Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нова съм в този сайт. Регистрирах се за да открия откъде идва проблема с компа ми. Изключва се сам. Почистих го но положението му се влоши. Преди да го изчистя изгазваше на 25-30 миути. Сега това се влоши. Започна да се изключва през 20 минути. Когато гледам филм се изключва за 18-19 минути дори и по малко. Четох в сайтовете за програма с която се следи температурата и си изтеглих CPUcool. Temp1 стигаше някъде до 100 градуса и се изключваше. Когато духа вятър навън той остава включен някъде до 1 час. Днес го разглеждах и видях че едната му перка отзад не работи и котията прегрява. Някакви савети как да го оправя? И между другото когато го почистих имаше една несвързана жица. Възможноли е да е от това? Моля ви пишете много ми е спешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, нова съм в този сайт. Регистрирах се за да открия откъде идва проблема с компа ми. Изключва се сам. Почистих го но положението му се влоши. Преди да го изчистя изгазваше на 25-30 миути. Сега това се влоши. Започна да се изключва през 20 минути. Когато гледам филм се изключва за 18-19 минути дори и по малко. Четох в сайтовете за програма с която се следи температурата и си изтеглих CPUcool. Temp1 стигаше някъде до 100 градуса и се изключваше. Когато духа вятър навън той остава включен някъде до 1 час. Днес го разглеждах и видях че едната му перка отзад не работи и котията прегрява. Някакви савети как да го оправя? И между другото когато го почистих имаше една несвързана жица. Възможноли е да е от това? Моля ви пишете много ми е спешно.

Занесете го в сервиз за смяна на термопаста, подмяна на вентилатора който не работи, и пълна хардуерна профилактика.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Перката отзад 100% е на захранването. То прегрява и топли корпуса на кутията. Трябва да го смениш, става дума за цялото захранване, за да няма после тема "Изгоря ми компютъра"...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя е написала че процесора стига до 100 градуса. По-скоро несвързаната жица е от вентилатора на процесора и горкия го кара на пасивно. А може и двете неща едновременно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направо на компютъра трябва да се сложи златен медал, че е издържал на такова "дране". Вероятно е някоя студена конфигурация.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мименце , Вие предполагам можете да правите някой работи , които другите не могат  ;) както ви казаха по горе , занесете компютъра на човек който разбира , да провери кои вентилатори не работят , предполагам че трябва да се сменят - те  са блокирали и е по добре нови , от колкото да се почистят и смажат и след месец , два , пак да заковат  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Занесете го в сервиз за смяна на термопаста, подмяна на вентилатора който не работи, и пълна хардуерна профилактика.

Благодаря на всички ви за саветите! Перките започнаха да мърдат леко но не достатъчо. И това за температурате съм се объркала стига до 120 градуса и се изключва - най често когато гледам филми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не го пускай че ще думне  ;)  перките са блокирали и да се движат - не е колкото трябва  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Перката отзад 100% е на захранването. То прегрява и топли корпуса на кутията. Трябва да го смениш, става дума за цялото захранване, за да няма после тема "Изгоря ми компютъра"...

Благодаря за съвета. Не съм много наясно с тези неща но поне разбрах къде е захранването. Ще го занеса! Перките се мърдат леко но не достатъчно колко трябва

Тя е написала че процесора стига до 100 градуса. По-скоро несвързаната жица е от вентилатора на процесора и горкия го кара на пасивно. А може и двете неща едновременно.

И аз се чудя да не е от някоя жица понеже когато го чистих имаше една несвързана жица. Благодаря за отговара!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за саветите! Перките започнаха да мърдат леко но не достатъчо. И това за температурате съм се объркала стига до 120 градуса и се изключва - най често когато гледам филми

Този коментар ще го сметна като шега и подигравка. Мърдането леко на вентилаторите означава, че са вече повредени от попадналата прах в тях и съответно не работят. А това 120 градуса ако още няколко пъти до изтествате ще се простите с компютъра. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мименце , Вие предполагам можете да правите някой работи , които другите не могат  ;) както ви казаха по горе , занесете компютъра на човек който разбира , да провери кои вентилатори не работят , предполагам че трябва да се сменят - те  са блокирали и е по добре нови , от колкото да се почистят и смажат и след месец , два , пак да заковат  :D

Ще го направя! Аз нъ съм експертка а поне там ще направят нещо с задния вентилатор който не работи

Този коментар ще го сметна като шега и подигравка. Мърдането леко на вентилаторите леко означава, че са вече повредени от попадналата прах в тях и съответно не работят. А това 120 градуса ако още няколко пъти до изтествате ще се простите с компютъра. 

Благодаря за отговора. Ще го занеса да го видят! Аз не съм много наясно с тези неща.

