Премини към съдържанието
bdenkov

Търся аналози на Skype за Линукс.

Препоръчан отговор

bdenkov    77

Здравейте. Търся аналози и други подобни програми на Скайп за Линукс. Благодаря предварително на всички за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

upili    2321

Brosix, Jitsi, Pidgin . За сега това ми идва на ума на първо четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vasettoo    101

Ако става въпрос за чатене, https://mega.nz/#fm/chat върши идеална работа, като се очаква и видео разговори скоро да пуснат. Печелиш свободно място до 50 гъби и добри скорости за качване в сториджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Phoenix.bg    149

Официалната версия на Skype за *buntu се намира в ...archive.canonical.com... партньорското хранилище на каноничните за комерсиален софтуер. От пакетния мениджър разрешете всички вградени официални хранилища, презаредете и Skype ще бъде вече на разположение за инсталация. За по-бързо и лесно, ръчно изтеглете от ТУК.

Ако имате Viber на своя смартфон, може да се инсталира и на PC под Linux

Актуалните версии на браузърите поддържат WebRTC с възможности за чат и разговори без нужда от инсталиране на допълнителни програми - DEMO!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tsurugi    44

аналози и други подобни програми на Скайп за Линукс

Skype - Free VOIP Client For Linux

-----------------------------------------------------------------------

чрез .deb пакет - http://www.skype.com/go/getskype-linux-beta-ubuntu-64

=====================================================================================================

Ekiga - open source Voice Over IP phone

------------------------------------------

Ekiga.net - https://ekiga.im/

------------------------------------------

Download the Ekiga softphone (or use your prefered SIP aware softphone) and get a free SIP-Address.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Download the Ekiga softphone - http://ekiga.org/?rub=5   

Get a free SIP-Address - https://ekiga.im/?page=register

=====================================================================================================

Yet Another Telephony Engine (YATE) - Free VOIP Client For Linux That Supports Gtalk

--------------------------------------------

чрез .deb пакет - https://launchpad.net/~vpol/+archive/ubuntu/yate/+files/yate_4.3.1-1%7Eprecise1_amd64.deb

Linphone - open source Voice Over IP phone

-------------------------------------------------------------------------------

чрез .deb пакет - http://fr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/l/linphone/linphone_3.3.2-4.1ubuntu1_amd64.deb

===============================================================================

Corebird: Twitter Desktop Client For Linux

-------------------------------------------

сорс - https://github.com/baedert/corebird

или чрез PPA

sudo add-apt-repository ppa:ubuntuhandbook1/corebird

sudo apt-get update

sudo apt-get install corebird

================================================================================

Birdie: Twitter Desktop Client For Linux

----------------------------------------

чрез PPA

sudo add-apt-repository ppa:birdie-team/stable

sudo apt-get update

sudo apt-get install birdie

или чрез .deb пакет - https://github.com/birdieapp/birdie/releases/download/1.1/birdie_1.1.0.r421.pkg19.ubuntu14.04.1_amd64.deb

=================================================================================

Viber for Linux/.deb пакет/ - http://download.cdn.viber.com/cdn/desktop/Linux/viber.deb

=================================================================================

WhatsApp for Linux/.deb пакет/ - http://whatsapp-desktop.com/#download

Telegram Desktop Client In Linux

--------------------------------

тарбол

--------------------------------

cd ~/Downloads

tar -xJvf tsetup.0.7.2.tar

sudo mv Telegram /opt/telegram

sudo ln -sf /opt/telegram/Telegram /usr/bin/telegram

------------------------------------------------------

или чрез PPA

------------------------------------------------------

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps

sudo apt-get update

sudo apt-get install telegram-desktop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вие хубаво му предлагате все пакети за *buntu/Debian, ама автора на темата дали е с това дистро? Защото казано по този начин е много неясно. И не знам, защо са му аналози при предположение, че ги има и за линукс тези програми. Ама негова си работа де. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Tsurugi    44

Вие хубаво му предлагате все пакети за *buntu/Debian, ама автора на темата дали е с това дистро? Защото казано по този начин е много неясно. И не знам, защо са му аналози при предположение, че ги има и за линукс тези програми. Ама негова си работа де. 

И аз, също не знам.Мога само, да предполагам.Моето предположение, се базира на съседната скорошна тема от същият автор: "Как да инсталирам пълния комплект SA Dictionary и KBE Office наUbuntu 12.04LTS.", ще е хубаво авторът, за в бъдеще да прецизира начина по коѝто формулира заглавията, за да е ясно за какво точно иска помощ.И хората, които имат желание да му помогнат, да не се лутат в някакви догатки какво точно му трябва. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29749

Ако имате Viber на своя смартфон, може да се инсталира и на PC под Linux

Нека да сме точни - достатъчен е само акаунт във Viber, но е само за 64-битови Линукс ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Phoenix.bg    149

...достатъчен е само акаунт във Viber...

1. Хубаво, обаче няма как да се сдобиете с въпросния акаунт без смартфон и активацията на PC приложението отново става през въпросния телефон
    2. Да само за 64-бита (то кой освен някой антиквар в днешно време работи с 32-битов процесор?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29749
    1. Хубаво, обаче няма как да се сдобиете с въпросния акаунт без смартфон и активацията на PC приложението отново става през въпросния телефон
    2. Да само за 64-бита (то кой освен някой антиквар в днешно време работи с 32-битов процесор?)

