Премини към съдържанието
OpenSource

Позволяване на WiFi в Medion Akoya E1222

Препоръчан отговор

Здравейте.Наложи се да преинсталирам въпросното лаптопче със Windows 7.След инсталация на ОС и ъпдейт на всички драйвъри ми изписва че wireless–а е изключен и да натисна съответният hotkey за да го включа.

Добре но натискам клавишната комбинация(Fn+F2) но нищо не се получава....Другите комбинации си работят.

От сайта на производителя изтеглих софтуер за клавишните комбинации - Hotkey manager но след инсталация и рестарт програмата крашва и не тръгва изобщо.Пробвах със Windows Xp и там е същата работа.

Търсех с часове по интернет и не мога да повярвам че няма никакво софтуерно решение което да включи адаптера без натискане на клавишната комбинация...

Моля за помощ че ми побеля косата докато му пусна безжичният адаптер на тоя лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина на този модел,трябва да може  се включва  от fn + f2 .Може да имаш липсващ драйвър,който отговаря за работата на бутоните или за самия мрежов адаптер.А това,че и на ХР не тръгва,може да означава,че има хардуерен проблем.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам инсталирани всички драйвери,поне доколкото гледам в Device manager-a.Другите комбинации с Fn като например яркостта на екрана си работят.Не работи само това за Wireless адаптерчето....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с Fn+F1

Ако това не помогне - Fn+F7(airplane mode off/on)->reboot->Fn+F1(или Fn+F2)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв update на драйвери си правил и откъде си ги свалил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах директно от DRP.su,но имам и драйверите посочени от производителя.Пробвал съм и с тях и пак е същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах директно от DRP.su,но имам и драйверите посочени от производителя.Пробвал съм и с тях и пак е същото...

С уиндоус 7 не става,с ХР също,остава да пробваш с някоя дистрибуция на живо.Ако и там не тръгне,проблема е  хардуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с Fn+F1

Ако това не помогне - Fn+F7(airplane mode off/on)->reboot->Fn+F1(или Fn+F2)

Fn+F1 го вкарва в sleep режим.А това с F7 изключва дисплея.

С уиндоус 7 не става,с ХР също,остава да пробваш с някоя дистрибуция на живо.Ако и там не тръгне,проблема е  хардуер...

Пробвах с Ubuntu 15.04 там wifi-то си работи без проблеми....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом като с  Ubuntu 15.04  wifi-то си работи без проблеми,пак опира до драйвър.Време е да кажеш какъв модел е мрежовият адаптер.На някои модели е специфичен,поради което трябва да се търси отделно.Също може да се открие най-точно драйвъра, по хардуерният му идентификатор.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...пак опира до драйвър...

А може да е и от проблем в ОС, а не в драйвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправи се като инсталирах всички драйвери посочени от производителя.Преди инсталирах от DRP а само Wireless драйвера от производителя.

Явно Hotkey Manager работи само с определен драйвер.

Благодаря за отзивите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от El Shaarawy92
        Имам проблем с рутер - TOTOLINK N200RE. ИПроблемът се състои в това, че не мога да свържа телефона си към wi-fi. Всъщност връзка има, но нямам достъп до интернет. Отначало си мислех, че е от телефона (Lenovo A328), но връзката с друг wi-fi става без проблем. Пробвах и с други телефони, понякога става, понякога - не.
      • от DRUIDA
        Наскоро си взех безжични слушалки на Сони и нямах никакви проблеми със телефона, но при безжичната връзка с лаптоп, нещата не седяха така... След продължително ровичкане и търсене на проблема, най-сетне го открих. Всичко идва от WIFI връзката... 
        Когато имам Интернет на лаптопа и си пусна музика на него и слушам през слушалките, започна яко насичане, забавяне, лагване и т.н...
        Аз съм с Broadcom WIFI chipset на лаптопа и пича беше писал, че в неговия случай го е оправил от DEVICE MANAGER----> Broadcom Wifi Chipset---->Properties------> Adanced Tab ------> Bluetooth collaboration се избира и се оправил проблема при него, но при мен си остава...
        Чрез тази идея поне вече разбрах, че проблема е в кръстосването на двата сигнала и от там звуково-сигналните смущения. 
        Някой има ли идея какво мога да направя като промени, за да нямам този проблем (без да трябва да си спирам Интернета на лаптопа) ?

Благодаря предварително!
      • от gamena
         Здравейте! Няколко пъти съм искал помощ в този форум и винаги сте били на ниво, за което съм изключително благодарен!
        Семейството ми има малка къща за гости. В нея даваме на почиващите безплатен Wifi. Към рутера има и постоянно свързан настолен компютър чрез LAN кабел, ОС- Windows 7. Към момента те влизат с парола - 8 цифри.
        Искам да направя достъпа до Wifi да се получава след вписване на e-mail в HTML страница която да се отваря веднага след свързване на устройство към Wifi мрежата.
        Подобно нещо съм виждал в различни заведения, хотели, дори и в БДЖ, но незнам как става. Ако можете да ме просветлите или да ми дадете линк към тема която е разискала въпроса, ще съм много благодарен!
        Благодаря за отделеното време!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.