Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Mariya111    7

Здравейте, 

търся си малка, икономична кола, която ще карам извънградско предимно. Преди няма и половин година си купих фиат браво 1,9 дизел и съм мн доволна от нея, нямам проблеми, но се преместих извън града и сега вече търся нещо по-икономично. Искам да е ГИ, за да си намаля разходите. Кола взимам до 2500 или макс 3000 с ГИ, като изключим допълнителните разходи. Четох, че опел корса след 2002г е мн икономична, само че какво се случна ако и сложа газ? Ще ви бъда благодарна да споделите своите впечатления и от др модели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

AntiAlGor    12116

Здравейте, 

търся си малка, икономична кола, която ще карам извънградско предимно. Преди няма и половин година си купих фиат браво 1,9 дизел и съм мн доволна от нея, нямам проблеми, но се преместих извън града и сега вече търся нещо по-икономично. Искам да е ГИ, за да си намаля разходите. Кола взимам до 2500 или макс 3000 с ГИ, като изключим допълнителните разходи. Четох, че опел корса след 2002г е мн икономична, само че какво се случна ако и сложа газ? Ще ви бъда благодарна да споделите своите впечатления и от др модели :)

А дизела, не е ли икономичен, на извънградско? Ако се сещам правилно, за кой дизел става въпрос 1.9JTD, те са доста икономични. Иначе, за малка кола защо не погледнеш Новите двигатели на Опел, разните там Екотек, не знам как се спогаждат с газов инжекцион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Икономична е, но не достатъчно за моето спокойно каране. А и аз не искам да си намаля разходите на половина, но поне 1/3 от тях. Всъщност сега чета за дизел на газ и определено се заинтригувах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Skoda Fabia 1.9 sdi, от тоя двигател по икономичен и евтин за поддръжка няма!

ЕДИТ: Ето ти една 2002: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433442500253435&slink=9xnevw

ЕДИТ 2: това е било 1.2i гледай да е 1.9 sdi

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AntiAlGor    12116

Икономична е, но не достатъчно за моето спокойно каране. А и аз не искам да си намаля разходите на половина, но поне 1/3 от тях. Всъщност сега чета за дизел на газ и определено се заинтригувах.

Недей да четеш, за дизел на газ. :D  Виж колко гори една кола на бензин, и прибави около 1.5 литъра отгоре. Това ще ти е, разхода на газ. Тоест, ако гори 6 извън града, на газ ще е около 7.5. И аз съм с газов инжекцион. Ако не е тайна, колко гори фиатчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Богатир    14130

Здравейте, 

Ето Nissan Micra 1.3i една издръжлива и икономична малка кола, с газов инжекцион и климатик .  Макар, че за извънградско аз лично не бих предпочел толкова малък автомобил :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Колата ми гори 6, 6.5 извънградско, но всеки ден имам и градско и разходът ми става 7, 7.5/100. Карам 80 извън и 60 градско. А на моя приятел сеата гори при тази скорост 4,5 извън и 6,5,7 градско. Т.е има и по-икономични коли, а и като се сложи хубав ГИ и уредба, разходът вече ще е значително по-малък отколкото на моя фиат. а за Нисан Микрата - въобще не я харесвам като кола, може да е икономична, но грозна :Д

Шкодата е добър вариант, ще се поинтересувам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Богатир    14130

а за Нисан Микрата - въобще не я харесвам като кола, може да е икономична, но грозна :Д

Има и красиви коли ;)http://www.cars.bg/c559756  Аз преди няколко години имах Фиат Панда 4х4 - не красива кола, но ми вършеше идеална работа. Беше на газ и зимата с това 4х4 беше като един малък танк ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3934

Първо пишеш какъв ти е цикъла градско/междуградско. На един път ли ги караш или тръгни / спри и да изстива двигателя. Колко човека / багаж сте в колата.. И всеки ден ли е така. Това за работа в друго населено място ли?

Без да броиш литрите - простата сметка:

На бензин примерно 18 ст. на километър. На газ - наполовина  - 9 ст. На метан - 1/3 - 6 ст на км.

Качествена уредба се избива за примерно 8000 км  - при цитираните 140 км дневно са 2 месеца. Така че се замисли за метан, ако не караш багаж и пълна кола хора, защото е и с по-малка мощност с около 20%, а и по-тежка, но си заслужава и кевларена бутилка. Това си е зареждане всеки ден, виж дали имаш метан станция по маршрута.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Изминавам 25км на отиване наведнъж - 20извън, 5км градско. Т.е 50км на ден, 6дни в седмицата, сама, без багаж. За метан също съм съгласна. Въпросът е да си намеря икономична кола и след това вече ще видим метан или газ. 

