Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди няколко месеца си взех нов лаптоп и от няколко месеца насам обхвата на адаптера Broadcom 802.11n е много слаб. 

С другите компютри и по-стария ни лаптоп няма проблеми с обхвата, макар и той имаше. Мисля че проблема може да се крие в драйверите. Ако може някой да ми помогне да открия подходящия драйвер за устройството ще съм благодарен. Проверих драйверите от сайта на Леново, но не действат, а поначало техните трябва да са най-добрите. 

Преди два месеца бях сложил  Windows 7 Professional с драйвер от 2013 година, ако не греша, но не съм сигурен и се получи обхвата да бъде по-силен. Беше нормален, но от много сваляне отново се развали и сега съм си преинсталирал пак Windows-а.

Сега съм с Windows 7 Proffesional 64 bit. 

И искам да знам, ако успея да си усиля сигнала мегабитите в сек. ще се намалят ли, докато свалям?

Лаптопа е Lenovo G510, Модел: 20238

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тук ли си свалил драйверите? Безжичната карта със собствен инструмент за свързване към мрежи ли работи или използва този на Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тук ли си свалил драйверите? Безжичната карта със собствен инструмент за свързване към мрежи ли работи или използва този на Windows?

Не знам какво да разбирам под собствен инструмент, но определено мисля, че е на Windows!

Не знам какво да разбирам под собствен инструмент, но определено мисля, че е на Windows!

А и не работи линка.

post-344386-0-40924600-1435160358_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А и не работи линка.

На някой карти производителя заедно със софтуера за драйвера е създал и програмка, с която да се свързваш към безжичните мрежи. Тоест собствен инструмент за управление на безжичната карта. Тогава имаш 2 възможности: Или използваш този инструмент или използваш инструмента на Windows.Само, че трябва да кажеш на картата с кой от двата инструмента да работи. Ако не го направиш безжичната карта ще има слаб обхват и няма да може да се свързва особено когато имаш мрежи с парола. Често този инструмент 

Другия вариант, който може да е като проблем е драйвера, който си инсталирал да не е правилния и третия вариант е повредена безжична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отхвърлям третото предположение, тъй като не е повредена и съм сигурен в това. Другото е програмата - може ли да ми кажеш как да я открия в компютъра си, защото не знам да имам програма, но е възможно да имам. Преди време май зърнах някаква програма на тъмен фон, на която пишеше Wifi и имаше настройки, но не знам дали ще е тя. 

Та, ще те помоля да ми кажеш, ако може как се отваря. 

А колкото до драйвера - 6.20.55.51, това е версията му, годината на издаване е 21.3.2012г.

Поздрави!

На някой карти производителя заедно със софтуера за драйвера е създал и програмка, с която да се свързваш към безжичните мрежи. Тоест собствен инструмент за управление на безжичната карта. Тогава имаш 2 възможности: Или използваш този инструмент или използваш инструмента на Windows.Само, че трябва да кажеш на картата с кой от двата инструмента да работи. Ако не го направиш безжичната карта ще има слаб обхват и няма да може да се свързва особено когато имаш мрежи с парола. Често този инструмент 

Другия вариант, който може да е като проблем е драйвера, който си инсталирал да не е правилния и третия вариант е повредена безжична карта.

Отхвърлям третото предположение, тъй като не е повредена и съм сигурен в това. Другото е програмата - може ли да ми кажеш как да я открия в компютъра си, защото не знам да имам програма, но е възможно да имам. Преди време май зърнах някаква програма на тъмен фон, на която пишеше Wifi и имаше настройки, но не знам дали ще е тя. 

Та, ще те помоля да ми кажеш, ако може как се отваря. 

А колкото до драйвера - 6.20.55.51, това е версията му, годината на издаване е 21.3.2012г.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата поддържа ли N стандарт ? леново и броадком май много не се харесват напоследък чета много проблеми с безжични карти , които не са съвместими с леново .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, че безжичната карта работи не означава, че не може да е повредена. Има си такава вероятност и поради тези причини се дава гаранция. 

Каква точно програма е заложил производителя за този модел не мога да ти кажа. Често се познава, че имаш подобна програма за управление на безжичната карта, тъй като се появява допълнителна иконка за управление на WI-FI картата.

Изглежда като стъпалца или като антенка и се намира долу в дясно на лентата на Task Bar-а. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, че безжичната карта работи не означава, че не може да е повредена. Има си такава вероятност и поради тези причини се дава гаранция. 

Каква точно програма е заложил производителя за този модел не мога да ти кажа. Често се познава, че имаш подобна програма за управление на безжичната карта, тъй като се появява допълнителна иконка за управление на WI-FI картата.

Изглежда като стъпалца или като антенка и се намира долу в дясно на лентата на Task Bar-а. 

Ясно но нямам подобна програма.  Това, което имам долу е различни иконки от драйверите на лаптопа, но ги знам всичките и нито една не е за wifi-то. Остава избора да не е скрита, но не вярвам.

Остава според мен да е проблем с драйверите. Но проблема е, че след усърдно търсене вчера не можах да открия нищо. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем! Когато го закупих лаптопа Леново Б5400 и пуснах подобна тема
    Проблема още си го има, и преди два месец се бях ядосал и писах на Ardes.bg от където си го закупих лаптопа, и до ден днешен нямам никакъв отговор.
    Забелязвам, че интернета ми прекъсва когато отворя много прозорци на браузъра. Лаптопа се намира на 2 мерта от рутера. Когато ползван TP-LINK TL-WDN3200 нямам никакъв проблем с интернета.

Редактирано от pacyy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем! Когато го закупих лаптопа Леново Б5400 и пуснах подобна тема

Проблема още си го има, и преди два месец се бях ядосал и писах на Ardes.bg от където си го закупих лаптопа, и до ден днешен нямам никакъв отговор.

Забелязвам, че интернета ми прекъсва когато отворя много прозорци на браузъра. Лаптопа се намира на 2 мерта от рутера. Когато ползван TP-LINK TL-WDN3200 нямам никакъв проблем с интернета.

Човек проблема е в драйверите на Леново. Не знам, но както казах по-горе си оправих по едно време връзката такава каквато трябва да е. Но сега е направо ужас. За пример ето за какво говоря. И между другото погледнах темата ти, която си направил и с Windows 8.1 пак няма да се оправи връзката ти. С него при мен даже по зле. И на мен ми прекъсваше близо или далеч от рутера по същия начин като теб и затова си сложих 7-ца.

post-344386-0-76047700-1435169411_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.