Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

joniop    15

Здравейте. На есен ми предстои преместване в друг град, а нямам възможност да взема настолния си компютър с мен, така че реших да си взема нещо, което ще ми върши добра работа, ще издържи на годините, а и ще е портабилно. Така се спрях на две възможности - хибриден таблет ( познат още като 2 в 1 ) или класическият лаптоп.

Ето тук идва и моят въпрос: кое от двете ще е подходящо за ученик, с ограничен бюджет ( до 1000лв., но колкото по-евтино, толкова по-добре ) ? Дали класическите лаптопи, с техните традиционни проблеми - прегряване и слаба батерия ще са най-добрият избор, или пък нещо по-съвременно, като хибриден таблет?

Устройството ще се използва предимно за работа - документи, интернет, принтиране/сканиране, задължително с Windows ( 7 или 8 ) както и от време на време някой филм ( по възможност, което и да е от двете - да има HDMI порт ).

Нямам конкретни наблюдения върху лаптопите, понеже не съм техен привърженик, но относно хибридните таблети - два модела ми направиха впечатление:

Asus Transformer book T100TA - с неговата не толкова висока цена

Microsoft Surface Pro - с неговият дизайн.

Моля ви, не оставяйте моите насоки да повлияят на вашите препоръки.

Благодаря ви предварително за съветите. :)

Редактирано от joniop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хибриден лаптоп само да да не е с intel atom, pentium или celeron quad core, ами с i3 или i5, погледни и Lenovo Yoga

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tihman    128

Хибриден лаптоп само да да не е с intel atom, pentium или celeron quad core, ами с i3 или i5, погледни и Lenovo Yoga

Такива под 1000 лв. май няма :) . За споменатите дейности и 4-ядрения атом ще върши работа, примерно Z3775, Z3795

Например това Асусче.  Има и вариант с 500ГБ HDD в клавиатурата, но само 32 ГБ вградена флаш.

Редактирано от tihman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има, примерно Lenovo Yoga Windows втора употреба :)

Ето и един пример: http://olx.bg/ad/lenovo-yoga-i7-intel-2-6-ghz-cenzoren-ekran-s-dokosvane-11-6-1366x768-ID57BGe.html#572d684e7d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

За около 1000 лв. една ей-такава машинка и нямаш грижи от там насетне :)

Да, няма операционна система, но поддържа както Windows 7, така и Windows 8.1 - така че не виждам кой знае каква болежка в това отношение. Иначе ако искаш да е със заводско ОС и подобие на хибрид - ето това също е интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    joniop    15

Благодаря на всички за бързите отговори и добрите предложения.
    Най-големият ми страх е бързото разваляне на машината, каквато и да е тя. Не ме разбирайте погрешно, няма да го форсирам със супер натоварващи игри, или пък с каквито и да било игри. Може би най-голямото натоварване би дошло от продължителното му използване на ден ( 6 часа и нагоре ) и някой друг по-дълъг филм, което говори, че батерията на даденото устройство трябва да е издръжлива и да понася на температурите, понеже, евентуално, ще работи в среда, където температурата е по-висока. Ако може да издържи поне 5-6 години при такава употреба - би било идеално.

Редактирано от joniop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

От до тук посочените модели, само НР–то се числи към бизнес класа и като такова е по-издръжливо и надеждно от другите модели, така че би следвало да издържи повече време. Отделно на това и като технически показатели е най-мощното, така че най-дълго време ще остане актуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Yoga-та има mnogo по-силна батерия, разликата в core i7-3689Y и core i5-5200u е незначителна, ima 8gb рам а и е хибрид. 

Нека stzbg каже понеже от охлаждащи системи на лаптопи не разбирам!

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

"уиндолс 7 32 битов" - само това като прочета и ще бягам като дявол от тамян от тази обява. 100% е затрит сервизният дял за преинсталация на операционната система и не се знае каква 8-ца е инсталирана и как ...

Мани, разбирачи под път и над път, които са в състояние да скопосат дори система с лицензирано ОС. Друга тема е, че активацията на ОС-то е на хардуерно ниво и че 8.1 ще се активира сама, ама сервизни дялове, драйвери, софтуер и пр. - в канала ... Не дай боже се наложи да преинсталираш - вместо да стане автоматично, всичко ще се прави на ръка ...

Отделно че има само още 1 година гаранция и не се знае как е ползван - т.е. в това число дори батерията на какъв хал е. За тия пари според мен нещо ново е по-добрият вариант или ако ще е секънд хенд, да е висок клас бизнес клас модел - те поне са дуракоустойчиви.

Лично мнение - не ангажирам никого с него, но аз не бих :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

Андроид или ХромеБук ще са идеални, тия Атоми не ги гледай и HD филм не могат да пуснат нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    joniop    15

Оо не, втора употреба лаптоп - обявявам се категорично против това. Както и против втора употреба каквато и да било черна и бяла техника. Гаранцията, заедно с издръжливостта, ми е сред топ факторите при купуването на техника.

