Премини към съдържанието
veskostoev

Проблем четене на файлове в ZFS диск.

Препоръчан отговор

veskostoev    4

Здравейте,как може да вляза в хард диск ,който преди е работел с Nas4free сървър за да си копирам файловете от него?Преди го ползвах за сваляне на торенти и за самба ,но форматирах флашката на която беше инсталирана операционната система и мислех ,че ще мога под линукс да видя харда и да копирам всичко ама не става.Имам машини с Линукс минт 17,1 и Уиндоус 7 .Само Линукса вижда диска но не може да го маунтне.Има ли програма с която да мога на направя тази операция без да инсталирам и настройвам пак Nas4free с дни само за 5 минути копиране.Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26877

Под Windows 7:

Инсталираш Docan

Разархивираш zfs r21

Монтираш дела с помощта на zfs-win.exe - стартирай го в конзола с /? и чети ключовете

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    veskostoev    4

Инсталирах Докан после разархивирах zfs r21 на десктопа и като го стартирам като администратор с десен бутон премигва за 1 секунда някаква конзола и това е .Аз ли не правя нещо както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Нищо против нямам, ама да мъчиш Windows да чете различни от неговите си файлови системи, e като да залагаш на куц кон. С много мъки може и да финишира, демек да прочете нещо, ма аз лично се съмнявам в резултата. Не знам защо при положение, че имаш Линукс си не ползваш него и елементарно да си свършиш работа. Пишеш, че имаш Минт, което си е Убунту, та може да пробваш:

$ sudo add-apt-repository ppa:zfs-native/stable
    $ sudo apt-get update
    $ sudo apt-get install ubuntu-zfs

Нямам Мента, за да тествам, но няма причина да не се получи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    veskostoev    4

Първо с линукс пробвах и нощо не направих после реших с уиндолс да опитам.Сега с командите инсталирах всичко ,но във фаиловия мениджър не иска да  отвори пак диска.

post-338537-0-90699700-1435355474_thumb.post-338537-0-80772900-1435355479_thumb.post-338537-0-43967300-1435361611_thumb.

Явно няма да стане по никакъв начин:

Looks like recent OpenSolaris builds come with a ZFS version which is not recognized anymore by the latest zfs-fuse (by the time of writing this is version 0.4.0_beta1). On another system I have SXCE 65 (Solaris Express Community Edition, build 65). Here is the message if I try to import it under Linux (32 Bit OpenSuse 10.2):mybox:~ # zpool import
    pool: home
    id: 7799573591936139070
    state: FAULTED
    status: The pool is formatted using an incompatible version.
    action: The pool cannot be imported. Access the pool on a system running newer
    software, or recreate the pool from backup.
    see: http://www.sun.com/msg/ZFS-8000-A5
    config:

home UNAVAIL newer version
    hda15 ONLINE
    mybox:~ # zpool import -f home
    cannot import 'home': pool is formatted using a newer ZFS version
    mybox:~ #
    Currently I am not aware of a solution or an update which recognizes the new ZFS. </update> (Dirk Wetter, 6/15/2007

post-338537-0-09993500-1435363039_thumb.

Редактирано от veskostoev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    veskostoev    4

Нова версия ZFS е сигурно няма да стане сигурно ще трябва пак да инсталирам Nas4free само да си копирам нещата .

Currently I am not aware of a solution or an update which recognizes the new ZFS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

А опита ли като sudo/root да монтираш и достъпиш диска? Nautilus ли се ползва в тази Мента? Ако да, я като win юзер:

$ sudo nautilus

И после навигирай до диска и виж какво ше ти изплюе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    veskostoev    4

Не става  и така отказвам се като имам време някой ден ще сложа Nas4free на флашка и ще пробвам.Благодаря ви.

post-338537-0-11280600-1435479998_thumb.

Редактирано от veskostoev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43957

Нова версия ZFS е сигурно няма да стане сигурно ще трябва пак да инсталирам Nas4free само да си копирам нещата .

Currently I am not aware of a solution or an update which recognizes the new ZFS. 

Като искате толкова ZFS защо не си инсталирате соларис X86?

Всичко друго е базирано на доста стара версия на кода (преди да бъде затворен от Оракъл)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Като искате толкова ZFS защо не си инсталирате соларис X86?

Всичко друго е базирано на доста стара версия на кода (преди да бъде затворен от Оракъл)

Или някоя FreeBSD базирана система. При Linux е имплементирана посредством third party kernel модул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43957

Или някоя FreeBSD базирана система. При Linux е имплементирана посредством third party kernel модул.

Мне, и на BSD е същия сорс. Е, по-добре се интегрира, но е стар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Не става  и така отказвам се като имам време някой ден ще сложа Nas4free на флашка и ще пробвам.Благодаря ви.

sudo nemo

Или:

gksu nemo
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.