Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Дано съм уцелила къде да задам въпроса си. Проблемът се състои в това, че индикатора за батериите показва постоянно, че трябва да се сменят и апарата се изключва. Батериите са заредени, пробвала съм и с др. чифт, отново заредени. Проблем се появява и при приятели със същата марка фотоапарат, но различен модел. Къде може да е проблемът? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е често срещан проблем при по-старите модели на Canon от ниския клас, работещи с АА батерии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Дано съм уцелила къде да задам въпроса си. Проблемът се състои в това, че индикатора за батериите показва постоянно, че трябва да се сменят и апарата се изключва. Батериите са заредени, пробвала съм и с др. чифт, отново заредени. Проблем се появява и при приятели със същата марка фотоапарат, но различен модел. Къде може да е проблемът?

Пробвали ли сте с алкални (тоест не акумулаторни/NiMH) батерии?
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам фотоапарат на същата марка, но друг модел и не се оплаквам от проблеми.

Аз бих проверил , какво е състоянието на контактните пластини в отделението за батериите.

Откога започна да се проявява проблемът ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не се ползва често, така че не мога да кажа със сигурност от кога, но последната година е ползван 3-4 пъти и на втория може би започна да се появява.

Пробвали ли сте с алкални (тоест не акумулаторни/NiMH) батерии?

Да, проблемът остава ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Често срещано е при стари модели от А серията. Пробвал съм всичко и не иска да се оправи и седи в чекмеджето.

И темата се мести в подходящия раздел

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не съм нацелила раздела :) От Canon Bulgaria ми казаха, че е сервизен проблем, но още не съм го носила в сервиз, за да кажат дали може да се оправи или не.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не съм нацелила раздела :) От Canon Bulgaria ми казаха, че е сервизен проблем, но още не съм го носила в сервиз, за да кажат дали може да се оправи или не.

Тази камера мисля е доста стар модел (2008), така че си помислете дали си заслужава ремонта. В момента има много по-добри камери за малко пари

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.