Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички онлайн :D И така направо към темата ми ... преди няколко дни реших да потърся обяви из ОLX за " продавам рам памет 1GB DDR400 " намерих доста обяви ама на всякъде е доста скъпо,спрях се на една която е намалена на 13 лева :) Поразпитах тук там някой приятели,дали си струва да дават тези пари за още 1гб рам,когато ме запитат за причината защо са ми още 1гб рам аз отговарям ... за да може игрите да ми вървят що годе с малкоооооо повечко FPS и заради windows 7 понеже win7 се нуждае от повече рам !!! Но един приятел казва ... тази 1гб рам която искаш да сложиш с нищо няма да ти помогне за компа игрите пак ще си вървят по същия начин единственото което ще може да направиш с този 1гб рам е да отваряш повече приложения пуснати но като се замисля с този едноядрен процесор ... и 4гб рам да сложиш пак ще е както преди ... Много съм раздвоен незнам какво да правя :( Ако взема тоя 1гб рам ще върви малко по добре windows-a ама за да държи повече приложения отворени не само рама е важен а и процесора !!! А процесора ми е възможно най силния за този сокет !!! Ако съм пропуснал да спомена някой друга информация ... вижте в подписа ми там съм дал параметрите ... и искам да кажа предварително ... не искам подигравателни коментари от вида ... няма смисъл да даваш пари за таз щайга на баба ми компа е по хубав от тая кошница или ... ти още в пантивека ли живееш с такава кошница си ... !!! Мерси Предварително на тези които ще дадат свестни коментари :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей щом имаш слот за нея слагай по принцип са скъпи аз едвам намерих една за 40 и нещо лева за моя иначе карах със 768 рам пълна мъка чисто нова беше тази за 13 лева доста ме съмнява дали изобщо работи.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като ви чета постовете - цената може да е всякаква. Тази 1GB DDR400 - най-вероятно говориш за DDR I - е от музея.

Дай малко повече данни за машинката (компютъра) - дънната платка.

ps. погледнах в eBay - ако съм ги уцелил, почти без пари ги дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази конфигурация, която е с едноядрен процесор и с DDR400 RAM просто я пенсионирай. Какви игри какви FPS. Имаш нужда от чисто нова конфигурация. Не наливай пари в глупости.  То с тази РАМ и с този процесор самия windows 7 ще се задъхва.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е от липса на финанси, си вземи една маркова машинка втора употреба за 100-тина лева. Ще е дооста по-добре от наличната ти машина и мерака за наливане на пари в нея.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си казал дъното какво е .

Силно ме съмнява че това е максимум процесора за твоето дъно  :no-no: я виж тоя с по нов биос дали не се поддържа Intel-Pentium-D-Processor-925-4M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

Има и друга вероятност - леко имам съмнения че е сокет 478 с тая DDR400 , освен ако не е некое хибридно дъно  и ако е така - послушай колегите , може да не ти изнася , но това отдавна трябва да е в коша . Едно ДВД е по мощно от него ......чак пък и windows 7   :wink12: 

Иначе 1GB DDR400 - 10 кинта но знай че едва дали можеш да сложиш повече от 2 гб - има лимит и не можеш да слагаш колкото намериш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не наливай пари в нещо одавна умряло ,просто няма смисъл излишни пари за същата производителност само на числа ,ще ти е по-силен зимаш заем на рожденият ти ден и си направи един хубав подарък и не се занимавай с глупости само да си тровиш нервичките :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей щом имаш слот за нея слагай по принцип са скъпи аз едвам намерих една за 40 и нещо лева за моя иначе карах със 768 рам пълна мъка чисто нова беше тази за 13 лева доста ме съмнява дали изобщо работи.....

Имам 4 слота в момента и 4те са заети имам 3 по 256 мб и 1гб !!! В описанието на обявата пише,че е тествана и работи ... но ако реша да я взема ще искам опция тест и преглед за да съм сигурен ;)

Като ви чета постовете - цената може да е всякаква. Тази 1GB DDR400 - най-вероятно говориш за DDR I - е от музея.

Дай малко повече данни за машинката (компютъра) - дънната платка.

ps. погледнах в eBay - ако съм ги уцелил, почти без пари ги дават.

Дънната платка е някъв извънземен модел който никъде неможе се намери в нета :D модела е IBM WMT478 i865P/PE/G/i848P !!!Останалото инфо за машината е в подписа :)

Тази конфигурация, която е с едноядрен процесор и с DDR400 RAM просто я пенсионирай. Какви игри какви FPS. Имаш нужда от чисто нова конфигурация. Не наливай пари в глупости.  То с тази РАМ и с този процесор самия windows 7 ще се задъхва.

