Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам ето този монитор:http://www.dps-bg.com/item1477/EM869AA-HP-TFT-Monitor-L1940T-19-TFT-monitor-HP.html

Намерих го изгорял на боклука и го поправих , но видях че има usb портове!

Та бих искал да знам дали мога да вкарам флашка с филми или музика и монитора да извлича данните от шфлаката :) или служат за друго?

Благодаря предварително за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е да не се разкарваш до компютъра.

В менюто на монитора да си виждал устройства флашка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам , тоест за какво служат точно!

И да в менюто няма нищо за usb и се чудех защо са , нали аз разбирам от електроника ама не разбирам от usb на монитри :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е usb hub, провери хубаво дали няма някоя друга букса USB B или mini USB. USB B е букса подобна на квадрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg

Има таква точно до тях :) , ако знаете за какво се ползват ми кажете.

Ако трябва да си купя usb със bluetooth от pc до монитора няма проблем ще си го купя , нали само да си го ползвам като телевизор и от компа да взема филма :) , нали аз не знам точно за какво служат , за това питах тука :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В монитора има вграден USB hub той се връзва към РСто с отделен кабел и служи да не се навеждаш до РСто или да ровиш отзад а да си закачиш USB устройствата към монитора. Не става да се ползват като на смарт телевизор. Трябва допълнителна връзка към РСто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да пускам кабел и няма някъв безжичен начин като bluetooth?

А с тази букса какво да правя https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През тази букса се свързва с кабел с РСто. Не може да се ползва безжично. Не може от USB то да се пуска филм на монитора ставе през РСто. Монитора не е смарт. Реално този USB hub няма нищо общо с монитора просто е в неговия корпус и взима захранване, няма никаква друга комуникация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да пускам кабел и няма някъв безжичен начин като bluetooth?

А с тази букса какво да правя https://www.circuitsathome.com/wp/wp-content/uploads/2012/02/USB_connector_B.jpg?

Отиваш в някой магазин за компютри, електронни компоненти или технобакалия и иска кабел от USB A до USB B. (и двете мъжки)

Можеш да ползваш монитора като смарт, но ти трябва допълнително устройство и кабели. Ще ти трябва това, това, мишка клавиаутура и гореспоменатия кабел за да ползваш usb входовете (връзваш всичко към мини компютърчето, това превръща монитора ти в функционален компютър за филми и браузуване)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квото и да сложи смарт нема да стане и да използва вградените USB-та.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квото и да сложи смарт нема да стане.

Освен ако не му вгради един "raspberry pi". :D

Ех тези хора търсят в старите каци модерни технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е благодаря много , аз обаче си го оправих :) и сега си работи на палтформа touch :) която сам инсталирах!

Просто ми беше интересно за usb hub-s!

niki292002 : Благодаря много за инфото!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Deliv3rr
      Здравейте търся монитор от тези, които са завъртяни на 90 градуса. Някакви идеи къде мога да отркрия подобен и как се казват, че прерових навсякъде и нищо...  Слагам снимка за по-голяма яснота:

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
    • от И. Иванов
      Добър вечер имам въпрос мога ли да си свържа телевизора към компютъра,така че и монитора да работи и има ли значение видео картата мойта е ATI Radeon 5770
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.