HP-то не изглежда лошо, но не мислите ли, че тази марка е изключително скъпа за поддръжка? Имам предвид, че ако стане нещо от рода на развален хард диск, смяна на термо паста, или пък видео карта, ще излезе доста по-солено за разлика от един лаптоп Lenovo да речем? Не искам да ви противореча, просто се интересувам, тъй като преди време си бях закупил цветен принтер  HP ( мастиленоструен ), но поддръжката му се оказа по-скъпа от самия принтер и се принудих да го продам.

Относно Android и Chrome book съм също скептично настроен. Разполагам с таблет Android, но не може да се конкурира с Windows устройствата в нито едно отношение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

Профилактиката и смяна на термопасти и пр. е еднаква като цена - горе долу върви по сервизите (качествените) около 35-40 лв. Харда е модул, който си има цена ако се купува отделно и няма значение, дали имаш Леново, НР, Дел или нещо друго.

Видеото вече е според зависи какъв му е проблема, но това може да се случи на всеки лаптоп и т.к повечето са с карти запоени на дъната - цените не са малки, за която и да е марка и като човек, имал Леново и НР, преди да си купя сегашния Дел - определено на T-то ми на Lenovo ремонта на дъното би бил по скъп от този на 8640W-то ми на HP, което е дори по-висок клас от T-то на Леново ;)

Просто тия в Леново парите ги нямат за нищо - онзи ден на мой приятел му се прецака клавиатурата на E540 (базов бизнес модел) и нова от Леново струваше 699 лв. с ДДС, докато на жена ми на НР-то (ПроБук 470) оригинална такава струва 59 лв. - сам си прави изводите (като сметнеш, че Е540 и НР 450/470 са уж преки конкуренти в един сегмент) ...

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

Относно Android и Chrome book съм също скептично настроен. Разполагам с таблет Android, но не може да се конкурира с Windows устройствата в нито едно отношение.

И какво му липсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на мой приятел му се прецака клавиатурата на E540 (базов бизнес модел) и нова от Леново струваше 699 лв. с ДДС, докато на жена ми на НР-то (ПроБук 470) оригинална такава струва 59 лв.

Тва сериозно ли ? Нали не се ебаваш ? Как лаптопска клавиатура ще струва 700 кинта ?

Кажи му да си отвори лаптопа и да провери какъв е моделът на клавиатурата. Обикновенно се произвеждат от Compal, Chicony и HannStar. Най-вероятно отзад на лепенка ще има написан и модел. Сърчваш в гугъл или по-точно в ибей(щото най-вероятно само там ще има) и купуваш. Там ще струва не повече от 20 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

Ще ми се да се ебавах, ама не ... Това е цената от IBS - официалния им сервиз. В нета по парт само за около 200 кинта намерихме - секънд хенд ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    joniop    15

И какво му липсва?

MS Office, драйвери за принтер, надеждността също му липсва, както и усещането за работа с Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Profruit    3170
    ...

Устройството ще се използва предимно за работа - документи, интернет, принтиране/сканиране, задължително с Windows ( 7 или 8 ) както и от време на време някой филм ( по възможност, което и да е от двете - да има HDMI порт ).

...

Asus Transformer book T100TA - с неговата не толкова висока цена

Microsoft Surface Pro - с неговият дизайн.

Моля ви, не оставяйте моите насоки да повлияят на вашите препоръки.

Благодаря ви предварително за съветите. :)

Достойна конкуренция на Transformer е Chuwi Vi10. отличен екран, отличен дизайн, силна батерия, Dual boot, hdmi-изход.

С клавиатура се харчи за 200$. Гомнdows-а е 32 bit–ов. Заради атом процесора.

При твоята постановка е безсмислено да харчиш торба кило-левове за изгъзици.

С здраве ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

MS Office, драйвери за принтер, надеждността също му липсва, както и усещането за работа с Windows.

Като го искаш това говно M$ офис има го за Андроид, а другото е смехотворно https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blackspruce.lpd

За Адндоид е по-стабилен от кой да е Виндовс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    joniop    15

Достойна конкуренция на Transformer е Chuwi Vi10. отличен екран, отличен дизайн, силна батерия, Dual boot, hdmi-изход.

С клавиатура се харчи за 200$. Гомнdows-а е 32 bit–ов. Заради атом процесора.

При твоята постановка е безсмислено да харчиш торба кило-левове за изгъзици.

С здраве ...

Това ми привлече вниманието и ще го проуча. Изглежда ми стилен, компактен таблет с Windows и всичко необходимо, а като му се прикрепи и клавиатурата ще е идеален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.