Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Тези дни се реших да си направя ъпгрейд на машината и ми трябва второ мнение. Смятам да закупя ново дъно, процесор, RAM памет и видеокарта (кутия, захранване, харддиск и оптично устройство ще ползвам от стария ми компютър). Поразпитах няколко познати и те ме ориентираха към следното:

ASROCK-H81M-DGS /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX

PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5

Мога да отделя максимум 650 лв. Интересувам се дали може да се вземе нещо по-добро за тези пари и дали случайно ще има проблеми със съвместимостта. Също така имам притеснения относно размера на видеокартата. Никъде не намерих информация за него и не знам дали ще пасне, а нямам представа какъв е модела на кутията (освен че я закупих преди 4-5 години със това захранване). Размерите ѝ са 175х411мм ако тази информация е от значение.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването не ми вдъхва довеерие. И не защото няма да стигне за новите компоненти, а защото в калпаво и дори без нови компоненти е за моментална смяна. Добави 50-60 лева за най-евтиното качествено захранване при първа възможност. Картата е икономична и дори един 350 ватов Фортрон стига. 

5 години за захранване са таман готова бомбичка. Ако ще и качествено да е, след петата година вече е рисковано. 

А за компонентите...идеални са за тия пари. Може би аз само бих заменил дъното с подобно на GB.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам защо всички си мислят че Асрок значи по-евтино? GB H81M-S1 е с по-добро аудио и още по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам защо всички си мислят че Асрок значи по-евтино? GB H81M-S1 е с по-добро аудио и още по-евтино.

Точно това имах предвид и аз като споменах за GB. Asrock  са с много калпави вградени аудиокарти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отделно GB-та има пълна поддръжка дори да е първата ревизия докато Асрока иска последния биос за някой процесори като избрания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То има и дъна Asrock   с пълна поддръжка на нови процесори, но това е отделен въпрос. Поне в Sky   зърнах такова оня ден.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще имам впредвид да сменя дъното на ASROCK с това на GB. Що се отнася до захранването - да, китайско е, но досега не ми е правело проблеми; преборило се е успешно с Pentium E5700 и http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-430/specifications'> GT430. Захранванията не са скъпи, след месец-два бих могъл да отделя 70-80 лв. за ново (визирам 400 ватовия fortron в никем). 

Имам допълнително запитване - използвам стар монитор (Acer X173; толкова стар, че го няма в официалния сайт), а той е с VGA. Мога ли да свържа видеокартата с този монитор чрез преходник и ако отговорът е да - какъв да бъде преходника и откъде да го закупя?

Редактирано от mdraganov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те Палит си имат и VGA  изход, да им се неначуди човек. Поне моята GTX 750Ti  е с такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярно, грешката е моя, гледах друг модел видеокарта. Бях се притеснил за момент. Благодаря на всички за помощта ви, но нека темата остане отворена поне още един-два дни - колкото повече мнения събера, толкова по-спокоен ще се чувствам при покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

400W чифте ти е най-изгодно в Никем - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-Chieftec-GPA-400B8-400W/description.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми не блести с нищо все пак е бюджетно захранване но за парите си е екстра.

Лично аз ги предпочитам пред фсп. Имам едно 8 годишно дето не е мръднало.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, чифтетата са хубави докато не издадат багажа. Моето го направи след 6-7 години вярна служба. Все още си бачка на старата конфигурация с P4,  но когато бях с GTX460  и i5 3570,  просто сдаде багажа, почнаха едни черни екрани и на следващия ден златен Seasonic. Иначе се водят тихи заради голямата перка в сравнение с някои конкуренти. А за GTX 750Ti  не е проблем и 350 ватовия Фортрон, който пък е още по-евтин в Sky. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.