Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам ето този монитор:http://www.dps-bg.com/item1477/EM869AA-HP-TFT-Monitor-L1940T-19-TFT-monitor-HP.html

Намерих го изгорял на боклука и го поправих , но видях че има usb портове!

Та бих искал да знам дали мога да вкарам флашка с филми или музика и монитора да извлича данните от шфлаката :) или служат за друго?

Благодаря предварително за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е да не се разкарваш до компютъра.

В менюто на монитора да си виждал устройства флашка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам , тоест за какво служат точно!

И да в менюто няма нищо за usb и се чудех защо са , нали аз разбирам от електроника ама не разбирам от usb на монитри :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е usb hub, провери хубаво дали няма някоя друга букса USB B или mini USB. USB B е букса подобна на квадрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg

Има таква точно до тях :) , ако знаете за какво се ползват ми кажете.

Ако трябва да си купя usb със bluetooth от pc до монитора няма проблем ще си го купя , нали само да си го ползвам като телевизор и от компа да взема филма :) , нали аз не знам точно за какво служат , за това питах тука :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В монитора има вграден USB hub той се връзва към РСто с отделен кабел и служи да не се навеждаш до РСто или да ровиш отзад а да си закачиш USB устройствата към монитора. Не става да се ползват като на смарт телевизор. Трябва допълнителна връзка към РСто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да пускам кабел и няма някъв безжичен начин като bluetooth?

А с тази букса какво да правя https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През тази букса се свързва с кабел с РСто. Не може да се ползва безжично. Не може от USB то да се пуска филм на монитора ставе през РСто. Монитора не е смарт. Реално този USB hub няма нищо общо с монитора просто е в неговия корпус и взима захранване, няма никаква друга комуникация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да пускам кабел и няма някъв безжичен начин като bluetooth?

А с тази букса какво да правя https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg?

Отиваш в някой магазин за компютри, електронни компоненти или технобакалия и иска кабел от USB A до USB B. (и двете мъжки)

Можеш да ползваш монитора като смарт, но ти трябва допълнително устройство и кабели. Ще ти трябва това, това, мишка клавиаутура и гореспоменатия кабел за да ползваш usb входовете (връзваш всичко към мини компютърчето, това превръща монитора ти в функционален компютър за филми и браузуване)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квото и да сложи смарт нема да стане и да използва вградените USB-та.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квото и да сложи смарт нема да стане.

Освен ако не му вгради един "raspberry pi". :D

Ех тези хора търсят в старите каци модерни технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е благодаря много , аз обаче си го оправих :) и сега си работи на палтформа touch :) която сам инсталирах!

Просто ми беше интересно за usb hub-s!

niki292002 : Благодаря много за инфото!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Deliv3rr
      Здравейте търся монитор от тези, които са завъртяни на 90 градуса. Някакви идеи къде мога да отркрия подобен и как се казват, че прерових навсякъде и нищо...  Слагам снимка за по-голяма яснота:

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
    • от И. Иванов
      Добър вечер имам въпрос мога ли да си свържа телевизора към компютъра,така че и монитора да работи и има ли значение видео картата мойта е ATI Radeon 5770
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.