Премини към съдържанието
TheRocket

TL-WR740N блокира всички сайтове хостнати в чужбина

Препоръчан отговор

От два дни имам странен проблем с рутера си - мога да влизам само в сайтове хостнати в България. Първоначално мислех, че проблема е при доставчика, но при връзка директно с кабела от модема всичко работи перфектно. След като връзката мине през рутера не мога дори да ping-на повечето сайтове. Reset-нах рутера, върнах factory defaults, upragde-нах firmware - нищо. Проблема го има на всички устройства с които се свържа с wifi-а.

Ако някой е имал подобен проблем, ще съм благодарен ако помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Накарай рутера да сложи не себе си за DNS, а да си сложи DNS на доставчика и провери дали ще имаш същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Ken Доставчика ми е Близу, Пловдив, казаха ми, че не било от тях и да се оправям сам.

@Emo

Ако съм те разбрал:

jbyCD8p.png

Чекбокса за DNS-a не беше активен, първо го активирах с това което те прелагаха, после сложих DNS-a на google, но промяна няма..

kaldata отварям нормално, но някои реклами по страницата ми не се отварят, явно защото са хостнати другаде.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Ken Доставчика ми е Близу, Пловдив, казаха ми, че не било от тях и да се оправям сам.

@Emo

Ако съм те разбрал:

jbyCD8p.png

Чекбокса за DNS-a не беше активен, първо го активирах с това което те прелагаха, после сложих DNS-a на google, но промяна няма..

kaldata отварям нормално, но някои реклами по страницата ми не се отварят, явно защото са хостнати другаде.. 

Ще споделиш ли, със коя антивирусна си.

За тези които ще се учудят:

Попаднах на една доста известна антивирусна, която ми създаде доста подобни проблеми.Проблеми със рутера основно.

Премахнах я. Всичко се оправи.

Един ден реших да я поставя на една ОС на виртуалката. /Понеже е една от първите места при безплатните антивирусни/.

Отново започна да ми създава проблеми.

Та:

Ако искаш сподели.

Може и да няма нищо общо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не слагай ДНС на google а тези на доставчика си. Има разлика. Пусни PIng или Tracert когато си закачен за рутера за да видим въобще излизаш ли от него.

Съмнява ме проблема да е от антивирусната щом като директно с кабел нямаш този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.