Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте сега съм антивирусната програма Microsoft Security Essentials , а преди бях с Avast и бях много доволен . Иска ми се пак да съм с нея , защото според мен е по - добра и открива лесно гадинките . Мисълта ми е дали ако си изтегля Avast нещо ще стане или няма да работи , абе въобще ще има ли проблеми ? Моля посъветвайте ме и ако може не ми казвайте други антивирусни програми ! Благодаря предварително  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте сега съм антивирусната програма Microsoft Security Essentials , а преди бях с Avast и бях много доволен . Иска ми се пак да съм с нея , защото според мен е по - добра и открива лесно гадинките . Мисълта ми е дали ако си изтегля Avast нещо ще стане или няма да работи , абе въобще ще има ли проблеми ? Моля посъветвайте ме и ако може не ми казвайте други антивирусни програми ! Благодаря предварително  :)

До колкото съм запознат с тази материя - можеш да си инсталираш колкото искаш АВ, но трябва да работи само една. Защото си пречат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай си я, няма да имаш проблеми. Майкрософтското недоразумение можеш да го махнеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай си я, няма да имаш проблеми. Майкрософтското недоразумение можеш да го махнеш.

Не "може", а трябва да се деинсталира MSE предварително и тогава да се инсталира Avast.
    • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да деинсталира MSE, но Avast не е за препоръчване. От Free програмите в момента добре се представят Avira, 360 Total Security Essential, Bitdefender Antivirus Free, Panda Free.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

baikolio95, не е тема какво да се инсталира. Темата е инсталиране на AV след MSE. Авторът си иска Avast.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

baikolio95, не е тема какво да се инсталира. Термата е инсталиране на AV след MSE. Авторът си иска Avast.

Така е, но автора надали има информация за актуалните положения с АВ софтуер. Не е тук мястото да мерим коя е по-по-най, та затова съм дал джокери. Негова си работа какво ще слага, но нека е информиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С коя операционна система си?

При уин 7 и 8 не можеш нищо да деинсталираш.

Има антивирусни ,които позволяват инсталирането на втора.

http://www.immunet.com/free/features/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно Microsoft Security Essentials може да се деинсталира безпроблемно. Вероятно я бъркаш с Windows Defender.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно Microsoft Security Essentials може да се деинсталира безпроблемно. Вероятно я бъркаш с Windows Defender.

Точно нищо не бъркам.

Windows Defender е MSE в win 8.

Опитай да я инсталираш .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези антивирусни не отживяха ли вече? Аз съм с 8.1 64-бита и не си спомням кога съм инсталирвал последно антивирусна. Не си спомням кога съм хващял последно вируси. :ohmy:  А пък при евентуален проблем, разрешавам го с моментална преинсталация. 15 минути работа! :)

Редактирано от borkata91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си сложиш антивирусна,може да разбереш доста за ..нещата в компютъра ти...може,и дано да не се налага, да преинсталираш през 15 минути...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си сложиш антивирусна,може да разбереш доста за ..нещата в компютъра ти...може,и дано да не се налага, да преинсталираш през 15 минути...

Стига бе! Вярно ли? Аз от 2 години не ползвам антивирусна и си банкирам от компютъра.Какво трябва да се разбере?

Явно са ми взели парите ама не съм се усетил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно нищо не бъркам.

Windows Defender е MSE в win 8.

Опитай да я инсталираш .

:shock11: И при 7, и при 8/8.1 антивирусната е Windows Defender и се спира по един и същ начин/от програмата и от сервиза и/. Windows Defender не се деинсталира и в 7 и в 8.1, за разлика от MSE, която се деинсталира безпроблемно от 7. В 8, Windows Defender е версия на MSE и се деактивира автоматично при инсталирането на друга антивирусна програма, но името и си е точно Windows Defender.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стига бе! Вярно ли? Аз от 2 години не ползвам антивирусна и си банкирам от компютъра.Какво трябва да се разбере?

Не всеки гледа от "твоята камбанария".....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много си лесен, но просто си извадил късмет или джобовете не са достатъчно пълни...

