Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

varnima    0

Вчера намерих един стар хард диск останал у нас с 500 гб. Изтрих вечерта част от даните от него и оставих останалото за утре да го свърша. Свързвам го и ми каза ,че трябва да го форматира поради проблем. Прежалих няколко файла и реших да форматирам. След формата стана обаче 20 мб и без значение къде търся в настройките за дяловете го дава че е само 20 мб. Някаква идея как бих могъл да го оправя. Благодаря много  :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26982

Пробвай от конзола да го изтриеш:

Start->Search напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни на нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

Идеята е подобна. Само, че вместо format, след командата select disk във видеото, ползваш clean. ВНИМАВАЙ КОЙ ДИСК ИЗБИРАШ!!! Да не изчистиш диска с данните ти!При теб какво се получи. Вижда ли се външният диск?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е, че хард диска си е заминал. Свалете си Hiren пакета и с някой от инструментите направете тест на този диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

Emokostov, ама много бързо ги пенсионираш чарколяците! :ph34r:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Emokostov, ама много бързо ги пенсионираш чарколяците! :ph34r:

Така ги правят колега Belivakov. Целта е да има не качество, а производство. Нека да видим при проверката на хард диска какво ще излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

Тя и марката е ненадеждна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя и марката е ненадеждна...

Не е само марката. Самия диск е ползван дълго време и съответно се амортизира. Да видим какво ще излезе при тест на хард диска. Там най-добре ще си покаже каква му е болката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    chasovnik    45

с риск да оспамя темата, имам един сеагейт пипелайн 1тб - чука, трака като пералня и до там, тусках разни програми нищооо. последното, което мисля да направя е да се запозная отблизо с карантията на харда. фаловите ги прежалих, остава гаврата с диска.

някакви идеи?

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

с риск да оспамя темата, имам един сеагейт пипелайн 1тб - чука, трака като пералня и до там, тусках разни програми нищооо. последното, което мисля да направя е да се запозная отблизо с карантията на харда. фаловите ги прежалих, остава гаврата с диска.

някакви идеи?

поздрави!

Проблема е в електрониката. Може да тръгне ако намериш същата платка от друг работещ диск и я сложиш на него. Поне да може да прехвърлиш информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

"чука, трака" - може и глави да са. Ако samo се завърти, може да сподели мнение. Ама нещо скоро не съм виждал негови постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Samo    377

Emo, вероятността да е електрониката е много малка. По скоро както казва Belivakov са глави, но съществува и шанс да има проблем с фирмуера.

Проблема при всичките модерни дискове е че само местене на платка не помага. За сигейтите без SAP, CAP  и RAP и адаптивите за главите да са преместени в друг РОМ няма инакъв шанс да се подкара с друга платка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

Я, ето го - just in time! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Emo, вероятността да е електрониката е много малка. По скоро както казва Belivakov са глави, но съществува и шанс да има проблем с фирмуера.

Проблема при всичките модерни дискове е че само местене на платка не помага. За сигейтите без SAP, CAP  и RAP и адаптивите за главите да са преместени в друг РОМ няма инакъв шанс да се подкара с друга платка.

Не споря, но може да опита. Иначе ако има ценна информация ще трябва да носи хард диска в специализирани фирми за подобен род дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Samo    377

Не споря, но може да опита.

Ок, но какво ще разбере при положение че дори е в платката проблема и сложи друга - диска пак няма да тръгне?

едит: ако премести уникалните параметри в новата платка вече ще е по достоверно.

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок, но какво ще разбере при положение че дори е в платката проблема и сложи друга - диска пак няма да тръгне?

Ако проблема е само в платката и сложи същата ( здрава) хард диска ще тръгне. Два спасихме така с моя познат. В смисъл успяхме да измъкнем информацията. Сега ако е пострадала механиката на хард диска информацията може да се спаси само във фирма, която се занимава с подобен род дейности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Samo    377

Емо, да уточним за какви дискове говориш ти и за какви аз.

Човека пита за 1 Тб seagate диск. 1Т дискове на сигейт има и всичките те са F3 архитектура.

Всичките без изключение подлежат на правилото за уникалността на адаптивната информация в РОМа им. Дори серйния номер е записан там...

Ако говорим за някакви стари quantum-и или maxtor, тогава е друго. При WD и определено стечение на обстоятелствата като съвпадение на ревизията на фирмуера... Може би също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Емо, да уточним за какви дискове говориш ти и за какви аз.

Човека пита за 1 Тб seagate диск. 1Т дискове на сигейт има и всичките те са F3 архитектура.

Всичките без изключение подлежат на правилото за уникалността на адаптивната информация в РОМа им. Дори серйния номер е записан там...

Ако говорим за някакви стари quantum-и или maxtor, тогава е друго. При WD и определено стечение на обстоятелствата като съвпадение на ревизията на фирмуера... Може би също.

Да тук си прав. Вероятно няма да стане само със смяна на електрониката. Виж този хубавец какво прави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26982

Какво прави? Онагледява това, за което говореше samo.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    chasovnik    45

какво направих през тези дни /писал сам го за БРАК/:

1-во: отворих диска, яко ръчкане по елементите, които бяха под капака. 2-та диска не са надрани, главите се движат от центъра към периферията до средата, положение в което не искат да продължат и с усилие  превъртат. с побутване, почукване с тъпи предмети нищо не направих. не отворих само капачето на електромотора, че нещо се бил разцентрирал диска?

2-ро: опаковах го и свалих от сайта на сигейт някакви програми за тест и софтуерни поправки. с чуко-тракане компа намери диска като непознато RAW устройство и ме попита за формат, който разреших и до там. чука-трака половин час нищо.

с фирмените програми му зададох "фикс&репейр", инициализира го на 100%, но пак нищо.

за фирмуер-а: има автоматична настройка през сайта, намери ми серийния номер и до там... не били пускали за този модел ъпдейти.

тъпото от цялата работа, че миналата година се прецака NAS-a, купих нов, а сега диска. от инфото за диска излезе, че е работил около 25000 часа, аз поне не съм го спирал от 2011 година до миналия месец и почти всеки ден имаше качи-свали инфо.

информацията я преточих първия път и реално не е болка за умиране. просто исках да ползвам пълноценен собствен сървър, а на разни клаудове с 5-10гб място.

платка няма откъде да намеря, гледам в сайтовете за частни обяви подобни дискове за по 80-100 лева и може би ще се насоча към този вариант.

благодаря за отговорите!

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.