Рано е още за пенсиониране :D ндгато бях с 1гб рам и на XP в 1.6 съм стигал над 400FPS но сега когато съм с 2гб рам едва стигам 230FPS ,защото самия win7 е по тежък ... ако пак си мина на XP сигурно ще мине над 500FPS :D

Не наливай пари в нещо одавна умряло ,просто няма смисъл излишни пари за същата производителност само на числа ,ще ти е по-силен зимаш заем на рожденият ти ден и си направи един хубав подарък и не се занимавай с глупости само да си тровиш нервичките :D

В момента нямам излишни пари от доста отдавна е така понеже когато имам пари си харча на поразия и немога да скатая някой друг лев за нова машина :D А иначе самия комп както си е ся в момента немога да се оплача от него ... няма проблем с възпроизвеждането на филми,интернет браузване,и някой от по старите игри като 1.6 ... аз главно това играя :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам 4 слота в момента и 4те са заети имам 3 по 256 мб и 1гб !!! В описанието на обявата пише,че е тествана и работи ... но ако реша да я взема ще искам опция тест и преглед за да съм сигурен ;)

Дънната платка е някъв извънземен модел който никъде не може се намери в нета :D модела е IBM WMT478 i865P/PE/G/i848P !!!Останалото инфо за машината е в подписа :)

Значи - това което казваш за паметите - 3х256 + 1 GB - никак не е добре. Трябва да са поне 2 по 2 еднакви. Затова се купува комплект - Memory Kit. Аз бих сложил 4х500 или 4х1 GB, но е свързано с пари.

За теста - ще се договаряш.

За дъното - това не е означението, това което си написал означава, че поддържа следните чипсетове - Intel i865P/i865PE/i865G/i848P и е със сокет 478. Виж това и това,

А това е процесора от подписа ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е то си е твоя работа колега Monster_Energy. Щом искаш да се измъчваш и да използваш стари компютърни конфигурации, че и да наливаш пари в тях си е твое желание. За мен това нещо е вече за боклука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е то си е твоя работа колега Monster_Energy. Щом искаш да се измъчваш и да използваш стари компютърни конфигурации, че и да наливаш пари в тях си е твое желание. За мен това нещо е вече за боклука.

Така е Емо, старо е - морално и физически - но пък щом му върши работа ...

Тук въпроса е не да му казваме - "Отиди си купи нов", а да му помогнем да си пооправи този. Още повече, че се говори за някакви минимални суми - един  път 13 лева, втри път - http://www.ebay.co.uk/itm/2GB-2x1GB-DDR-400-MHz-PC3200-Non-ECC-Desktop-PC-DIMM-Memory-RAM-184-pin-New/351192953401?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30775%26meid%3Df2222f132073480ca0cb2be1e4239241%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D10%26sd%3D321016544206- 8,5 паунда, ама за кит ... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е Емо, старо е - морално и физически - но пък щом му върши работа ...

Тук въпроса е не да му казваме - "Отиди си купи нов", а да му помогнем да си пооправи този. Още повече, че се говори за някакви минимални суми - един  път 13 лева, втри път - http://www.ebay.co.uk/itm/2GB-2x1GB-DDR-400-MHz-PC3200-Non-ECC-Desktop-PC-DIMM-Memory-RAM-184-pin-New/351192953401?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30775%26meid%3Df2222f132073480ca0cb2be1e4239241%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D10%26sd%3D321016544206- 8,5 паунда, ама за кит ... 

Със сигурност не му върши работа и няма да му върши работа. Парите, които ще даде няма да са 13 лв. Просто тази машина вече няма с какво да работи. Все пак постващия си решава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Monster_Energy, я за по-сигурно провери дали поддържа 4х1GB дънопто, за да няма изненади. Със speccy примерно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Monster_Energy, я за по-сигурно провери дали поддържа 4х1GB дънопто, за да няма изненади. Със speccy примерно

Той и 4 x 512 mb да сложи - пак ще е по-добре от сегашната комбинация. (3 x 256 + 1gb)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да усетиш някакво особено подобрение за тия 13 лева, които искаш да дадеш. И 4 по 1ГБ да сложиш, ще те ограничават процесора и харда. Т.е. нямаш вариант да вкараш пари в сегашния ти компютър, за да върви по-добре. Колкото по-рано приемеш този факт, толкова по-добре за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.6 предполагам е Counter-Strike 1.6. Кви 300 фпс, кви 5 лева. Цс-а е до 100 фпс, а и монитора не може да покаже повече от 60, освен ако не някой кинескопен звяр..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако има нещо в компа което никога не е излишно (и никога не достига) това е именно рам паметта. взимай без да се чудиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.6 предполагам е Counter-Strike 1.6. Кви 300 фпс, кви 5 лева. Цс-а е до 100 фпс, а и монитора не може да покаже повече от 60, освен ако не някой кинескопен звяр..