Почти реших. В скромния ми бюджет се поместват fiat punto около 2002-3, opel corsa 2002-3, peugeot 206. Това са колите, между които може би ще направя избор. И за моето bravo се опитваха да ме разобеждават, но се оказа истиснки късмет, така че бих се радвала да ми помогнете в избора между тези коли. От това, което прочетох фиат - гори повече, но здрава, опел - мн икономична, но ръждива, пежо - френско и скъпа поддръжка. Вие какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иначе шкодата харчи 4 изънградско, дизел е, газ може да няма ама може да се сложи масло за фритюрник, не не се шегувам наистина може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Иначе шкодата харчи 4 изънградско, дизел е, газ може да няма ама може да се сложи масло за фритюрник, не не се шегувам наистина може!

Шкодата е добър вариант, но ми надхвърля бюджета, ще се задоволя с нещо по-евтино, макар и не толкова икономично :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Шкодата е добър вариант, но ми надхвърля бюджета, ще се задоволя с нещо по-евтино, макар и не толкова икономично :)

Ами тогава мерцедес 124, но е малко грозновата

EDIT: грешка тя е евтина за поддръжка но не е много икономична!

ЕДИТ 2: иначе има една фабиа 2004 1.9сди за 1850 лева, но няма задни и предни ел.стъкла! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Богатир    14130

Почти реших. В скромния ми бюджет се поместват fiat punto около 2002-3, opel corsa 2002-3, peugeot 206. Това са колите, между които може би ще направя избор. И за моето bravo се опитваха да ме разобеждават, но се оказа истиснки късмет, така че бих се радвала да ми помогнете в избора между тези коли. От това, което прочетох фиат - гори повече, но здрава, опел - мн икономична, но ръждива, пежо - френско и скъпа поддръжка. Вие какво ще кажете?

Както по-горе споменах, имал съм Fiat и останах доволен. Нямах почти никакви пролбеми с колата. Opel са добри машини, на ръждата наистина ги гони яко. Peugoeut имат най-скъпа поддръжка от трите, на които си се спряла..

Аз бих избрал или Фиат или Опел, но всичко зависи от състоянието на колата - трябва да видиш, да седнеш, да я покараш..

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Благодаря за помощта, но аз съм от Пловдив  и ми идва малко далечко. В моя регион няма нищо изгодно. 

А за пежото се отказах, някак си не ми е на сърце. Фиатът ме влече, защото виждам, че са здрави коли, а и дъзайнът и е по-добър. Но и корса може, както каза - която е по-сносна. Ще се поразровя и дано открия нещо добро.

Редактирано от Mariya111 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поразгледай и по-малките аудита. Има и по-евтини коли за поддръжка но не са чак толкова скъп

ЕДИТ: Audi A3 1,9 TDI 6 ск. 2001http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11435164280843372&slink=9xp8wx разход: 5 извънградско, и пак  работи на олио от фритюрник :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14769

Поразгледай и по-малките аудита. Има и по-евтини коли за поддръжка но не са чак толкова скъп

ЕДИТ: Audi A3 1,9 TDI 6 ск. 2001http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11435164280843372&slink=9xp8wx разход: 5 извънградско, и пак  работи на олио от фритюрник :D

Тия аудита ама хич не са евтини като цяло. Първо че ще и гори към 7-8 дизел и после като дойде поддръжката и ще я заболи главата. В никакъв случай не е лоша марка но не и икономична.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия аудита ама хич не са евтини като цяло. Първо че ще и гори към 7-8 дизел и после като дойде поддръжката и ще я заболи главата. В никакъв случай не е лоша марка но не и икономична.

Като ти гледам името май не си много фен на икономичните автомобили :D Иначе сега сме с audi a4 avant 3.0tdi quattro 233hp 2007-ма и никак не е скъпа поддръжката, за 800 лева я направихме готова за каране, а и харчи към 6 градско а е 233 коня и quattro а и е по тежка, макар и с 6 години по млада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14769

Като ти гледам името май не си много фен на икономичните автомобили :D

Хубаво ми гледаш ника ама такова ауди де препоръча го имах още кога модела им беше на 6 месеца (говоря кога излезе с големия стоп за задна) 2002. На мен ми харчеше 9 на климатик 131 коня. За ваше сведение BMW-то ми е 245кс 4х4 2.3 тона и харчи 10.5. Кажи ми икономично ли е A3 в 2015 година де ще те убие от ходене по сервизи понеже е вече 14-15 годишна кола и все за нещо ще излезе ремонтче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нека спрем спора. Иначе може автора да погледне и Seat Ibiza.

