9hVu_k

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1836130/flip-uefi-secure-boot-data-loss-requires-windows.html

ако имаш нещо по-ценно от снимки да но ако са снимки само ги качи някъде и преинсталирай без да се занимаваш с глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от C20XE l457
        От доста време имам следния проблем, по някои път като пусна някои клип например в YT и звука ми спира, понякога и самият клип забива на 1-та секунда понякога не. Точно до преди това например си е имало звук не е като от началото на пускането на компютъра. За половин секунда се чува някакво като пращене за много кратко и спира звука. Преди го оправях като пусках клипа няколко пъти (Restart на страницата Crtl + R) и на X-тия път тръгва звука, но може и да е от 2-рия или от 50-тия няма зависимост. После разбрах как да го оправятм от Services на Window Audio давам десен и Restart и като рефрашна има звук. Също съм забелязал, че не го прави по време на възприозвеждане в смисъл не го прави по средата на песента или на разговор по вайбър, а само в началото. Не знам дали е софтуерен бъг или нещо понеже съм преинсталнал WIN-а сигурно 5-6 пъти и пак си го има проблема, пък не знам щом от Services мога да го оправям дали може да е хардуерен, малко или много ако нещо по дъното (понеже съм с вградена звукова карта нямам отделна) е заминало или ще има или няма да има звук.. 

• от DangerousWolf
        Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
      • от kolib4iata
        Здравейте.Имам захранване FSP HEXA 500W - http://www.fsplifestyle.com/PROP161000104/
        На кратко има две 12 волтови линии всяка по 18 ампера.Да разбирам ли, че едната е за процесора другата за видеото?Ако е така може ли да сложа видео карта GTX 980 като я дават 165 вата или грубо 14 ампера.
      • от icaka9
        Привет хора! Искам да попитам хората с Galaxy A3 2017 за мнения(впечатления) относно работата на телефона, бързината му, качество на камера и видео, след време дали се забавя, дали забива....като цяло как се държи и ако може някой, който го има и го ползва да направи едно кратко видео дали на 720p или на 1080p без значение...2-3 минутки на светло и на тъмно(с лампа или лампички да светят в тъмното и силна музика....в дискотека или бар или клуб,концерт или у дома) това което искам да видя е дали от светлината на лампа в тъмното има такива подобни на саби отблясъци и блестене от светлината на лампата и също микрофона какво качество на звук вади на запис с силна музика от концерт или нещо от сорта....защото в момента съм с Iphone SE и това може да се каже, че е единственото нещо което ме спира да взема Galaxy-то.....много ще съм благодарен на човека, който може да ми направи тази услуга, защото не знам как и къде по друг начин мога да го тествам аз като го нямам.....Благодаря!
      • от axeloi12
        http://rmania.net/workstations-dell--precision-t5400-eight-cores-2x-quad-core-xeon-e5405-16gb-ram-quadro-3050.html
         тва ми е компа  искам да попитам ще стане ли да и сложа EVGA Geforce GTX 1070 8 GB  или поне 1060ти ?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.