Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Blue_Hulk    224

Имам един стар диск на Hitachi (model: HDP725050GLA360 (0A35415).
    На пръв поглед всичко изглежда наред тоест функционира си както един нормален твърд диск с тая разлика, че само шуми и особено когато се използва за сваляне на файлове върху диска.
    Пробвах с CrystalDiskInfo, да контролирам шума (AAM) като премествам плъзгача на възможно най-тихо, обаче няма никакъв ефект.
    Пробвах също и с инструмента Feature Tool, като го записах на диск и го буутнах, но самият инструмент не разпознава никакви устройства.
    В крайна сметка не знам дали е възможно да се оправи този шум, та за това реших да пробвам късмета си като попитам и тук и дано се получи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не може да направиш. Диска просто си трака. Такъв модел е или просто се е амортизирал. Не използвай програми, които да го "ровят", за да не се простиш с него,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue_Hulk    224

Тази програмка също върши работа..

Нещо не може да се стартира. Освен това пише, че поддръжката по нея е спряна.

пробвай инструмента на hard disk sentinel.

Току що пробвах програмата, обаче плъзгача си е бил на минимума тоест няма възможност да се намали шумът. Опитах също така да увеличавам, но според мен няма видим ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо не може да се стартира. Освен това пише, че поддръжката по нея е спряна.

Току що пробвах програмата, обаче плъзгача си е бил на минимума тоест няма възможност да се намали шумът. Опитах също така да увеличавам, но според мен няма видим ефект.

Ефект няма да има, защото проблема е хардуерен. Често срещано явление след дълга употреба на хард диск. А има и някой модели, които още като нови си тракат и шумят. Просто ще се примириш с този шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue_Hulk    224

Ефект няма да има, защото проблема е хардуерен. Често срещано явление след дълга употреба на хард диск. А има и някой модели, които още като нови си тракат и шумят. Просто ще се примириш с този шум.

Ясно!

Мисля, че няма какво повече да се мисли по въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.