ЕДИТ: ето една seat ibiza 1.9sdi:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431529932887147&slink=9xpmgrхарчи 3.9 извънградско, а фабиата 4.1 така че е много икономично, ето и едно 1.9tdi то харчи 4.1 но е много по-бързо: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423069157843438&slink=9xpmgrа и има ел.стъкла. И двете обяви са от пловдив

Аз на твое място бих избрал 1.9tdi-то макар че е доста по-скъпо за поддръжка (не че е скъп за поддръжка а че sdi-то е най евтиния за поддръжка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Искам да помоля редакторите да редактират заглавието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Wankata    15525

По-скоро това: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11432587408218678&slink=9xpkim

Среден смесен разход - някъде към 5,5. Докарвал съм го и до 5 с преобладаващо извънградско. Нисък данък - с отстъпката под 37 лева. Обслужване - свястно масло + ролки и ремъци - около 350-400 лева. Свестни накладки и дискове за спирачките - около 120-150 лева (за предницата). Карам кола на същия концерн със същия двигател и горе-долу на същите години - проблеми с ходова част, двигател и скоростна кутия - 0. После се почват обаче некачествените пластмаси и алуминиеви части по купето, които използва VW - механизмите и на двете чистачки, дръжки на врати, всякакви дребни щуротийки като ключета за фарове, например (30 лв.). Смяната на дръжка за врата си върви с пренареждане и на патрона - още 10-15, като и самата дръжка ти е 30-40 лв. (предни) и около 15 - задните (тази няма). Като цяло, това са ми проблемите. Дребни, но много - не съм смятал колко съм дал за такива неща - тук 10, другаде 20, там 30, някъде пък 15... Поправка на машинка на едното стъкло - 80 лева. Смяна само на масла и филтри (не от най-евтините) - 110-120 лева. Масло за скоростна кутия - мисля, че беше към 50 лева. А, да, поправка на разшит шев на седалка и смяна на калъфа на ръчната спирачка - 35 лева.

На тия години идеална кола не можеш да очакваш. На малките бензинови колички, дето си се насочила, като им сложиш една газова бутилка в багажника и от него няма да остане почти нищо.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mariya111    7

Това Audi a3 1,9 ще гори колкото моето браво, т.е нямам файда от него, а и четох за аудитата, специално на тази цена, която ме устройва, не са по-икономични от тези два модела, които аз си избрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Wankata    15525

Едното е 131, а другото - 90 коня. Разхода съм ти го дал от опита си с такъв двигател (при това със значително по-тежко купе). Но останалите неща наистина хич не са евтини по тая марка - една кола не е само двигател.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Виолет
        Момиче съм, за първа кола искам да е не много голяма, да е практична и залагам на това да е немска, което ме спира на audi, bmw, mercedes, vw .. Моделите, които ми харесват са Bmw 320, Audi A4 и VW Passat .. какво мислите и какво друго бихте ми препоръчали? А да и цената да е до към 7 000лв.
      • от G. Folten
        Здравейте моля предварително да ме извините ако темата ви изглежда нелепа но аз не разбирам много от коли изкарах преди време книжка но така и не си купих кола просто защото все не мога да намеря такава дето да е по моят вкус. Сега съм се спрял на една кола  Vw Polo 1.4 но продавача казва, че предните два ейрбега не работели и клаксона също вследствие на ПТП отпреди много години . Това сериозен проблем ли е и горе долу колко струва отстраняването му и може ли да се кара без еърбег , щото без клаксон не съм сигурен дали може да се шофира , но предполагам че ремонт на клаксон е по- евтин от въздушни възглавници . 

• от VolvoPower
        Здравейте, колеги. Въпросът ми е следният: Може ли Форд Транзит 2.5д 71 кс. да се направи 2.5тд и тди? Ако има някаква възможност моля, праснете едно мнение. Искам да обогатя знанието си, да разбирам повечко.
        Благодаря ви.
      • от vesi990
        Здравейте!Имам малк проблем с видео картата, който забелязах наскоро.Тя използва едва 270mgh при максимално 660, а дори и при игра не използва повече, от което подразбирате, че пречи.Дори при нулева натовреност използва пак 270.Клокнал съм я леко, но дори и без клок е същото.Смених си драйверите със по-стари, който см ползвал, но пак без резултат.Всичко за видеото ми е в първия прекачен файл, а за втория е използването на видео картата.Та надявам се ако някой знае как да го оправя да даде мнението си!

• от Цецко94
        Имам Опел астра 1.4 пълна инжеккция газ бензин
        с обикновенна газов . В последно време трудно пали на бензин и неще да върви като хората някои имал ли е такъв проблем и как може да се оправи ?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.