Не го пускай че ще думне  ;)  перките са блокирали и да се движат - не е колкото трябва  :D

Добре! Благодаря ти

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще го направя! Аз нъ съм експертка а поне там ще направят нещо с задния вентилатор който не работи

Благодаря за отговора. Ще го занеса да го видят! Аз не съм много наясно с тези неща.

Не считай коментара ми като обвинение към теб или нещо от този сорт. Просто ако искаш да имаш компютър ще трябва да му се прави необходимата профилактика. След това ако искаш може да ти дадем линкове как се прави подобна процедура, дори и в домашни условия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не считай коментара ми като обвинение към теб или нещо от този сорт. Просто ако искаш да имаш компютър ще трябва да му се прави необходимата профилактика. След това ако искаш може да ти дадем линкове как се прави подобна процедура, дори и в домашни условия.

Не това не е обида вие просто ми казвате последствята. А колко до това в къщи аз няма да го направя а ще го занеса на сервиз. Но ако може ми дайте линкове да видя какво се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не това не е обида вие просто ми казвате последствята. А колко до това в къщи аз няма да го направя а ще го занеса на сервиз. Но ако може ми дайте линкове да видя какво се прави.

Ето ти една тема даже във форума. В интернет има и доста клипчета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от k0p3l3
        Здравейте, може би темата не е за тук или пък вече съществува такава, но не можах да открия нищо по моя проблем.
        Проблемът е че компютъра ми изгасва след определено време, тоест по-точно казано не изгасва ами самият монитор пише че няма сигнал, клавиатурата спира да работи, а power-бутона на компютъра свети, дори когато задържа копчето за изключване и го включа отново на монитора пише че няма сигнал а копчето за пускане на компютъра свети и лампичките на клавиатурата не светят. за да го управа трябва да задържа power копчето (да го изгаса) и да изчакам поне един час, после натискам пак power бутона, тръгва и след определено време пак става същото. та въпроса ми е от какво може да е това? ако смятате че не е от компютъра да ми препоръчате някоя програмка като Hiren's BootCD или някаква подобна.
        Също така четох някъде че може да се получава от лоши сектори във харда и си имало някаква специална програма за това, но не съм сигурен че е от харда за това изкам да се посъветвам с вас
        Благодаря предварително, чакам отговори!
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден/вечер !!! 1во искам да кажа ... не съм сигурен дали това е правилното място за темата ми ... но ако съм объркал раздела моля модератор да я премести в правилния раздел И така ето ми го проблема : преди 2-3 месеца преинсталирах компютъра и всичко нормално нали ... и след известно време забелязах,че когато пусна компютъра интернета не иска да се свързва автоматично преди това всичко си беше наред когато стартира си изписва регистриране на компютъра ви в системата и след макс 5 секунди се свързва !!! Каква настройка е нужна да се направи за да може да се свързва автоматично,защото е много досадно всеки път да го свързвам ръчно !!! на windows 7 32bit SP1 съм ако имате някъкви допълнителни въпроси питайте
      • от dancho_000000
        Имам нокиа аша 302 (БЯЛ) Отначало първите 1 2 седмици нямаше никакъв проблем но след известно време започна сам да се рестартирва когато вляза в карта памет - галерия и до там изгасва и сам пак се включва, сега дори когато слушах музика отново се получи така водихме го с гаранцията на сервиз, но нищо..Сменили са софтуера му минаха се 4 5 дена и пак започна..Отидохме втори път и ни казаха че са намерили следи от влага ( ИНТЕРЕСНО защотото телефонът съм го пазил като очите си - просто няма как да се е намокрил но ето според тях има :( УМОЛЯВАМ ВИ ДАЙТЕ СИ МНЕНИЕТО - ПОПИТАЙТЕ СВОЙ КОЛЕГИ ПРИЯТЕЛИ ... МНОГО Е ВАЖНО ВСЕ още го изплашам  
      • от dani_mar
        Здравейте имам странен проблем с Acer Extensa 5220 до преди месец всичко беше наред,но започна да гасне.Странното е,че след това зарежда сам без проблем след съобщението,че уиндоуса се е затворил неправилно.Ако не е Rocket Dock,който не се зарежда с уиндоуса няма и да разбера,че е загаснал ако не го видя.Носих го на ремонт,но така и не откриха проблема според тестовете всичко е нормално няма вируси,няма проблем с температурата,паметта или диска,но продължава да гасне.Има моменти в който не го прави с дни,друг път по-няколко пъти на ден,независимо дали примерно гледам клипче в youtube или е в покой.Грешката която отчита е ID 6008 уиндоус се затвори неочаквано,преди нея няма нищо друго.Нямам представа защо се държи така.Знам,че е доста старичък,но досега не съм имала проблем за 4г няма дори преинсталация.
      • от PunisherFL
        Хора моля кажете ми някоя игра в която ти сам си правиш героя, като например Skyrim, WoW.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.