Кво било я пак ? Цс било само до 100fps тей ли ? Я потърси из форумите за какво се използва командата developer 1 ? ;) Мога да ти кажа,че преди максималното което го стигнах беше 480fps ;)

ако има нещо в компа което никога не е излишно (и никога не достига) това е именно рам паметта. взимай без да се чудиш.

Точно така и мисля да направя :D

Странното е,че в Speccy ми показва,че съм с 2GB рам ... а реално в my computer -> propetries ми показва 1,75GB :D

Абе има още хляб в него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото да не ползва споделена памет и затова да се вижда по-малко. Стартирай resmon и в раздел Memory виж за какво колко се използва. Например при мен хардуерът е заделил и използва 768MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и добре как ги виждаш ти 480 кадъра, като повече монитори са с честота 60 херца (60 кадъра).. айде обясни ми тая работа.. И тая команда е ненужна и се вчита хак или нещо такова доколкото си спомням.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Странното е,че в Speccy ми показва,че съм с 2GB рам ... а реално в my computer -> propetries ми показва 1,75GB :D

Нормално - speccy показва физическата памет, а computer -> properties показва достъпната използваема памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от Магдалена Гичева
        Здравейте! Бих искала да ми препоръчате лаптоп, който би бил подходящ за програми, свързани с програмиране или с две думи да ми върши добра работа , понеже уча в РУ и съм специалност компютърни системи и технологии (КСТ)  Като цена мога да отделя от 550 до 1000 лева. Ще се радвам препоръчаният лаптоп да е в наличност в Емаг  Благодаря предварително!
      • от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от KNSoldier_96
        Здравейте!Имам нужда от препоръка.Та,значи имам Плейстейшън 4 с два джойстика и 3 игри (FIFA 16,Little Big Planet 3,UFC 2),но мисля да си взема конфигурация за игри.Въпросите ми са следните:
        Дали ще мога да продам конзолата с игрите и джойстиците за повече от 500лв.?В смисъл плейстейшъна не е про,слим или някъкав друг а е обикновен купен е преди 2 години.
        Значи имам спестени 800лв а компа който искам да купя е 1400лв.Ако продам Плейстейшъна за 600лв ще мога да го купя но после трябва да мисля за монитор.Ако може да ми предложите някой монитор до 250лв подходящ за CS:GO,GTA V,BF 1
        Не искам да ставам някъкав геймър а просто вечерта малко да поцъкам ЦС или ГТА ей така за релакс...И се чудя дали да запазя Плейстейшъна и да не купувам PC-то или обратното?Тъй като вече доста пъти чувам,че е по-добре да си на PC.
        А също разбрах,че сам да си сглобя комп е по-далавера,а PC-то което искам да купя е сглобено от Озон.бг и там пише ,че се тества преди да е изпратено.Ако може да ми кажете дали си струва 1400лв струва?А и да попитам ако евентуално го поръчам като ми го доставят веднага ли ще работи или трябва да инсталирам нещо или нещо такова?А иначе ето линк за PC-то.  [(https://www.ozone.bg/portals/desktop-configurations/behemoth)]
      • от teodor kirilov
        Искам да попитам от тези 3 - плочки рам памет тип: ddr3, кои са най-удачни да сложа? 
        п.с : ще сложа 2 плочки по 4gb ! 
        https://starmicroinc.net/micron-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-240-pin-non-ecc-unbuffered-dimm-1-35v-dual-rank-desktop-memory-mt16ktf51264az-1g6m1/

https://www.amazon.com/Hynix-PC3-12800-1600MHz-Unbuffered-HMT351U6CFR8C-PB/dp/B00A8M768E

https://www.amazon.com/Ramaxel-RMR5040ED58E9W-1600-PC3-12800U-Non-ECC-Unbuff/dp/B00QQ30XRA

Дънна платка: ASRock G41M-VS3
        Процесор: Pentium(R) Dual core CPU  E5800 @ 3.20GHz  3.19GHz 
        Видео карта: Radeon X1650 Series, обща графична памет 1 gb

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.