Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

plam4eto83    0

Здравейте, моля за съвети каква видеокарта да взема за следната конфигурация. Старата сдаде багажа и искам да я сменя, но не знам каква би тръгнала. Това е компа:

ASUS P5Q-E/P45/LGA775

C2 DUO E8400/3G/1333/6M BOX

KIT 2X2GB DDR2 1066 A-DATA

500 GB HITACHI SATA2/16M

SAPHIRE HD4870 512M GDDR5 LITE

PSU FORTRON BUESTORM II 500

За сега нямам много пари за ъпгрейди и т.н., така че моля за идеи само за видеокарта до 100-120лв. 

Редактирано от plam4eto83 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

baikolio95    746

Ако няма да се играят игри, нова карта примерно тази. Втора ръка се взимат доста по-добри карти, но риска е за ваша сметка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://olx.bg/ad/ati-radeon-sapphire-hd-7770-ghz-edition-oc-1gb-gddr5-ID5ilDm.html#8f9fd24499Процесора ще спъва по-силни видео карти от тази, тъй че аз бих взел това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plam4eto83    0

http://olx.bg/ad/ati-radeon-sapphire-hd-7770-ghz-edition-oc-1gb-gddr5-ID5ilDm.html#8f9fd24499Процесора ще спъва по-силни видео карти от тази, тъй че аз бих взел това 

Тоест предложението на nesa00 няма да върви ли? Че май най ми харесва, някакси искам да избягам от ATI Radeon май. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8034

Абе то ти харесва, ама с тоя процесор си за никъде. Наистина ли E8400  бачка на 3 GHz? Това е абсурдно. 

Извинявам се за изразите. Имах предвид, че на тая GTX750Ti  ще и трябва и клок на процесора за по-добри резултати. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе то ти харесва, ама с тоя процесор си за никъде. Наистина ли E8400  бачка на 3 GHz? Това е абсурдно. 

Извинявам се за изразите. Имах предвид, че на тая GTX750Ti  ще и трябва и клок на процесора за по-добри резултати. 

http://ark.intel.com/products/33910/Intel-Core2-Duo-Processor-E8400-6M-Cache-3_00-GHz-1333-MHz-FSBЕми явно е 3Ghz..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Тоест предложението на nesa00 няма да върви ли? Че май най ми харесва, някакси искам да избягам от ATI Radeon май. :)

Внимавай с тоя продавач... Написал е, че има 30 броя карти, дал е модел на EVGA, а снимка на ASUS... а граматиката няма да коментираме...

EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB 128-Bit GDDR5

Видео Картата е тествана и работи без никви проблеми ! Нямам окомплектовка към нея -! Имам 30броя свалени от работещи Машини -минати през сервиз и одобрени за продаване ! Цената е краина !

Ирония друже, се нарича казаното от колегата... Иска да каже, че е жалко тоя клокър да стои на стокови честоти. Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sad_boi    105

Човека има впредвид, че тези процесори безпроблемно се клокват на 4GHz и нагоре с убав охладител. 

http://olx.bg/ad/video-karta-nvidia-gigabyte-gtx-750ti-ID4zFcy.html#e27269180eсъщата 750 ти само че с медна тръбица :)

Редактирано от DTodorov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plam4eto83    0

Аха ясно. Туй "нещо" клок не мога да го правя :) (знам какво е, но никога не съм пробвала). Значи няма да е GTX750Ti. Игри, няма да се играят.

Редактирано от plam4eto83 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш да е по-добра от старата ти HD 4870 взимай HD 7770 (доста по-икономична на ток от 4870)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8034

Аха ясно. Туй "нещо" клок не мога да го правя :) (знам какво е, но никога не съм пробвала). Значи няма да е GTX750Ti. Игри, няма да се играят.

Всъщност, точно GTX750Ti  е отличен вариант. HD7770  също ще бъде спъвана с тоя процесор на тая честота. GTX750Ti  която предложиха горе, е доста тиха карта. Ако търсиш тишина, то това е картата. Освен това е и най-модерното като техника, което се продава на пазара. А клока е лесно нещо. Просто намери човек, дето да ти го направи. Ще има голям ефект, дори да вземеш HD7770. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plam4eto83    0

Всъщност, точно GTX750Ti  е отличен вариант. HD7770  също ще бъде спъвана с тоя процесор на тая честота. GTX750Ti  която предложиха горе, е доста тиха карта. Ако търсиш тишина, то това е картата. Освен това е и най-модерното като техника, което се продава на пазара. А клока е лесно нещо. Просто намери човек, дето да ти го направи. Ще има голям ефект, дори да вземеш HD7770. 

Ще взема да се навия за клок, само че в такъв случай какво допълнително охлаждане ще ми трябва? А и захранването достатъчно ли ще е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8034

Ще взема да се навия за клок, само че в такъв случай какво допълнително охлаждане ще ми трябва? А и захранването достатъчно ли ще е?

Не трябва нищо специално. Няма да се гонят рекордни честоти. Тоя процесор се клоква над 4 GHz. Захранването никой не може да каже дали е достатъчно при стара конфигурация поради факта, че с времето може да даде дефекти, дори да си работи нормално, без клок. Само че ако се направи една сметка, GTX750Ti  харчи когато е натоварена около 35 вата. Това е много по-малко от досегашната ти карта. Процесора няма да харчи кой знае колко повече от сега, ако не се вдига напрежението. Всъщност, консумацията с GTX750Ti  ще е доста по-малка отколкото е била досега с тая печка HD4870. Може би 150 вата по-малко ще харчи конфигурацията с GTX750Ti  така, че притеснение за захранването не би трябвало да има, освен ако не му е дошло времето да сдаде багажа. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    teodor624    4

Точно този продавач сменя трети профила за няколко седмици в олх. Пише се за с мъж различни имена, от различни градове, а в крайна сметка ги изпраща една и съща жена от София. Наскоро имаше тема в hwbg, където дори го бяха водили в полицията да връща пари за неработеща стока.

Редактирано от teodor624 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plam4eto83    0

A тази, от този продавач добре ли е? Малко ми е над бюджета, ама ако стисна зъби ... ще върви ли при клокнат процесор?

http://olx.bg/ad/geforce-gtx-750-ti-stormx-oc-2048mb-gddr5-ID53eci.html#2f98cc7bc1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8034

A тази, от този продавач добре ли е? Малко ми е над бюджета, ама ако стисна зъби ... ще върви ли при клокнат процесор?

http://olx.bg/ad/geforce-gtx-750-ti-stormx-oc-2048mb-gddr5-ID53eci.html#2f98cc7bc1

Това е по-нормална цена. Може да се опиташ да смъкнеш. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Ако няма да се играят игри, нова карта примерно тази. Втора ръка се взимат доста по-добри карти, но риска е за ваша сметка...

Взимай си новата картичка с гаранция и не се набутвай да рискуваш. Щом няма да се играят игри, по-мощна карта не ти трябва.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.