Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един стар диск на Hitachi (model: HDP725050GLA360 (0A35415).
На пръв поглед всичко изглежда наред тоест функционира си както един нормален твърд диск с тая разлика, че само шуми и особено когато се използва за сваляне на файлове върху диска.
Пробвах с CrystalDiskInfo, да контролирам шума (AAM) като премествам плъзгача на възможно най-тихо, обаче няма никакъв ефект.
Пробвах също и с инструмента Feature Tool, като го записах на диск и го буутнах, но самият инструмент не разпознава никакви устройства.
В крайна сметка не знам дали е възможно да се оправи този шум, та за това реших да пробвам късмета си като попитам и тук и дано се получи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да направиш. Диска просто си трака. Такъв модел е или просто се е амортизирал. Не използвай програми, които да го "ровят", за да не се простиш с него,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програмка също върши работа..

Нещо не може да се стартира. Освен това пише, че поддръжката по нея е спряна.

пробвай инструмента на hard disk sentinel.

Току що пробвах програмата, обаче плъзгача си е бил на минимума тоест няма възможност да се намали шумът. Опитах също така да увеличавам, но според мен няма видим ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не може да се стартира. Освен това пише, че поддръжката по нея е спряна.

Току що пробвах програмата, обаче плъзгача си е бил на минимума тоест няма възможност да се намали шумът. Опитах също така да увеличавам, но според мен няма видим ефект.

Ефект няма да има, защото проблема е хардуерен. Често срещано явление след дълга употреба на хард диск. А има и някой модели, които още като нови си тракат и шумят. Просто ще се примириш с този шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефект няма да има, защото проблема е хардуерен. Често срещано явление след дълга употреба на хард диск. А има и някой модели, които още като нови си тракат и шумят. Просто ще се примириш с този шум.

Ясно!

Мисля, че няма какво повече да се мисли по въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.