Премини към съдържанието
nickstokes

Въпрос за In/ Aux изход на кола и MP3 плейър

Препоръчан отговор

nickstokes    0

Здравейте,

Наскоро си купих нова кола с in/ aux извод. Вчера си купих и 3,5 мм жак с два мъжки края и опитах да пусна MP3 плейъра. Мислех, че всичко ще е елементарно, но така и не успях да пусна песните от MP3 плейъра. Свързах единия край на кабела с In/ Aux изхода, а другия сложих в плейъра и го пуснах. После включих аудиото, но то продължи да си свири от CD диска, който беше вътре. Извадих го, като мислех, че CD-то трябва да е празно, но тогава се включи радиото. Абе, все едно MP3 плейъра изобщо не е свързан със системата. Моля за помощ, какво пропускам? Колата е Опел Зафира, системата е стандартна за всички опели CD 30/ MP3.

Моля за помощ, какво пропускам?

Мерси! :)

Редактирано от nickstokes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ken    7941

На плейъра в колата не се ли избира тип на източника - Radio, CD, AUX ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пропускаш избoра на вход.Трябва да има превключвател или настройка на радиото в колата,където избираш CD, Radio, AUX.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Здравейте, момчета. Сигурно сте прави, звучи логично, но не го знам този бутон къде е. Ето снимка от панела ми:

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/996/621/683/683621996_997.jpg

Някакви идеи? Ако някой има опел със сигурност ще знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам Опел със същия панел.Фабрично той няма вход in/ aux !Вгледах се в снимката ти и там го няма!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Митко, взех тази снимка от интернет, това не е от колата ми, но изглежда точно така. Колата ми е Зафира. Изходът, в който включвам 3,5 мм кабел за MP3 плейъра се намира под ръчната спирачка. Там има една ниша, в която може да се сложи пепелник и примерно да си държиш слънчеви очила или малка бутилка с вода. Та там се намира и изводът за MP3. Жакът си пасва идеално, но не знам как да накарам аудиото да чете от там. Някакви идеи? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Митко, взех тази снимка от интернет, това не е от колата ми, но изглежда точно така. Колата ми е Зафира. Изходът, в който включвам 3,5 мм кабел за MP3 плейъра се намира под ръчната спирачка. Там има една ниша, в която може да се сложи пепелник и примерно да си държиш слънчеви очила или малка бутилка с вода. Та там се намира и изводът за MP3. Жакът си пасва идеално, но не знам как да накарам аудиото да чете от там. Някакви идеи? Благодаря!

Да де, но дали от другата страна кабелът не виси във въздуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Кен, не, разбира се. От другата страна го включвам в изхода на MP3 Плейърчето ми. Да не би да бъркам някъде, момчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Кен, не, разбира се. От другата страна го включвам в изхода на MP3 Плейърчето ми. Да не би да бъркам някъде, момчета?

Не на твоя кабел. На онзи, който излиза под ръчната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Да де, но дали от другата страна кабелът не виси във въздуха.

Или пък това не е вход, а изход - за слушалки или хендсфри.

На панела на аудиосистемата не виждам превключвател за външен източник на сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Не, под ръчната не излиза кабел, а има букса, която е същата като тази на MP3 Плейъра ми. Т.е. 3,5мм кабел е с два мъжки края - единият влиза в плейърчето, а другия в буксата под ръчната ми. Сега стана ли по-ясно? Извинявам се, ако не се изразявам ясно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Добре де, а буксата до какво води ?

Явно има и модели на твоето радио, които имат и AUX. За такъв е оставена и тази букса, но понеже твоето няма такъв вход, най-вероятно на другия край на кабела от буксата няма никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Това не знам, предполагам до аудио системата. Беше ми обяснено от продавача на колата, че оттам мога да си пусна MP3 плейър. И точно това не ми е ясно - дали не бъркам някъде, колкото и просто да ми изглежда всичко. Или пък наистина трябва да променя някакви настройки на аудио системата на колата, за да превключи на MP3. Но какво точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Това бившият собственик на колата ли е бил или само продавач ?

Ако е второто, той може да знае за колата по-малко и от теб :)

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickstokes    0

Първият собственик беше :) ми нзнам, ама какво друго може да е това, ако не за МП3? /Нали системата е CD/ MP3..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Първият собственик беше :) ми нзнам, ама какво друго може да е това, ако не за МП3? /Нали системата е CD/ MP3..

Това според мен означава, че може да възпроизвежда аудио CD и такива с MP3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valyo_93    34

Ако телефона ти е с същата букса пробвай с него.Аз на моето сд слушам музика от телефона но превключвам на aux от сд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, под ръчната не излиза кабел, а има букса, която е същата като тази на MP3 Плейъра ми. Т.е. 3,5мм кабел е с два мъжки края - единият влиза в плейърчето, а другия в буксата под ръчната ми. Сега стана ли по-ясно? Извинявам се, ако не се изразявам ясно :)

Явно моя е без тази букса,защото колата е друг модел,а панела е абсолютно същия.Все пак на до нея ли пише in/ aux,или така са ти казали?Влючи му едни слушалки,за да пробваш дали ще свирят.Няма да стане фал,само ще се разбере дали не е изход за слушалки тази букса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.