Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

valyo_93    34

Здравейте историята е следната.Мои комшия му счупиха очилата безработен е само баща му работи и едва свързват двата края и не могат да му купят нови очила защото струват около 400 лв.Знам колко е гадно защото лично аз нося очила с голям диоптер и без тях може да се каже че нищо не виждам.Вчера се сетих нещо но не знам дали е законо.Как мога да получа номер за онези съобщения които струват 2.40лв.ако отиват в банкова сметка ще я направя на негово име,искам да пусна няколко обяви в интернет и може и да се съберат парите не са толкова много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

valyo_93    34

Благодаря за информацията.Доста документи трябват така че ще им го предложа и ако решат ще кандидатства.Но имам чувството че няма да го одобрят като гледам хората имат по големи проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14719

Това не е работа особено и ако е голям диоптър и не може без тях. Не знам какъв е случая но имах и аз познат де ходеше по тоя път. С една лазерна операция от 2000 лева горе долу за 40 минути му оправиха проблема за цял живот. Забрави за лупи, тънки и леки рамки, дневни, нощни очила и подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Пуснете и една FB страничка, за да могат повече хора да помогнат.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29495

Здравейте историята е следната.Мои комшия му счупиха очилата безработен е само баща му работи и едва свързват двата края и не могат да му купят нови очила защото струват около 400 лв.Знам колко е гадно защото лично аз нося очила с голям диоптер и без тях може да се каже че нищо не виждам.Вчера се сетих нещо но не знам дали е законо.Как мога да получа номер за онези съобщения които струват 2.40лв.ако отиват в банкова сметка ще я направя на негово име,искам да пусна няколко обяви в интернет и може и да се съберат парите не са толкова много. 

Ти откъде си?

Това не е работа особено и ако е голям диоптър и не може без тях. Не знам какъв е случая но имах и аз познат де ходеше по тоя път. С една лазерна операция от 2000 лева горе долу за 40 минути му оправиха проблема за цял живот. Забрави за лупи, тънки и леки рамки, дневни, нощни очила и подобни.

Не е толкова просто.

Има куп изследвания първо и второ трябва 6 месеца да не мърда диоптъра, за да се прибегне до такава операция.

Ако прогресивно расте се чака да спре и тогава.

Парите остави, а и не е сигурно, че пак няма да мръдне диоптъра.

Не са чак толкова прости нещата, както ги описваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valyo_93    34

Ти откъде си?

Не е толкова просто.

Има куп изследвания първо и второ трябва 6 месеца да не мърда диоптъра, за да се прибегне до такава операция.

Ако прогресивно расте се чака да спре и тогава.

Парите остави, а и не е сигурно, че пак няма да мръдне диоптъра.

Не са чак толкова прости нещата, както ги описваш.

Аз съм от сливен.Аз не подлежа на такава операция защото ретината ми е много тънка а лазера я изтънява повече и мога да ослепея напълно и самата ми очна ябълка е крива за сега няма операция която да помогне на мен поне в българия.Мисля че приятеля ми не си е правил изследвания за такава операция но ще му го предложа.

Благодаря на всички за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29495

Аз съм от сливен.Аз не подлежа на такава операция защото ретината ми е много тънка а лазера я изтънява повече и мога да ослепея напълно и самата ми очна ябълка е крива за сега няма операция която да помогне на мен поне в българия.Мисля че приятеля ми не си е правил изследвания за такава операция но ще му го предложа.

Благодаря на всички за помоща.

Попитах те откъде си не за обща култура, а за да намерим начин да помогна на приятеля ти.

Евентуално.

Какви изследвания е правил и кой му е назначил тези очила?

И как разбраха, че са 400 лева, а не 358 или 462 (примерно)?

Искам документи, изследвания и всичко, което има.

Офертата за очилата от кой е?

И търсени ли са други оферти от други фирми?

Рамките какви са, защото само стъкла няма как да носи.

Айде малко усилия да вложите, за да видим какво ще стане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

Внимавайте това може да е измама докато не видя по тв  молба за помощ няма да даря нищо ... интернет измамите за помощ са болл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Поогледах в нета цените на диоптричните стъкла и на рамките. 400лв са си доста луксозна цена, особено за България и за доста по-малко могат да се сглобят очила с не по-лоши оптични параметри. За Сашо, разбира се, не е проблем да отдели тази дребна за него сума, но наистина може да се окаже, че има основание за съмнения, дали защото темата е измама, или пък истина защото офталмолога решил  да набута  приятеля на автора на темата, щото единствения оптичен магазин в града е негов, или на човек с който са във финансови отношения....Предстои да разберем, може би.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

А как да помогнем като не е написал данни за сметка и другите неща където да се дарят парите ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29495

За Сашо, разбира се, не е проблем да отдели тази дребна за него сума 

Не знам защо съдиш така с лека ръка за кой е проблем или не е отделянето на дадена сума.

Замислял ли си се някакви твои думи метнати така в пространството дали не обиждат някой човек?

Не мен - принципно питам...

Защо не спомена, че с тази сума хората в половин България живеят по цял месец?

Думи, думи, думи...

Колко е лесно всичко на думи.

пп. Тези, които искат да помогнат нека не бързат да дават пари.

Варианти ще се намерят, но първо да видим кой стои от другата страна и за какво става въпрос.

ппп. Аз пари за очила няма да дам на който и да е, а самите очила.

Разликата е голяма.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Нали иска SMS кампания да организира за някакви си 400 кинта, от това по-голяма измама, здраве му кажи. От такива кампании дори най-кльощавите в нашата бедна родина, приходите са  в десетки пъти в повече от тази сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valyo_93    34

Ако беше измама щях ли да рискувам с 400 лв.Заплатата ми е почти два пъти по голяма.Организирах ме се квартала да съберем парите и да му ги платим.Замислете се един човек които работи за минимална заплата и издържа 4 члено семейство колко са за него 4оо лв. има -13 диоктара на двете очи и съм написал около 4оо лв не съм казал че е точно толкова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29495

Ако беше измама щях ли да рискувам с 400 лв.Заплатата ми е почти два пъти по голяма.Организирах ме се квартала да съберем парите и да му ги платим.Замислете се един човек които работи за минимална заплата и издържа 4 члено семейство колко са за него 4оо лв. има -13 диоктара на двете очи и съм написал около 4оо лв не съм казал че е точно толкова

Това към мен ли е?

Струва ми се съм се замислил, за да предлагам помощ.

Не разбрах какво правим от тук нататък?

Нали се сещаш, че няма как някой да ти поиска банкова сметка и просто да ти преведе едни 400 лева... (е, аз поне няма да го направя)

Ако имаш/имате нужда от помощ, дайте малко да се раздвижим и да обменим информацията, която поисках по-горе.

До 2-3 дни като поизчистим някои неща, другата седмица като тръгна да пътувам до Ямбол и Бургас може да се отбия и до Сливен да се видя с юнака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    cotana    0

Съчуствам на приятелят ти и дано всичко при него да е наред.Аз също съм със слабо зрение и напълно разбирам как се чуства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.