Специално за теб:

1. Достатъчно е един човек, имащ смартфон да си направи акаунт (инсталира Viber) и след това друг(и) са си го сложи(жат) на компютъра.

2. Не е задължително да си антиквар, освен това не винаги 64-битовите ОС са по-добри от 32-битовите. Недей бърка процесор поддържащ 32 (64) битова архитектура с 32 (64) битова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rostislaf    108

Има и 32 битови "идЕоти" като мен... Но аз Виберот го пускам с Виното (wine) и е ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах защо на автора са му "аналози" на Скайп? Версията на Скайп за Линукс е това, което за Уиндоус никога вече няма да бъде - няма реклама и не товари. Иначе може за Pidgin чрез плъгин за Скайп... Или става дума за защитени алтернативни комуникатори като X-Chat (в Русия съм, в Русия съм)?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bdenkov    77

Уважаеми г-н Дамянов. Нямам желание да влизам с Вас в спорове и пререкание. Нямам и желание да Ви отговарям, но го правя, защото ме обвинявате в Пиратстване на Нелегален софтуер за Линукс, чрез твърденията Ви за защитени алтернативни комуникатори, като X-Chat. Важно е да хвърлите кал и обвинения, да оплюете, пък оплютия да доказва има ли сестра или няма и защо няма. X-Chat нито съм го чувал, нито съм го виждал. Не зная дали е за  Windows, дали е за Линукс, съвместимости и др. При работодателя ми използвам Скайп за Windows, на домашният ми компютър Скайп в CAE Linux 2013 x64 XfCE/ Xubuntu 12.04 LTS Gnome2 базирано на Ubuntu 12.04 LTS. И мнението ми, е че на Скайп за  Windows e много приятно да се работи, приятни цветове, голями икони, лесен достъп, реклами досега не съм видял и др. На Скайп под Линукс малки икони, лоши цветове на дизайн, труден достъп, трябва за едно нещо да извършвам няколко кликания в различни прозорци и др. ПОД ЛИНУКС НИТО ИМАМ УМЕНИЯ И ЗНАНИЯ, НИТО ПЪК ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ДА СЛАГАМ ПИРАТСКИ СОФТУЕР. АЗ СЪМ С ОС ЛИНУКС. Под Windows използвам още БЕЗПЛАТНИТЕ ooVoo, ICQ и др. в който имам над 2 000 познати и за да поддържам кореспонденция с тях през Линукс попитах за такъв тип програми. Това според Вашите обвинения и според Вашите разбирания и възпитание ме прави престъпник срещу човечеството или друго нещо или какво? Домашният ми компютър го закупих с 8 плочки x 8 GB RAM, Xeon, R9 290OC и 6TB HDD - може и да са ме излъгали в магазина, какво са ми продали, но при тия параметри малко ме вълнува кое колко товари. Относно въпроса за нелегалния софтуер в интернет. Безплатно е само сиренцето в капана на мишката. Всичко друго е платено. Щом се разпространява такъв софтуер, то значи някой го е платил предварително. Различното мнение от това е фантастика или една жена казала нещо си на пазара. Хората се раждат по- един и същи начин, но после кой какъв ще е в живота зависи само от възпитанието. Извинявам се за нападките. Моля модератора да не ми трие мнението, но не мисля, че то е и много ценно или много умно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29749

С това трябваше да започнеш - какво търсиш, поради какви съображения и т.н.

Не разбрах защо се обиди - никой не те обвинява в нищо (поне аз не виждам такова нещо). Хубаво би било да благодариш на хората, че са си направили труда и са отделили от времето си, за да прочетат въпроса ти и още повече - да ти отговорят. Само си помисли - не ми отговаряй.

Приятен ден.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах за какво скочихте, ама карай... Няма проблем. Сигурно съм заслужил, знам ли. (Ако е това за Русия, беше опит за шега. Програмата е доста популярна и е включена в някои Линукс по подразбиране, като предоставя защитена комуникация).

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Скайп за Уиндоус е уникална повръщня. Не знам как може нормален човек да хареса подобно нещо... Не, че тази за Линукс е много хубава, но е доста по-хубава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

Тъкмо ми обясняваха новата версия, от вчера, за Вин била идеална - с големи имотикони и доста нови имало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Twingo™    757

1. Достатъчно е един човек, имащ смартфон да си направи акаунт (инсталира Viber) и след това друг(и) са си го сложи(жат) на компютъра.

Да, ама ще ползваш неговия номер като потребителско име :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29749

Да, ама ще ползваш неговия номер като потребителско име :)

е - няма пълно щастие.

Скайп за Уиндоус е уникална повръщня. Не знам как може нормален човек да хареса подобно нещо... Не, че тази за Линукс е много хубава, но е доста по-хубава.

Ти бижутерия ли си купуваш или ще ползваш услугата?

Хубав - грозен - работи ли, безплатно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Тъкмо ми обясняваха новата версия, от вчера, за Вин била идеална - с големи имотикони и доста нови имало :)

Да си ги пазят. Аз подобна грозотия няма да използвам :)

е - няма пълно щастие.

Ти бижутерия ли си купуваш или ще ползваш услугата?

Хубав - грозен - работи ли, безплатно ли е?

Да де, те така ви научиха в последно време. То само като видиш как изглежда Квадрат ОС и е ясна работата... Ако чак толкова изпадна, ще си сложа пачнатата от братушките трета версия и съм само аз ;)

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.