Достатъчно е да ти пратят съобщение от името на банката/под някаква форма на зловреден код/, че за по-голяма твоя сигурност трябва да си смениш паролата, и ти като добър гражданин веднага ще го направиш, но няма да знаеш, че сайта в който попълваш е копие на сайта на банката... примерно.

Интернет банкиране без надежден АВ софтуер, е равносилно да си напишеш паролите на челото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със сигурност си пълен с гадинки. Пусни една проверчица с Malwarebytes Anti-Malware, да видиш какво ще покаже.

Да правиш електронно банкиране на незащитен компютър е все едно да играеш на руска рулетка с парите си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със сигурност си пълен с гадинки. Пусни една проверчица с Malwarebytes Anti-Malware, да видиш какво ще покаже.

Да правиш електронно банкиране на незащитен компютър е все едно да играеш на руска рулетка с парите си.

Ползвам Anti-Executable.Вземи се научи и след това ми давай съвети за антивирусни.

Щот нищо не става от тях и ако си ми чел темите нямаше да се излагаш и да ми даваш съвети на мен точно.

Нито си ми на мненията, нито на знанията!

PS: Какво е  Malwarebytes Anti-Malware?Откъде да си го изтегля?

И какво да го правя?

Много си лесен, но просто си извадил късмет или джобовете не са достатъчно пълни...

Достатъчно е да ти пратят съобщение от името на банката/под някаква форма на зловреден код/, че за по-голяма твоя сигурност трябва да си смениш паролата, и ти като добър гражданин веднага ще го направиш, но няма да знаеш, че сайта в който попълваш е копие на сайта на банката... примерно.

Интернет банкиране без надежден АВ софтуер, е равносилно да си напишеш паролите на челото.

Верно ли брато?

Вие днес ме скъсахте от знания.

Ползвам KeePass и той попълва данните на всякакви сайтове.

Това https  и валиден сертификат представен ми от банката въобще не ми е ясно какво е.

Благодаря че ме осветли!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам Anti-Executable.Вземи се научи и след това ми давай съвети за антивирусни.

Щот нищо не става от тях и ако си ми чел темите нямаше да се излагаш и да ми даваш съвети на мен точно.

Нито си ми на мненията, нито на знанията!

PS: Какво е  Malwarebytes Anti-Malware?Откъде да си го изтегля?

И какво да го правя?

Избягвам да чета мнения на "всезнайковци". Особено на такива, които се имат за последна инстанция.

Какво е Malwarebytes Anti-Malware и какво да го правиш ли? Отговори си сам! Нали си много знаещ, че и с много мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Избягвам да чета мнения на "всезнайковци". Особено на такива, които се имат за последна инстанция.

Какво е Malwarebytes Anti-Malware и какво да го правиш ли? Отговори си сам! Нали си много знаещ, че и с много мнения.

Смешко, за риторичен въпрос чувал ли си?

Не че ще го осъзнаеш.

Имам се за никой тук, но мразя някой, който въобще не е наясно с материята да ми задава въпроси.

Щот  и ти си никой!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смешко, за риторичен въпрос чувал ли си?

Не че ще го осъзнаеш.

Имам се за никой тук, но мразя някой, който въобще не е наясно с материята да ми задава въпроси.

Щот  и ти си никой!

Продължавай да си плямпаш - не ми пречиш!

Какво мразиш - това мен изобщо не ме интересува!

И за мен си никой тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма ли модератор да сложи катанеца докато още не сте се избили! :mad: 

Темата е изчерпана

Благодаря за отговорите ! Ще се опитам да я деинсталирам !

Катинар!?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Продължавай да си плямпаш - не ми пречиш!

Какво мразиш - това мен изобщо не ме интересува!

И за мен си никой тук!

Момче, казах ти да лягаш!

Темата е изчерпана

Катинар!?

Едва ли ще се избием с клавиатурния боец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата е изчерпана

Катинар!?

Споко, няма да се избием.

Момче, казах ти да лягаш!

Момчето, в случая, май си ти! :D Поне да беше погледнал на какви години съм, преди да пишеш. ;)

Но благодаря за комплимента, все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.